Skocz do zawartości

Ekran Kauber z powierzchnią ALR (F3DD) - fałdowanie powierzchni


rosk

Recommended Posts

Chciałem spytać o Wasze doświadczenia z użytkowaniem rozwijanych ekranów Kauber z powierzchnią ALR i pasem rozbiegowym. Czy ktoś ma niżej opisane problemy i co z tym można zrobić?

Otóż niecałe 2 lata temu kupiłem nowy ekran Kauber, rozwijany elektrycznie z czarnym pasem rozbiegowym ok 30-40cm, czarne bordery z boku i dołu ok 5cm. Ekran ma przekątną 122" i napinacze, format 16:9. Zamawiałem powierzchnię grey pro ale Kauber zmienił ją na ALR ponieważ grey pro nie byla wtedy dostępna. Zmiana nastąpiła bez mojej wiedzy i bez uprzedzenia, ale nie oto mi teraz chodzi. Po zamontowaniu - uprzedzam, poprawny montaż, sprawdzane laserem - okazało się, że po obu bokach, na środku wysokości ekranu mam takie pionowe fałdy, 2-3 z każdej strony, które powodowały smugi ciemniejszego obrazu w jasnych scenach. Zrobiłem reklamację, najpierw polecono mi poczekać aż powierzchnia się ułoży, potem doradzono  regulację napięcia linek i to prawie wyeliminowało problem na ponad rok. Dostałem też niewielki rabat od Kaubera. Ale po roku problem wrócił tylko w innym miejscu, zaznaczam, że przez cały ten czas nie zmieniałem napięcia linek ani nic nie grzebałem przy ekranie, był cały czas regularnie używany. Od pewnego czasu mam dwie fałdy ale tym razem w górnych rogach ekranu - patrz zdjęcie. Próbowałem, zmienić napięcie linek ale tym razem to nie pomaga, nie ma żadnej zmiany a nie chcę bardzo kręcić tymi linkami, bo nie mam doświadczenia jak bardzo można je napiąć, nie chcę nic uszkodzić. 

Miał ktoś podobne problemy?

getattach,mid,85733,mpid,8,min,1,uid,5b9a97a580e784f9.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Nie nic się nie poprawiło, nie mam już do tego siły i poprostu żyje z tym:). Jestem już po gwarancji ale mimo to wymieniłbym powierzchnię na swój koszt tylko ze kauber od długiego czasu nie ma dostępnej szarej powierzchni - mają tylko białe.

A na jaki ekran czekasz? Co mają w testach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rosk napisał:

Nie nic się nie poprawiło, nie mam już do tego siły i poprostu żyje z tym:). Jestem już po gwarancji ale mimo to wymieniłbym powierzchnię na swój koszt tylko ze kauber od długiego czasu nie ma dostępnej szarej powierzchni - mają tylko białe.

A na jaki ekran czekasz? Co mają w testach?

Rozwiń ekran niech tak powisi ....z 12 godzin ...potem spróbuj te miejsca delikatnie podgrzać suszarką do włosów. Lub pistoletem na gorąca powietrze tkz opalarką...tylko nie w jednym miejscu  żeby nie uszkodzić ekranu

Taki zabieg powinien zniwelować te fałdy do minimum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2023 o 12:55, rosk napisał:

Nie nic się nie poprawiło, nie mam już do tego siły i poprostu żyje z tym:). Jestem już po gwarancji ale mimo to wymieniłbym powierzchnię na swój koszt tylko ze kauber od długiego czasu nie ma dostępnej szarej powierzchni - mają tylko białe.

A na jaki ekran czekasz? Co mają w testach?

Coś ruszył w temacie? Czy.... po prostu  porady olał?🤔

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rosk napisał:

Nie nie robiłem jeszcze nic ale trochę się boję startować do ekranu z opalarką czy suszarką:)

Nikt ci nie każe "PRZYPALAĆ" ekran opalarką.

Ludzie wszystko z głową. Ale samo się nie naprawi ...A jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział .... Jak bist sie opalarką to użyj suszarki do włosów .Z bezpieczniej odległości ostrożnie ...napewno to przyniesie efekt.

Zresztą  poniżej masz podobny temat😉

Poczytaj....zaufaj ....spróbuj...

No i podziel się efektami 😉

 

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...