Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz strumieniowy do 3 tysięcy?


WaldeMAR

Recommended Posts

Nie chcę zakładać nowego tematu, mam pytanie do kolegów z większym doświadczeniem, w tej chwili gram na Chromecast audio + dac Atoll, czy zmiana Chromecasta na streamer/transport np Taga TWA 10B, Primare np5 , WiiM mini pro,  ARGON AUDIO SOLO,  CAMBRIDGE AUDIO MXN10, NUPRIME OMNIA STREAM MINI da różnice w jakości odtwarzanej muzyki np. z Tidal HiFi ? , czy raczej w tej cenie nie będzie znaczącej/ słyszalnej różnicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na nowe Cambridge - Cambridge Audio AXN10 i MXN10. Mieszczą się w budżecie wątku, mają dobrą apkę natywną, tidal connect, Spotify connect, deezer i qobuz. Plus radia internetowe.

A co do ALAC - to działa, ale trzeba puszczać z Macbooka po airplay, ustawić streamer jako główne urządzenie wyjściowe dźwięku. Trochę naokoło. Samo Apple Music faktycznie puszcza airplay w AAC 256kbps.

Inna opcja to kupno Apple TV i jeśli masz wzmacniacz/ampli a wejściem HDMI to masz możliwość sterowania z telefonu apką Apple Music działającą na Apple TV. Wtedy jest lossless.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Krzych1 napisał:

Nie chcę zakładać nowego tematu, mam pytanie do kolegów z większym doświadczeniem, w tej chwili gram na Chromecast audio + dac Atoll, czy zmiana Chromecasta na streamer/transport np Taga TWA 10B, Primare np5 , WiiM mini pro,  ARGON AUDIO SOLO,  CAMBRIDGE AUDIO MXN10, NUPRIME OMNIA STREAM MINI da różnice w jakości odtwarzanej muzyki np. z Tidal HiFi ? , czy raczej w tej cenie nie będzie znaczącej/ słyszalnej różnicy?

Jesli dalej będziesz grał przez DAC Atolla to różnica może być i tak. Ja testowałem kilka transportów i słysze różnice miedzy nimi. Mniejsza niż na DACach ale jednak.

Jeśli natomiast wyjdziesz innym wyjsciem nie na DAC Atolal to różnica może byc duża.

Także zastosowane wejście ma znaczenie.

Obecnie Chromecast masz po optyku. Primare może grać po coaxialu.

16 godzin temu, PorkOne napisał:

Popatrzcie na nowe Cambridge - Cambridge Audio AXN10 i MXN10. Mieszczą się w budżecie wątku, mają dobrą apkę natywną, tidal connect, Spotify connect, deezer i qobuz. Plus radia internetowe.

Też uważam że zrobili dobry ruch z tymi modelami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...