Skocz do zawartości

Kino domowe - pomoc w wyborze


asawicki

Recommended Posts

Witam
Jako świeży forumowicz potrzebuję porady przy kompletowaniu kina domowego.

Przeznaczenie sprzętu:
70% filmy (netflix, hbomax, disney+), reszta to muzyka (małżonka bardziej filmy a ja muzyka - duży rozrzut ale głownie gitarowe brzmienia). Zależy mi na amplitunerze z możliwością odbioru radia internetowego i wszelkiego rodzaju odtwarzania źródła z telefonu czy tez ze platform streamingowych. Ze względu na budżet 5-6 tys. zł. Myslę, żeby na start kupić amplituner plus kolumny frontowe a z czasem rozbuduję do pełnego 5.1. 

Pomieszczenie:
Salon z otwarta kuchnią o powierzchni 38 metrów. Na załaczonym zdjęciu rzut. Nie mam porowadzonych kabli do tyłu dlatego skłaniałbym się (a wręcz nie mam innej możliwości) do bezprzewodowego podłączenia. Wysokośc pomieszczenia 277cm.
Ze względu na to, iż nie mam możliwości postawienia kolumn podłogowych (szafka pod telewizor idzie praktycznie od ściany do okna i jest na stałe przymocowana - nie do ruszenia ze względu na małżonkę;)) musze szukać kolumn podstawkowych. Chcę je postawić obok tv.

Przemyślenia
Troszke poczytałem i ze względu na budżet i możliwości (użycie głośników musicCast) skłaniam się do amplitunera Yamaha RX-V4A plus kolumny Kef Q350. Obawiam się jednak czy ze względu na wielkość pomieszczenia ma to szansę dobrze zagrać...A może jakies inne propozycje? Mam mozliwośc odsłuchu sprzętu w salonie ale chciałbym poradzić się Waszą opinią co warto odsłuchać.

Jeśli powinienem coś jeszcze dodac bardzo prosze o informację.

projekt.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tylko MusicCast da Ci możliwość stosowania bezprzewodowych tyłów.

To jest wysoki koszt no ale jak chcesz.

Ile ma ta ścianka z TV?

2m?

Paimętaj że tam ma wjść 2 monitory i centralny.

TV wisi?

Q350 do Yamaha 4A ok.

Wsadzisz tam jeszcze Q250/350?

 

 

Ścianka z TV ma 2,7m.
Wejdą monitory i centralny - zmierzyłem.
Tv stoi na szafce ale może też wisieć.
Q250/350 fizycznie wsadzę ale finansowo na razie nie dam rady;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak rozumiem, ustawienie podłogówek przed szafką RTV odpada? Na 38m2 podstawki na froncie to będzie trochę mało, chyba że będziesz potem wstawiał dwa suby. Jak szybko będziesz w stanie poprowadzić rozbudowę? Może lepiej byłoby chwilę zaczekać i wziąć większe kolumny na front? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, jak rozumiem, ustawienie podłogówek przed szafką RTV odpada? Na 38m2 podstawki na froncie to będzie trochę mało, chyba że będziesz potem wstawiał dwa suby. Jak szybko będziesz w stanie poprowadzić rozbudowę? Może lepiej byłoby chwilę zaczekać i wziąć większe kolumny na front? 

Hej. No niestety ustawienie podłogówek odpada bo się do szafek małżonka nie dostanie. Cięzko powiedziec jak szybko zrobię rozbudowę...oczywiście chciałbym jak najszybciej ale wiadomo jak jest. Możesz rozwinąć myśl żeby chwilę zaczekać i wziąć większe kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Większe, bardziej basowe podstawki. Pokroju KEF R3, ale tutaj musiałbyś się spieszyć, bo zastępuje je nowa seria, R Meta. Bardzo często pod kino wybierane są również Klipsche, tutaj model RP-600M II jest wart rozważenia. 

zaczyna się robić drożej. już klipsch przekroczy zakładany budżet a kef R3 to już całkiem. nie będzie lepiej kupić suba zamiast dokładać do bardziej basowych podstawek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2023 o 08:22, asawicki napisał:

Ścianka z TV ma 2,7m.
Wejdą monitory i centralny - zmierzyłem.
Tv stoi na szafce ale może też wisieć.
Q250/350 fizycznie wsadzę ale finansowo na razie nie dam rady;)

No to ok. Z czasem.

W kinie nie musi to być malo. Jeśli będzie dobrany fajny subwoofer to takie kolumny wystarczą.

Tylko węz fajny sub. Bo rozumiem że dwa nie da rady?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artur Mądry napisał:

Ja mogę osobiście polecić SVS PB1000 pro - robi robotę w kinie, chociaż nie mam porównania niestety do generacji poprzedniej, która jest bardzo chwalona przez @Piotr Sonido.

To jest praktycznie to samo tylko bez ustawienia zdalnego. Ale brzmieniowo jak ustawisz podobnie to nie odczujesz różnicy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...