Skocz do zawartości

STELVIO

Uczestnik
 • Zawartość

  384
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez STELVIO

 1. Podobnie jak miałeś. Na wysokości wzroku.
 2. Po prostu musisz to przetrawić. I pewnie nie tylko Ty. Ale żeby nie psuć w sumie fajnego ustawienia to chyba jedyne wyjście. Powodzenia.
 3. Na prawdę bardzo ładnie to wygląda. Nawet funkcjonalnie. Posiedzieć można. Potańczyć. Bo chyba po to to miejsce zostało. Mi to nawet pasuje. Ale tv śmiało mógł być na ścianie gdzie lustro. Cały zestaw audio/video tam pasuje bez dwóch zdań. Okno zawsze można lekko przysłonić. Teraz audio/video nie funkcjonuje jak należy i w tym ustawieniu nic się nie zmieni. A szkoda, bo mógłby być wilk syty i owca cała.
 4. Głośniki wymienione w kolumnie na nowe. I wszystko gra. Przynajmniej nie musiałem kupować nowych kolumn. Zaoszczędzona kasa.
 5. Dokładnie. Nie dajmy się zwariować. To jest salon lub pokój dzienny. Nie salka kinowa. A i tam jest sporo błędów popełnianych. Faktycznie kanapa/sofa nigdy nie przy ścianie. Po wszystkich kompromisach i własnych czy doradzonych ustawieniach warto skorzystać z profesjonalnej kalibracji. Wiele osób się zdziwiło, że ich "świetnie" grający sprzęt może zagrać o wiele lepiej.
 6. Cały czas są. Nawet jak są odłączone to słychać trochę, bo te działające je mimo wolne napędzają.
 7. Wysłałem zapytanie o dostępność tych głośników do serwisu. Jak będą mieli i nie wyjdzie za drogo to kupię i wymienię te dwie sztuki.
 8. Jeśli mocy zawsze jest za mało to co mogło być powodem że mi moje głośniki w kolumnie siadły? Nad tym się zastanawiam.
 9. Tak się zastanawiam czy szukać może używek heco celan gt 500 może 702? Czy jednak nastawiać się na revolution 3? Bo nowe? Bo revolution 7 chyba faktycznie odpuszczę.
 10. A jak się ma tych kolumn moja końcówka? Nie za mocna?
 11. Głośniki nawet zmieniałem z drugą kolumną. Zamieniałem miejscami itd. Bo najpierw myślałem, że może na zwrotnicy coś nie tak. Na tą chwilę, żeby mnie nie irytowały te dźwięki rozdzieliłem te głośniki na dwie kolumny i nie są podłączone kabelkami. Tylko przykręcone, aby zaślepić otwór. Czyli teraz mam po jednym działającym głośniku niskotonowym w kolumnie. Na razie musi wystarczyć.
 12. Ja kiedyś testowałem na swoich heco 9 setkach denon pma 1520ae, Roksan Kandy K2, Atoll IN 100SE, Cyrus One, i jeszcze jakiś. Nie pamiętam. Najbardziej zaskoczył mnie na wielki plus Cyrus One. Rodzaj muzyki taki sam. Te co wymieniłem to pewnie nie te co szukasz ale często można się zdziwić czymś, na co się nie stawiało.
 13. O właśnie ten sam serwis znalazłem. Po prostu dźwięk jest zniekształcony. Nie wiem jak to opisać. Małe trzaski, burczenie, świsty. Wszystko na raz.
 14. Mam 6szt ale celan gt 102f. Te płytkie. Mam końcówkę odłączyć i bezpośrednio do ampli z powrotem podłączyć? Co to mi powie? Masz może dane tego serwisu heco?
 15. Witam wszystkich. Piszę tu bo mam zagwozdkę. Mój zestaw kinowy to 5,2,4. Zasilany ampli denon avr x4400h plus końcówka mocy trzy kanałowa na przód. Emotivy. Kolumny frontowe to heco music style 900, a cała reszta bez subów to heco celany. Cały czas miałem w planie kiedyś te frontowe także wymienić na celany. Dokładnie na heco celan revolution 7. Napisałem, że miałem w planie kiedyś wymienić ale chyba będę musiał przyśpieszyć. Na jednej kolumnie podłogowej zaczęły mi zniekształcać dźwięk głośniki niskotonowe. Oby dwa. Nie wiem co jest powodem. Za mocna końcówka? 300W na kanał. Nie mam pojęcia. Kolumny kupione w czerwcu 2017 roku. Więc chyba jeszcze nie stare. Jeśli nie uda mi się tego ogarnąć to będę zmuszony do zmiany. I teraz rodzi się pytanie. Czy faktycznie zmienić na te podłogowe celany czy jednak na podstawkowe heco celan revolutin 3? Wszystko u mnie gra na 17m2. Po profesjonalnej kalibracji systemu. Czy ta końcówka mocy nie zaszkodzi tym podstawkowym kolumną? Czy w ogóle te mniejsze dadzą radę w pomieszczeniu? W kinie? W muzyce? Ja mam możliwości i słucham bardzo często bardzo głośno muzyki. I tu i tu wykorzystuję subwoofery. Svs sb4000 2szt. Więc nie potrzebowałbym w sumie niskotonowych w kolumnie. Tak sobie myślę. Możecie coś podpowiedzieć. Pozdrawiam.
 16. Najlepiej to by było svs pb3000. Ale podejrzewam, że sb3000 też Cię zadowoli. Ten Rel to nie ta półka. Z sb3000 na pewno zmieścisz się w budżecie. Ja u siebie testowałem pb2000, pb3000, sb3000 i sb4000 jednocześnie. Porównanie możesz zawsze zrobić u siebie. Tylko kasa zamrożona na jakiś czas.
 17. Jak budżet do 7tyś to brałbym svs pb3000. Super sub. Polecam.
 18. Ja dorzucę swoje pięć groszy. Tak jak napisał @Butler głośniki na tej ściance to słaby pomysł. Jego propozycja super. Resztę zrobi kalibracja. I najlepsze... Ja bym zaczął od dołożenia suba. W tym momencie nic bym nie zmieniał. Po prostu budżet przeznaczyłbym na porządny subwoofer. I kino od tego momentu będzie zupełnie inne. Lepsze.
 19. Życie. Ty zwracasz innym uwagę w związku z wypowiedziami, a inni Tobie. Kij ma dwa końce. Dwa robią często lepszą robotę. Nawet nie wiesz co ludzie wkładają do podobnych pomieszczeń. Śmiało celuj w dwie sztuki. Frajda spora.
 20. Ja od siebie mogę napisać, że byłem jakiś czas bez subów w kinie. I ustawione miałem basy na fronty. Powiem szczerze, że tragedii wcale nie było. Dawały radę. Oczywiście na dłuższą metę nie koniecznie, jak ktoś jest wychowany na subwooferach. Ale, widać chyba, że te niskie zejścia są. Ale ja mam Music Style.
 21. Jeśli dobrze widzę to jeden może być na bocznej ścianie, a drugi musiałby być na uchwycie.
 22. Z takich popularnych to mogą być Magnat Interior IC 82 lub Taga Harmony TCW-380. Coś w tym stylu. Jest tam pare do wyboru. Zależy także od budżetu. Suma sumarum nic nie wiadomo jak drogiego nie warto pchać w sufit. Ale po taniości też nie polecam.
 23. I masz dobry plan. Lepiej trochę rozłożyć zakupy w czasie. Na pewno lepiej na tym wyjdziesz.
 24. Tj tylko popierdółka. Szkoda pchać w to siano. Tak samo jak w svs 1000. Nie do tego salonu. Metraż, akustyka. No i żona decydująca o audio. Ale jeśli Ty dobierasz farby, firany i wzór kafli? To spoko. Każdy dom inny.
×
×
 • Utwórz nowe...