Skocz do zawartości

STELVIO

Uczestnik
 • Zawartość

  328
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez STELVIO

 1. No i ok. Tu ma być do wszystkiego. I będzie dobrze.
 2. A z czym masz je połączone? Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 3. Gdynia Albatros na przeciwko hali. Gdynia Orłowo- Kezard. Gdańsk Wrzeszcz-CinemaTech. I jeszcze Top Hi-Fi & Video Design - Sopot. Jeszcze coś by się znalazło ale w tych najczęściej byłem.
 4. Nie napisałeś jaki budżet. Ale może żonie spodobają się takie. Jako przednie. https://www.ceneo.pl/73942688 Jako tylne. https://www.ceneo.pl/32896052 Centralny https://www.ceneo.pl/73942691 Subwoofer https://www.q21.pl/svs-sb-2000-pro-bialy-piano.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral
 5. Chociażby po to żeby było wszystko pod kino. Tak jak należy. Po co ampli ma te wszystkie wejścia Hdmi? Ale ok. [emoji846]
 6. Ja mam tv podłączone do ampli Hdmi Arc. Pozostały sprzęt po koleji do amplitunera. Horizon, Blu Ray 4k, laptopa czy konsola. Nigdy z niczym problemu nie miałem. Ani z dźwiękiem ani z obrazem. Zero kombinacji. Amplituner wszystko świetnie rozdziela. Po to on jest. Więc nie rozumiem po co do tv osobno masz podłączone ampli i dekoder. Zdublowane to jakieś. Nie jesteś tu pierwszy który ma jakoś na opak podłączone.
 7. A dlaczego dekoder nie jest podłączony do ampli. Co to za dekoder?
 8. I temat się urwał. A byłem ciekawy jak to się zakończy. Moim zdaniem coś nie tak z wykonywana kalibracją jest. Ampli Denona znam i robią bardzo dobrze podstawową kalibrację. Nie było suba? Nie wierzę. Chyba, że przy pierwszej kalibracji zjechałeś z nimi za nisko. Tam gdzie ręcznie się ustawia do metrażu. 12m2 pokój w innym temacie pisze. To prawda? Do tego Denon 4500 i Roksan K3. Chyba, że coś pokręciłem.🤔
 9. No i o to chodzi. [emoji846] Dla mnie to wszystko jasne.
 10. Chyba źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, że szum z projektora podczas kalibracji nie polepszy jej wyników. A co z oknem? Robiąc kalibrację zimą przy zamkniętym to co latem. Nie otwieramy? Bo akustyka? Pytam poważnie.
 11. Każdy ma inne podejście do tematu. Z mojej strony uważam, że są to marginalne sprawy aby popsuły radość z kina. Ja wolę, żeby nic nie przeszkadzało kalibracji. Później tylko mała korekta i już.[emoji846] Jeśli jest cicha scena w filmie to słyszę projektor, bo mam go nad głową. Ale kalibracja przy włączonym nic nie zmieni. Tj moje zdanie.[emoji6]
 12. Ja tam projektora nie słyszę czy samochodów na dworze czy co tam jeszcze może być.[emoji6] Kurcze nie wiem czy na Denonie to nie jest napisane podczas kalibracji aby cicho było. Ale ręki sobie nie dam odciąć. [emoji846]
 13. Ale nie wiem czy odczytać poprawnie odległości i inne rzeczy poprawnie. Po za tym kina nie ogląda się nigdy w ciszy. Hałas jest większy niż cała reszta. Ja nie chcę nikomu nic wciskać na siłę. Jak komuś się chcę zrobić taki porównanie to niech zrobi i napiszę co i jak. Ja mam wszystko na tip top i nic już nie ruszam. Jedynie co zmieniłem po kalibracji to wiadomo Hz i kolumny małe i podgłaśniałem atmosa.
 14. Zalecenia są chyba takie, że kalibrację robi się w ciszy. Zamknąć drzwi i okna. Gdzieś to pisało ale nie pamiętam. Ja tak robię.
 15. Ja kiedyś trzymałem się 1m czy 90cm. Stare czasy. Teraz robię na 50/60cm. Jest sofa trzy osobowa. Na niej się skupiam. Ale po bokach także można usiąść na pufie i jest też ok. Uważam, że bliżej jest lepiej.
 16. Nie ja założyłem temat ale przynajmniej troszkę skorzystałem. Dzięki informacją zakupiłem do kuchni głośniczek. Dźwięk super. Dużo ustawień. Więcej poprzez aplikacje. Mega moc. Czy zmiażdżył Jbl xtreme to nie (tj moje zdanie do mojej muzy). Gra równie energicznie. Ale czuć i widać, że to sprzęt z wyższej półki. Troszkę się bałem, bo nie mogłem nigdzie odsłuchać ale się nie zawiodłem. I mogę go polecić. Moja odmiana nie jest bezprzewodowa ale na tym mi nie zależało.
 17. W 17m2 to nawet moja stara Taga 90 dawała radę. Byłem zadowolony. Przez parę lat. Teraz jest co innego i razy dwa. Więc rzecz gustu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.[emoji846] Doświadczenie, osłuchanie.
 18. Nie wiem jak z kalibracją w Onkyo bo nie miałem. Ustawienia suba trochę dziwne. Może za mały, za słaby na to pomieszczenie. I chyba bardziej do stereo niż do kina. Wydaje mi się, że w tym wątku jest opisane jak skorygować ustawienia po kalibracji. Na tak krótki powtarzać to dla każdego?
 19. Rzadko kiedy ktoś tak do tego podchodzi. Ale powinno to tak wyglądać. [emoji846] Chodzi o rozmieszczenie kolumn.
 20. A ja korzystam z kina na maxa rano i wieczorem. Powyższe powyłączane. Ogólnie używając kina nie wyobrażam sobie aby cicho grało. Filmy oczywiście. [emoji41]
 21. @BaliGdynia Marshall Woburn II (około 1700zł), MARSHALL Stanmore BT II (około1200zł). Marshall Kilburn II (około 1000zł) , MARSHALL Acton II (około 900zł), Marshall Stockwell II (około 750zł). W który celować?
 22. Dzięki. Może uda mi się gdzieś posłuchać.
 23. Fajnie wyglądają. Jest pare rodzajów. Słyszałeś je? W kuchni używamy tableta do różnych rzeczy i zastanawiałem się nad jakimś głośniczkiem. Żeby dźwięk poprawić. Ten JBL Xtreme zupełnie nie pasuje.
×
×
 • Utwórz nowe...