Skocz do zawartości

Tuning kolumn Tonsil alton 110 + wybór wzmacniacza stereo


amatordźwięku

Recommended Posts

Witam potrzebuje złożyć używany sprzęt stereo do dużego garażu wpadła mi w ręce kolumna Tonsil alton 110 głośnik średni wymieniony na nowy głośnik niskotonowy wymieniony na jakiegoś używanego magnata który jest lepszy od oryginału wzmacniacz jakaś stara aiwa ale myślę na kupnem starego Denon pma 920 który jest chyba wzmacniaczem z wyższej półki  .Proszę mi powiedzieć czy opłaca się dokupić drugą kolumnę i ją jakos stuningować czy lepiej się tego pozbyć i zakupić coś innego noi proszę o opinię na temat tego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wzmacniacz jest solidny i bym go zostawił. Kolumny sprzedaj w cholere i w zależności ile kasy będziesz miał, trzeba będzie szukać normalnych cywilizowanych paczek. To że zmienisz głośnik w kolumnie nie znaczy że będzie grała lepiej bo zwrotnice są strojone pod konkretny głośnik tak jak i została zaprojektowana cala obudowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Wg mnie wzmacniacz jest solidny i bym go zostawił. Kolumny sprzedaj w cholere i w zależności ile kasy będziesz miał, trzeba będzie szukać normalnych cywilizowanych paczek. To że zmienisz głośnik w kolumnie nie znaczy że będzie grała lepiej bo zwrotnice są strojone pod konkretny głośnik tak jak i została zaprojektowana cala obudowa.

W pokoju mam kolumny Taga Harmony 506v2 w zestawie 5.0 ale planuje kupić zestaw bowers wilkins więc niewiem jak pan sądzi można te kolumny wsadzić w garaż czy lepiej też się ich pozbyć trochę dołożyć i kupić jakieś inne kolumny do tego garażu ? Jeśli może pan polecić jakieś kolumny to poproszę a może lepiej samemu coś zmajstrować ? Lub Lepiej nowe czy używane ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pomimo dość przeciętnego dźwięku tonsila w tym modelu to mimo wszystko włożenie jakiegoś głośnika magnaty, wcale nie musi być upgradem kolumny. Niestety pojedyncza kolumna I do tego tak pokombinowana jest niewiele warta. Lepiej pójdź w coś innego, a co? Zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na to kasy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 28.02.2023 o 19:53, Artur Charicki napisał:

Nie mów mi na Pan proszę bo staro się czuję. Jeśli chcesz zmienić tage na coś lepszego to spokojnie można ja zostawić w garażu. A do domu chcesz też 5.0 czy stereo?

Nie do domu to inna bajka odłożona na inny czas w domu mam Denon AVR 2307 + zestaw Taga 5.0 który służył w kinie jakiś rok no ale ten zestaw to bardzo słaby sprzęt więc zdecydowałem że w przyszłości kupię nowy zestaw monitorków bowers wilkins ale to temat na inną rozmowę... . Aktualnie podlogowki Taga z zestawu wylądowały w garażu a tonsile altony leżą w koncie po miesięcznym odsłuchu częściowej renowacji uznałem że Tonsil to rzeczywiście straszne dziadostwo i nieoplaca się w to brnąć te tagi są od nich lepsze. (oczywiście uważam że nie każdy Tonsil to zło np. głośnik gds30/30 z PRL-u to całkiem zaskakujący głośnik o miłej nie męczącej barwie dźwięku i ciekawym nie narzucającym się basie niespotykanym w nowoczesnych głośnikach ) (nie będę mówił na pan 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2023 o 22:33, Michał Gałązka napisał:

Po pierwsze pomimo dość przeciętnego dźwięku tonsila w tym modelu to mimo wszystko włożenie jakiegoś głośnika magnaty, wcale nie musi być upgradem kolumny. Niestety pojedyncza kolumna I do tego tak pokombinowana jest niewiele warta. Lepiej pójdź w coś innego, a co? Zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na to kasy

Miesiąc testowałem tego tonsila rzeczywiście masz rację Tonsil alton to straszny syf i nic mu nie pomoże , aktualnie w garażu mam 2 kolumny Taga Harmony 506v2 jest o niebo lepiej ale to tylko okres przejściowy wiem że te tagi to bardzo niska półka ale aktualnie największą zagwostką jest dla mnie wzmacniacz z lat 90 z którym one współpracują czyli aiwa Mx z5000m który niema zbyt dobrych opini a jego archiwalne aukcje używek wynosiły około 200 zł więc teraz chciałbym usłyszeć co to znaczy mieć wzmak z lepszej półki wpadł mi w oko Denon pma 920 jak myślisz będzie dobrze współpracował z tymi tagami ? Jeśli bym go kupił i mi się spodoba to wymyśliłem że za jakieś pół roku dokupie do niego używane bowers wilkins 603s2 lub klipsch rp 8000f Jak myślisz dobrze ułożyłem sobie ten plan ? A może jednak lepiej wybrać jakiś inny jeszcze lepszy wzmak ? Może pomyśleć o innych kolumnach niż ten bw i klipsch? ( Jeśli chodzi o sprzęt stereo 2.0 i koszta to chciałbym używany wzmak tak do 1200zł i dwie kolumny do 5000zł za pare i na tym chciałbym zakończyć dalsze poszukiwania chce sprzęt w tych pieniądzach który będę miał na długie lata )

Edytowano przez amatordźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...