Skocz do zawartości

Sabaj a4, a streaming...


Maciej H

Recommended Posts

Hej. Posiadam wzmacniacz Sabaj a4 i telefon Huawei Mate 20 pro. Muzykę słucham jedynie z telefonu przez bluetooth, który sparowany z Sabajem obsługuje kodek aptx. Nie jest źle, ale wiadomo zawsze można lepiej. Noszę się z zamiarem kupienia Xduoo XQ-50 pro2 jako adapter bluetooth, który mógłby obsługiwać kodek LDAC i wysyłać do wzmacniacza po optyku/coaxial. Tu się rodzi pytanie: czy takie połączanie jest w stanie wycisnąć więcej z mojego stereo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wiim mini zdecydowanie jest lepszym rozwiązaniem. Testowałem oba urządzenia po parę godzin. Wiim mini zdecydowanie oferuje dużo więcej. Dodatkowym plusem jest equalizer. Tak na marginesie dodam że mając te dwa urządzenia, puszczając muzykę na przemian z dwóch najpopopularniejszych platform moim subiektywnym zdaniem Spotify Premium bije o głowę Tidal Hii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, blatko napisał:

wg mnie jeszcze lepsze (i chyba tańsze) od wiim mini jest Ieast M50 Pro z pilotem (wiim mini nie ma nawet za dopłatą). To jest to samo co wiim a ma prawdziwego pilota, dzięki czemu nie trzeba co chwila używać smartfona (dla mnie to zaleta).  Miałem, sprzedałem, ale nadal polecam.

W zadnym razie to nie to samo, co WiiM.

A propos zas pilota do WiiMow, niebawem globalnie dostepny:

https://www.amazon.com/WiiM-Remote-Streamer-Preset-Buttons/dp/B0BVVDCQ2V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

W zadnym razie to nie to samo, co WiiM.

 

może nie dokładnie to samo, ale jakichś zasadniczych różnic nie ma, a już na pewno nie w jakości dźwięku przy tańszych zestawach. Porównywałem oba po wyjściu optycznym i moje starcze ucho i sprzęt nie potrafiły stwierdzić co jest lepsze. Nie wiem, może przy kolumnach za 20 t + wzmacniacz za 8 t wiim kładzie na łopatki ieasta, ale przy sabaju za kilka stówek na pewno nie. Dodatkowo pilot dostępny od razu, a nie że niebawem i nie wiadomo za ile zdecydowanie przemawia bardziej za ieastem.  Oczywiście to moje zdanie, i tak jak pisałem, miałem ieasta (wiim mini też), ale sprzedałem więc nie mam interesu na naganianie na ten streamerek.

 

Edit: dodam, że ten zapowiadany pilot do wiim jest o wiele gorszy w funkcjonalności pilota od ieasta, gdzie z pilota jest np. sterowanie +- bass, treble (oraz reset tych ustawień) oraz 9 zaprogramowanych presetów (np. stacje radiowe, playlisty z tidala/spoty itp.)

Edytowano przez blatko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blatko napisał:

może nie dokładnie to samo, ale jakichś zasadniczych różnic nie ma, a już na pewno nie w jakości dźwięku przy tańszych zestawach. Porównywałem oba po wyjściu optycznym i moje starcze ucho i sprzęt nie potrafiły stwierdzić co jest lepsze. Nie wiem, może przy kolumnach za 20 t + wzmacniacz za 8 t wiim kładzie na łopatki ieasta, ale przy sabaju za kilka stówek na pewno nie. Dodatkowo pilot dostępny od razu, a nie że niebawem i nie wiadomo za ile zdecydowanie przemawia bardziej za ieastem.  Oczywiście to moje zdanie, i tak jak pisałem, miałem ieasta (wiim mini też), ale sprzedałem więc nie mam interesu na naganianie na ten streamerek.

 

Edit: dodam, że ten zapowiadany pilot do wiim jest o wiele gorszy w funkcjonalności pilota od ieasta, gdzie z pilota jest np. sterowanie +- bass, treble (oraz reset tych ustawień) oraz 9 zaprogramowanych presetów (np. stacje radiowe, playlisty z tidala/spoty itp.)

Odpowiednikiem Mini jest Olio w iEAST. M50 Pro to stary chipset, ktorego cechami jest m.in. to:

"Kompatybilność z siecią bezprzewodową: IEEE802.11 b/g/n 2,4 Ghz"

"Rozdzielczość: 44,1 kHz/24 bity"

Jak ktos lubi downsample zawartosci hires to oczywiscie nic mi do tego.

 

A co do pilota, to BLE a nie irDA, wraz z funkcjami glosowymi...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

Przepraszam że się zapytam ale po co komuś pilot do wiim? Głośność ustawia się na fix i uzywa się pilota od wzmacniacza. Poza tym wiima nie trzeba włączać ani wyłączać bo jest cały czas aktywny. 

Niektorzy uzywaja WiiMa jako preamp. Sterowania odtwarzaniem i presety tez sie moga przydac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Odpowiednikiem Mini jest Olio w iEAST. M50 Pro to stary chipset, ktorego cechami jest m.in. to:

"Kompatybilność z siecią bezprzewodową: IEEE802.11 b/g/n 2,4 Ghz"

"Rozdzielczość: 44,1 kHz/24 bity"

Jak ktos lubi downsample zawartosci hires to oczywiscie nic mi do tego.

 

A co do pilota, to BLE a nie irDA, wraz z funkcjami glosowymi...

 

 

Podczas słuchania muzyki z wiim mini po optyku na wzmacniaczu wyświetlało się 44.1 khz i 16 bit

Edytowano przez Maciej H
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej H napisał:

Podczas słuchania muzyki z wiim mini po optyku na wzmacniaczu wyświetlało się 44.1 khz i 16 bit

Calkiem mozliwe, bo to zalezy od zrodla, od ustawien portu na WiiMie i od tego, co i jak wyswietlalo.

Przykladowo - to calkowicie normalne dla np. Spotify.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...