Skocz do zawartości

Wzmacniacz przy Onkyo RZ50


OArtur

Recommended Posts

cześć.

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Obecnie posiadam amplituner Denon AVR-X2600H i podpięte kolumny Klipsch RP-280F (front), Klipsch RP-404C (center) i Klipsch RF-52II (surround). Jestem średni zadowolony z tego połączenia w kinie domowym (amplituner średnio daje radę) i bardzo niezadowolony w stereo. Planuje więc wymienić amplituner na Onkyo RZ50, co powinno poprawić wrażenia z kina domowego, ale czy poprawi jakość stereo (muzyka głównie rockowa z gramofonu, a z czasem ze streamera)? Ostatnio słuchałem wzmacniacza Magnat MA 900 i bardzo mi się spodobało jak gra. Zastanawiam się, czy muzyka stereo przy Onkyo + moje głośniki będzie na tyle dobra, czy może być dobra czy odpowiednim wysterowaniu przy pomocy Dirac Live, że nie będę potrzebował wzmacniacza? Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia proszę o radę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem tego Onkyo z Klipsch z serii RP, osobiście u mnie nie zdał egzaminu.

Dużo lepiej sprawdził się Marantz 6015 z końcówka mocy jako  Marantz 8006.

Jeżeli miałbym coś doradzić to ja osobiście kupiłbym, dobry wzmacniacz jako końcówka mocy lub dołożył do arcama.

Ja osobiście zdecydowałem się na Arcama i to był strzał w dziesiątkę.

 

 

 

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie RZ50 wypadnie znacznie lepiej.

W stereo wypadnie troszke lepiej.

Tam da sięzostawić DIRAC także do stereo.

Ale żaden amplituner nie da Ci tego jak gra MA900

Ani RZ50 ani 6015.

Ale właśnie. Jeśli zastosujesz taki amplituner z końcówką albo integra jak kolega wyzej to ma to sens.

Albo od razu w całości Arcam AVR 5  AVR 11, Anthem itp.

Tańszy jest Pioneer obecnie a do niego dobrał bym końcówkę NuPrime albo Atolla pod te Klipsche,

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo RZ50 będzie sporo lepsze niż X2600H. Ma też pre-out, więc bezproblemowo będziesz w stanie dokupić oddzielną końcówkę mocy, jak wspomnieli koledzy :) Możesz też oczywiście użyć w ten sposób Magnata. Nie musisz dokupować go od razu. Warto posłuchać RZ50, pobawić się DIRACiem - może nie będziesz czuł potrzeby dorzucania dodatkowego klocka. W razie czego zapraszamy celem pożyczenia sprzętu. Możesz też właśnie spróbować Arcama, tak jak zasugerował Piotrek, ale dla mnie jest to przeciętne połączenie z Klipschami — jednak jak zawsze, wszystko zależy od gustu, Tobie może się spodobać :) Napisz, czego dokładnie brakuje Ci w obecnym zestawie, a co spodobało Ci się przy Magnacie. Istotną informacją będzie też to, czy odsłuchiwałeś go u siebie, czy gdzieś indziej, bo ma to ogromne znaczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...