Skocz do zawartości

Jakie kolumny wybrać do takiego sprzętu?


Maverick_Norwegia

Recommended Posts

Witam.

Zarejestrowałem się na tym forum bo od jakiegoś czasu je czytam.  To dzięki niemu właśnie "odkopałem" swój stary sprzęt z przed ponad 30 lat :) Zapewne większość mojego pokolenia marzyła o takim właśnie a ja miałem to szczęście, że go posiadałem😎 Dziś jak czytam ten mój sprzęt jest bardziej "średnio średni" a mowa o Technics-ie :) Dokładnie to w skład tego zestawu wchodzą: 

-Wzmacniacz SU-A700

-Magnetofon RS-BX626

-Odtwarzacz CD  SL-PG440A

-Tuner ST-GT550

-Korektor SH-GE90

No i nie miałbym problemu lecz moje kolumny nie wytrzymały próby czasu i głosniki się rozsypały niemal w pył. Były to kolumny Tonsil Alton 70. Dla mnie grały super, ale to było lata temu a dziś słyszę i czytam bardzo nie pochlebne opinie na ich temat. Także uczciwie mówiąc sam już nie wiem co robić i jakie kolumny do tego mojego "odkopanego" sprzętu dokupić. Sprzęt jest już na "serwisie" aby go przeczyścić, nasmarować i powymieniać to co trzeba będzie, jeśli będzie taka potrzeba oczywiście. 

Tak naprawdę to chciałem kupić sobie dokładnie takie głośniki jak miałem kiedyś czyli te Alton-y 70  lub też Tonsil Mildton 110. Ale jak zacząłem oglądać kolumny na allegro to w oko wpadły mi  kolumny Technics SB-CS60, które nie dość, że są tej samej firmy co sprzęt to w sumie są tańsze od Tonsil-owskich kolumn. Tak, więc mam do Was pytanie, które kolumny do tego mojego starego sprzętu Technics-a wybrać? Budżet mój jest skromny i chciałbym kupić coś do maks 500zł. To tak na razie a z czasem, pewnie po wakacjach kupię coś lepszego, ale obecnie mój budżet jest taki jaki jest niestety.

Jeśli chodzi o pomieszczenie w którym ten sprzęt stanie to trochę info na ten temat. Mieszkam w bloku, sprzet stać ma w pokoju w salonie o powierzchni 4,5m x 4m i bedzie stał na ścianie (na tej 4 metrowej a głośniki planuję postawić w jej rogach )gdzie na środku wisi telewizor dokładnie na przeciwko przed sofą i stolikiem. Lub też w mniejszym pokoju sypialni 3m x 5m gdzie bedzie stał na ścianie 3m dokładnie na przeciwko łóżka które stoi pod oknem a głośniki planowałem rozstawić w rogach pokoju (na ścianie 3 metrowej).

Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi szanownych kolegów.

 

Pozdrawiam

Maverick

 

 

 

Edytowano przez Maverick_Norwegia
estetyka i poprawa wpisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ktoś z Was mi pomoże w tym "problemie". Choć zdaję sobie sprawę, że zapewne dla zdecydowanej większości użytkowników tego forum temat jest mało poważny czy nawet "śmieszny", ale mimo wszystko liczę na Waszą pomoc. Wierzę, że jednak znajdzie się ktoś kto podpowie mi co zrobić w takiej sytuacji. Ktoś kto pamięta jak sam szukał pomocy u bardziej doświadczonych i mających większą wiedzę w temacie ludzi.  

Także będę wdzięczny za wszelką pomocną opinię dla takiego laika  w temacie "audio" jakim jestem. Natomiast ja mogę się odwdzięczyć i ewentualnie pomóc w innych tematach ☺️ A może przy tym kogoś też "zarażę" inną pasją? 😉 Mam ich kilka a choćby dla przykładu mam takiego oto "sprzęta", który służy mi jako rodzinny kamper 😜

 

244559428_995420474633066_5995927681428662909_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maverick_Norwegia napisał:

Mam ich kilka a choćby dla przykładu mam takiego oto "sprzęta", który służy mi jako rodzinny kamper 

Super. Jednak dalekie podróże "takim kamperem" domyślam sie iż do tanich nie należą ;) 

A wracając do audio...

1 godzinę temu, Maverick_Norwegia napisał:

Budżet mój jest skromny i chciałbym kupić coś do maks 500zł.

Wymieniłeś powyżej jakiś model technics... myślę że w tej kwocie nie ma sensu jakoś doszukiwać sie na siłę jakiś ale...  ;) 250zł za sztukę to dość niska kwota.

Możesz też na próbę zabrać z soba wzmacniacz i odwiedzić najbliższy salon audio z prośbą o podłączenie do obecnie produkowanych tanich kolumn. Może akurat skusisz sie na coś "nowszego". 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Super. Jednak dalekie podróże "takim kamperem" domyślam sie iż do tanich nie należą ;) 

 

No fakt, że mało nie pali bo tak do 35Lna 100km ale w każde wakacje robimy nim 2500-3000km podróżując całą familią po całej Polsce. A familia moja to ja, żona i dwoje dzieci w wieku 11 (córcia) i 14 (syn) lat :)

 

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

A wracając do audio...

Wymieniłeś powyżej jakiś model technics... myślę że w tej kwocie nie ma sensu jakoś doszukiwać sie na siłę jakiś ale...  ;) 250zł za sztukę to dość niska kwota.

Możesz też na próbę zabrać z soba wzmacniacz i odwiedzić najbliższy salon audio z prośbą o podłączenie do obecnie produkowanych tanich kolumn. Może akurat skusisz sie na coś "nowszego". 

No właśnie i tutaj z tym budżetem nie poszaleję.

 

 

Tak wyglądają dokładnie te kolumny Technics SB-CS60  co mi wpadły w oko:

229306791_k3.jpg.c2033df757ef6837aa6f66d8fe52cd5b.jpg

1522196291_akol.jpg.f7179bc556132b7e65facf58d4340765.jpg

2058260665_k2.jpg.c00d65f70fa9afd1bb9b1e9f20a99801.jpg

 

 

 

 

Takie natomiast Tonsil-owskie Alton 70W miałem do tego zestawu i byłem z nich bardzo zadowolony, ale tak jak pisałem wczesniej uległy one "degradacji" i już ich nie mam.

Na zakup właśnie takich jestem zdecydowany jesli nie zdecyduję się na te Technics-a.

993702225_k5.JPG.d14e43b8f933534693ff2896824abea4.JPG

 

 

 

Lub też takich Tonsil-a Mildton 110W czyli troszkę mocniejszych 

1962485838_k4.JPG.0df13abda0ebea51424aaaf027dbae36.JPG

 

 

 

 

Także takie są moje typy na ten czas, ale jak to ma się do tego które z nich są "najlepsze" to już nie mam bladego pojęcia.

Dlatego właśnie postanowiłem się poradzić ludzi mądrzejszych ode mnie i mających większą wiedzę oraz doświadczenie w temacie.

Jeszcze jedna kwestia, której w sumie nie określiłem to rodzaj muzyki, której zamierzam słuchać na tym całym zestawie 😉 Ano zamierzam słuchać muzyki "disco" z tamtych lat czyli między innymi Modern Talking, C.C.Catch, Savage, O.M.D. itp 😜 Ale nie pogardzę też innymi gatunkami muzyki oczywiście😉 Nie wiem jak to ma się do określenia tego co za kolumny powinienem wybrać, ale lepiej chyba o tym napisać, co?

 

Pozdrawiam

Maverick

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem to rzuc okien na tonsil Voyager 200 , do znalezienia w takim budżecie a wg mnie brzmią przyjemniej. Z mniejszych i trochę młodszych zobacz sobie Magnat supreme 202. Oba zestawy jesteś w stanie dostać do 500 zł. Ja osobiście wybrałbym te Voyagery. Kiedyś jak zdecydujesz pójść wyżej to bez problemu te Voyagery sprzedasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Idąc tym tropem to rzuc okien na tonsil Voyager 200 , do znalezienia w takim budżecie a wg mnie brzmią przyjemniej. Z mniejszych i trochę młodszych zobacz sobie Magnat supreme 202. Oba zestawy jesteś w stanie dostać do 500 zł. Ja osobiście wybrałbym te Voyagery. Kiedyś jak zdecydujesz pójść wyżej to bez problemu te Voyagery sprzedasz ;)

Ooo!  Nawet nie wiedziałem o istnieniu takich kolumn :) Na chwilę obecną na allegro nie ma żadnego takiego zestawu Voyager 200 poniżej 1000zł a co do Magnatów to są dwudrożne a wolałbym trójdrożne jednak. No i tutaj pojawia się kolejna kwestia właśnie bo może jednak jestem troszkę "zacofany" i wcale nie trzeba mi trójdrożnych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maverick_Norwegia napisał:

Ooo!  Nawet nie wiedziałem o istnieniu takich kolumn :) Na chwilę obecną na allegro nie ma żadnego takiego zestawu Voyager 200 poniżej 1000zł a co do Magnatów to są dwudrożne a wolałbym trójdrożne jednak. No i tutaj pojawia się kolejna kwestia właśnie bo może jednak jestem troszkę "zacofany" i wcale nie trzeba mi trójdrożnych kolumn?

Poszukaj jeszcze na olx, ja je czasem kupuje jak są w dobrej cenie, naprawiam i sprzedaję. Zagrają Ci lepiej niż altony ( z tonsila miałem kiedyś chyba wszystko co dość popularne ). 1000 zł to kompletnie nie jest kwota na te kolumny... 500-600 zł to odpowiedni pieniądz na te kolumny ale nie więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maverick_Norwegia napisał:

To już nie "dołożenie" ale podwojenie mojego budżetu ☹️ Bo na allegro znalazłem tylko powyżej 1tys.zł a ja mam na kolumny 500zł...

 

Chodziły po 800 zł.

No powiem Ci że te 500 zł to bardzo bardzo mało we współczesnym świecie na audio.

Ludzie tyle zostawią w restauracji za kolację dla 4-5 osób.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Chodziły po 800 zł.

No powiem Ci że te 500 zł to bardzo bardzo mało we współczesnym świecie na audio.

Ludzie tyle zostawią w restauracji za kolację dla 4-5 osób.

 

 

No ale nic na to nie poradzę, dlatego właśnie przedstawiłem kolumny na które mnie stać i zapytałem o to które z nich są lepsze 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mkk napisał:

Nie wiem czy to Oslo nadal aktualne , ale ... 

 

Tak, tylko obecnie jestem w Polsce i tutaj potrzebuję a w Norwegii w domu mam sprzęt zdecydowanie nowszy 😉 

 

11 godzin temu, Dedal75 napisał:

Tonsil Perfect 150 miałem z Technicsem prawie 30lat temu . Pzdr

Te Tonsile Perfect 150 są wizualnie bardzo podobne do tych Technics-ów co mi w oko wpadły i chyba znacznie "nowsze" od tych Tonsil-ów co ja miałem. No to powiem, że podrzuciłeś mi kolejne kolumny na listę do rozważenia 😄 Tym bardziej, że te mają 150W i w sumie mieszczą się w moim założonym budżecie. 

Edytowano przez Maverick_Norwegia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu również miałem podobny zestaw technicsa i oczywiście altony. Zbierałem  kasę na to przez 3 lata więc musiało to grać  r e w e l a c y j n i e😁

Moim zdaniem to nieważne jakie kolumny kupisz  do tego zestawu, ponieważ muzyka która będzie słuchana na tym sprzęcie to zwykła łupanina. Musi być bas i cykanie na górze.

Piękny powrót do przeszłości, sam zacząłem się zastanawiać po twoim poście czy nie odbyć takiej podróży.🙂

Ja kupiłbym na Twoim miejscu kolumny technicsa bo najfajniej wyglądają a reszta w tym przypadku nie ma znaczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...