Skocz do zawartości

Jak wybrać streamer do kina domowego


piotrex89

Recommended Posts

Witajcie, zakupilem nowy telewizor i moja choroba (uzależnienie od poprawy dźwięku) znowu się odezwała, a mianowicie:

Dawno temu dostałem tutaj radę by zainwestować w nVidia Shield jako streamer do Tidala(tam słucham muzyki) i Netflixa/inne serwisy (do filmów).

W stosunku do starego TV, Shield radził sobie O NIEBO LEPIEJ pod względem jakości obrazu i dźwięku, w stosunku do sygnału ze starego TV.

Po zakupie nowego TV, ku mojemu zdziwieniu okazało się, że obecny telewizor radzi sobie lepiej i jeszcze podnosi walory audio-wizualne - pomijając Shield'a.

Zatem nieco postanowiłem poekperymentować, podłączałem Shield'a bezpośrednio do amplitunera, bezpośrednio do TV. Zmieniałem ustawienia Shield'a, wszystklie te eksperymenty skończyły się jednym wnioskiem. Netflix i Tidal działają LEPIEJ na połączeniu TV-AMPLI niż w każdej kombinacji z Shield'em. Z racji, iż mój tv nie ma Chromecast'a(o zgrozo, jakbym wiedzial, że tak jest to bym tego nie kupił! - moje przeoczenie) to Shielda jeszcze nie sprzedaję, gdyż służy mi on jako "wyświetlacz telefonu" z androidem.

Kolejna rzecz jaką odkryłem, po połączeniu kabla ethernet bezpośrednio do TV, jakość obrazu rośnie, do Shielda tez próbowałem, jednak pod każdym względem TV wygrywa.

 

I TU MAMY MÓJ PROBLEM.

 

Myslałem, że szczyt techniki i marzeń to shield, ale jak widać wystarczy lepszy TV i shield "wymięka" stąd prośba o pomoc.

Jestem w tym zielony - czytam od dwóch dni o dac'ach o malince (tak już wiem co to jest) i mam coraz większy mętlik w głowie. Jakie jest pytanie do Was?

 

                                                                                       1. Czy jestem w  stanie coś więcej wycisnąć z serwisów streamingowych ?

W jednym z tematów znalazłem informację cytuję S4 HOME(TAK NA MARGINESIE POLECAM TEN SKLEP ! ! ! - REL T7I DAJE RADĘ ! ) "Malina z Digione nie ma konkurencji" 

Otwieram dyskusję, może jest tu dobra duszyczka co jest w stanie pomóc laikowi.

Konfiguracja sprzętowa:

1. https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-1-premium-ultra-high-speed-8k-60hz-3m-8589922030?snapshot=MjAyMi0xMC0yNFQyMDoxNjo0Ny4wNTVaO2J1eWVyOzUwYmU5NTY2M2ZiNDgxMjM0NGQ4NzQxZjc1NTJiMDYwN2Y3YTcxOWE2YjdjZjhkYmRhZTc3ZmM1ODU3NmNiZjc%3D

2. Markowe okablowanie

3. Dali Concept 8 (fronty), Dali center (środek), Dali concept 1 (surround), REL T7i (subwoofer)

4. Amplituner YAMAHA RX-A 3070

5. nVidia Shield pro

6. SAMSUNG QE65QN85AAT

7. Światłowód 400 mb/s

8. W tym tygodniu do naprawy idzie końcówka mocy Meridian 555 pod fronty - co ciekawe miałem ją zepsutą długi czas, amplituner przy okazji wymiany TV odżył przy odłączeniu końcówki, zatem nawet gdy obecnie nic nie zmienię, a powróci do tego zestawu końcówka sprawna to i tak już będzie lepiej, ale może coś jeszcze można poprawic ?

 

Drugie pytanie:
Z racji iż, najlepszą jakość dźwięku jeśli chodzi o Tidal'a mam bezpośrednio uruchamiając aplikacją MusicCast yamahę z pominięciem jakichkolwiek urządzeń, czy urządzenie które mi polecicie(zestaw urządzeń) poprawi mi tez Tidala, czy jednak liczyć się z tym, że nic więcej niż bezpośrednio z ampli nie uzykam? (czytałem co nieco o bluesound node 2i, ponoć miałoby pomóc - ale może jednak przykłądowa malina z dokładką pomoże?)

 

Dziękuję za pomoc !

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to chyba jeszcze mój post :)

Ale ja juz nie w S4Home :)

Ale nie bardzo rozumiem co chcesz teraz poprawić?

Sggield nie jest dobrym źrodłem do muzyki z Tidala bo on zmienia Bitrate.

Android TV zresztą też. Dzwiek może byc inny ale oba nie prawidłowe.

Na Yamaha 3070 masz w MusicCast Tidlaa. Ok nie Connect ale jakoś to działa.

Spotfy działa spoko. Jak chcesz Tidal conenct to dokupisz Wiiim mini.

Ale o co Tu chodzi? O zastąpienia Shielda telewizorem?

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

A to chyba jeszcze mój post :)

Ale ja juz nie w S4Home :)

Ale nie bardzo rozumiem co chcesz teraz poprawić?

Sggield nie jest dobrym źrodłem do muzyki z Tidala bo on zmienia Bitrate.

Android TV zresztą też. Dzwiek może byc inny ale oba nie prawidłowe.

Na Yamaha 3070 masz w MusicCast Tidlaa. Ok nie Connect ale jakoś to działa.

Spotfy działa spoko. Jak chcesz Tidal conenct to dokupisz Wiiim mini.

Ale o co Tu chodzi? O zastąpienia Shielda telewizorem?

Piotrek

 

Tu chodzi przede wszystkim o to by dzwieki w kinie domowym był lepsze, nie wiem jak to określić, po prostu lepsza jakość, na starym tv było ok, po shieldzie była ogromna zmiana, po nowym tv też jest nieco lepiej, pytam o urządzenie, które jeszcze pójdzie jakością audio w górę w stosunku do stanu obecnego.

 

Przy okazji, jeśli by też miało możliwość podniesienia jakości serwisu typu TIDAL byłoby rewelacyjnie

14 godzin temu, J4Z napisał:

Chcesz poprawy to dokup porządną końcówkę mocy, jeśli Twój amplituner posiada pre out, później porządne źródło. Pozdr. 

Myślę, że ten Meridian jeśli wróci z naprawy jako końcówka będzie ok. 

Jakie konkretnie źródło masz na myśli?

Edytowano przez piotrex89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotrex89 napisał:

Tu chodzi przede wszystkim o to by dzwieki w kinie domowym był lepsze, nie wiem jak to określić, po prostu lepsza jakość, na starym tv było ok, po shieldzie była ogromna zmiana, po nowym tv też jest nieco lepiej, pytam o urządzenie, które jeszcze pójdzie jakością audio w górę w stosunku do stanu obecnego.

Co jest żrodłem?

Pytam o materiał?

Masz go w jakości HD?

7 godzin temu, piotrex89 napisał:

Przy okazji, jeśli by też miało możliwość podniesienia jakości serwisu typu TIDAL byłoby rewelacyjnie

No to na przykład Wiim Mini.

Bo obecnie na obydwy Twoich urządzeniach jest Android TV i to nie jest dobre źrodło do muzyki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ty masz google TV tak? T

Tak, to jedyny znany mi sposób na Atmos z Tidal, a fajnie to gra u mnie. Czy coś ingeruje w bitrate? Nie mam pojęcia jak to sprawdzić nawet. Ciekawe że AL32 jest tu aktywne (Advanced AL32 Processing Plus)

20230205_192827(Kopiowanie).jpg.bc563bdcc70e4f89ba9da17b19923f55.jpg

20230205_192832(Kopiowanie).jpg.c97cdce4361063dfb075374d078fcf86.jpg

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Co jest żrodłem?

Pytam o materiał?

Masz go w jakości HD?

No to na przykład Wiim Mini.

Bo obecnie na obydwy Twoich urządzeniach jest Android TV i to nie jest dobre źrodło do muzyki.

 

 

1. Źródłem filmów jest netflix puszczany przez ww. TV (shielda już w to nie mieszam, bo TV jest po prostu lepszy pod każdym względem)

 

 

 

 

2. Źródłem dźwięku jest TIDAL, głównie poprzez TV, jeśli mam ochotę jeszcze mieć lepszą jakość, to odpalam bezpośrednio poprzez Yamahę, jednek ten interfejs to jedna wielka porażka

 

 

PS. Shielda w to nie mieszam(zarówno do Tidal'a, jak i Netflix'a)  bo jest gorzej niż poprzez TV i jeszcze gorzej niż poprzez bezpośrednio yamahę Musicast

 

Shielda trzymam po to by ewentualnie coś streamować z telefonu w łatwy sposób, jesli miałbym na TV chromecasta, to bym Shielda w ogóle odstawił.

Przed chwilą, piotrex89 napisał:

 

1. Źródłem filmów jest netflix puszczany przez ww. TV (shielda już w to nie mieszam, bo TV jest po prostu lepszy pod każdym względem)

 

 

 

 

2. Źródłem dźwięku jest TIDAL, głównie poprzez TV, jeśli mam ochotę jeszcze mieć lepszą jakość, to odpalam bezpośrednio poprzez Yamahę, jednek ten interfejs to jedna wielka porażka

 

 

PS. Shielda w to nie mieszam(zarówno do Tidal'a, jak i Netflix'a)  bo jest gorzej niż poprzez TV i jeszcze gorzej niż poprzez bezpośrednio yamahę Musicast

 

Shielda trzymam po to by ewentualnie coś streamować z telefonu w łatwy sposób, jesli miałbym na TV chromecasta, to bym Shielda w ogóle odstawił.

 

 

Wiim Mini. kupiłem wczoraj, jutro będzie u mnie, dam znać jak efekty, a jeszcze pomysł na jakąś lepszą zabawkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Amarok napisał:

Nie wiem czy pisałeś, a ile chcesz wydać na tą lepszą zabawkę?

1 - 3000zł, im bliżej tysiąca, tym moje życie byłoby lepsze.

 

Shield kosztuje mniej, jest to konsola, odtwarzacz i ma te wszystkie inne "szmery bajery" więc zakładam, że jesli byłoby to urządzenie typowe pod Tidal, bądź Tidal+Netflix, w tym buddżecie - do 3tys można znleźć coś ciekawszego.


Generealnie, co do reszty setup'u:,

1.  bardzo dobry TV - brak tylko chromecast (nie zamierzam tego zmieniać, póki się coś mocno nie wysypie - jak w jego poprzedniku)

2. rewelacyjny amplituner (nie zamierzam tego nigdy zmieniać - ale nigdy nie mów nigdy)

3. przyjemne kolumny (słuchałem dużo znacznie droższych i tańszych z moją yamahą i dali mi odpowiada najbardziej - co prawda miałem okazję posłuchać takich wielkich potworów od dali, gdzie były rewelacyjne, jednak ich gabaryty są nie do pokonania - nie pamiętam ich nazwy

4. końcówka mocy (w momencie gdy była sprawna) była świetna - też porównywałem z wieloma innymi

 

 

Jednak jak widać moja choroba, po odkryciu na nowo "źródła" uaktywniła się i szukam czegoś do muzyki i filmów, idealnie by było, gdyby było to jedno urządzenie

Edytowano przez piotrex89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Amarok napisał:

Do 3tys to już jakiś wybór jest. To może BS Node 😉. Skoro już zamówiłeś Wiim Mini, przetestujesz, może akurat ci podpasuje więc sporo zaoszczędzisz. 

Chciałem to zamówić, ale zacząłem czytać, że lepiej malinę taką a taką z taką karta itp. to mi zrobiło mętlik.

 

Tylko że node podrożał, bo przymierzałem się dawno temu do niego NODE 2i, cena była kilka stów niższa.

https://allegro.pl/oferta/odtw-siec-bluesound-node-czarny-13390456072?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:queryandcategory&bi_c=MTdlMmYxYzgtMDNjZS00ZTJjLTkzMjItYjVlOTBlNzRmNDA3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6359c32f-521d-4e73-8355-9cd9c8ce9e15


czy ja dobrze rozumiem, że to jest "jedynka"


https://www.tophifi.pl/multiroom/systemy-bezprzewodowe-bluesound/bluesound-node2i.html

 

a to "dwójka"

 

 

 

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piotrex89 napisał:

To jest umownie "trójka" czyli najnowsza generacja BS Node.

Trochę namieszali z nazewnictwem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2023 o 08:32, J4Z napisał:

Chcesz poprawy to dokup porządną końcówkę mocy, jeśli Twój amplituner posiada pre out, później porządne źródło. Pozdr. 

Kasa w błoto. Yamaha od lat stosuje budżetowe pre out, czyli praktycznie go nie posiada a wyjście pre out jest zrobione na zasadzie dzielnika napięcia. Kpina do kwadratu. Ostatnia seria z normalnym pre out to xx10, potem niestety już księgowość zrobiła swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2023 o 08:25, Butler napisał:

Tak, to jedyny znany mi sposób na Atmos z Tidal, a fajnie to gra u mnie. Czy coś ingeruje w bitrate? Nie mam pojęcia jak to sprawdzić nawet. Ciekawe że AL32 jest tu aktywne (Advanced AL32 Processing Plus)

20230205_192827(Kopiowanie).jpg.bc563bdcc70e4f89ba9da17b19923f55.jpg

20230205_192832(Kopiowanie).jpg.c97cdce4361063dfb075374d078fcf86.jpg

 

 

No google TV nie znam. Ale wierzę.

Dnia 16.03.2023 o 08:42, piotrex89 napisał:

1. Źródłem filmów jest netflix puszczany przez ww. TV (shielda już w to nie mieszam, bo TV jest po prostu lepszy pod każdym względem)

Dziwne bo u mnie Shield gra zdecydowanie lepiej no ale ok. Sprawdź coś z dzwiekiem HD.

Dnia 16.03.2023 o 08:42, piotrex89 napisał:

2. Źródłem dźwięku jest TIDAL, głównie poprzez TV, jeśli mam ochotę jeszcze mieć lepszą jakość, to odpalam bezpośrednio poprzez Yamahę, jednek ten interfejs to jedna wielka porażka

Andorid TV?

No to i tak zmienia Ci bitrate.

Do 3K możesz już iść w BS Node, Ifi Zen Stream i DAC na USB, nowy Cambridge AXN, uzywany CXN

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...