Skocz do zawartości

Integra DRX-8.4 - zwiastun Onkyo RZ70 / RZ90 ? - 11.4 z Dirac Live Premium


Arek_Gd

Recommended Posts

Na zagranicznych forach pojawiają się dyskusje dot. flagowego 11.4-kanałowego AV Integra DRX-8.4 , czy przypadkiem to nie zwiastun długo oczekiwanych flagowych modeli ONKYO , spekuluje się o RZ90 / RZ70

 

Tutaj więcej o Integrze:

https://integrahometheater.com/product/drx-8-4/

 

Trzymajmy kciuki za jak największą konkurencję, może to przyhamuje trochę galopujące ceny premierowych ampli.  Fotki znalezione w sieci:

 

obraz.png.4edd2a18000bce94ab59a196d8724166.png

 

 

obraz.png.4b438df7549a75fc2a2b25b9233e91ee.png

 

obraz.png.6987d7635fef75dc82ecb47d46cb2302.png

 

obraz.png.f1d67fa1d135b41ac78c4fa94a5ca6d7.png

 

obraz.png.64c1aaa12eb64f418591ababa0badac2.png

 

To jak obstawiamy?  Kiedy pojawi się nowe flagowe Onkyo 11.4 😜

Edytowano przez Arek_Gd
poprawka nazwy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Arek_Gd changed the title to Integra DRX-8.4 - zwiastun Onkyo RZ70 / RZ90 ? - 11.4 z Dirac Live Premium
12 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Na zagranicznych forach pojawiają się dyskusje dot. flagowego 11.4-kanałowego AV Integra DRX-8.4 , czy przypadkiem to nie zwiastun długo oczekiwanych flagowych modeli ONKYO , spekuluje się o RZ90 / RZ70

 

Tutaj więcej o Integrze:

https://integrahometheater.com/product/drx-8-4/

 

Trzymajmy kciuki za jak największą konkurencję, może to przyhamuje trochę galopujące ceny premierowych ampli.  Fotki znalezione w sieci:

 

obraz.png.4edd2a18000bce94ab59a196d8724166.png

 

 

obraz.png.4b438df7549a75fc2a2b25b9233e91ee.png

 

obraz.png.6987d7635fef75dc82ecb47d46cb2302.png

 

obraz.png.f1d67fa1d135b41ac78c4fa94a5ca6d7.png

 

obraz.png.64c1aaa12eb64f418591ababa0badac2.png

 

To jak obstawiamy?  Kiedy pojawi się nowe flagowe Onkyo 11.4 😜

Ja również czekam na flagowca od Onkyo choć integrą bym nie pogardził wszystko zależy od ceny:).Z tego co wiem to ostatni flagowiec tej firmy To Onkyo rz3400.Cena w Polsce 16 do nawet 20tys dzisiaj niemiecka taniej 2600euro ale jak na Amplituner jest już stary .Jak zaglądłem do środka to praktycznie to samo co w moim  Rz1100.

Ślicznie wygląda tą integra.

A może Onkyo rz70 9.4 w cenie 12tys byłoby pięknie wówczas zmienię rz1100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eki Quantameki napisał:

Ja również czekam na flagowca od Onkyo choć integrą bym nie pogardził wszystko zależy od ceny:).Z tego co wiem to ostatni flagowiec tej firmy To Onkyo rz3400.Cena w Polsce 16 do nawet 20tys dzisiaj niemiecka taniej 2600euro ale jak na Amplituner jest już stary .Jak zaglądłem do środka to praktycznie to samo co w moim  Rz1100.

Ślicznie wygląda tą integra.

A może Onkyo rz70 9.4 w cenie 12tys byłoby pięknie wówczas zmienię rz1100.

Dla jednych śliczna , dla innych niekoniecznie . Dla mnie akurat jest paskudna, wręcz ochydna . Gorzej wizualnie tylko wyglądają amplitunery od Sony .  Co innego , jeżeli mowa o środku , bo w tej kwestii wszystko prezentuje się ekstra ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiarygodna strona, ale coś już można o Onkyo RZ70  (11.2) znaleźć

https://moreluxurydesign.com/Taoyuan/9176

obraz.png.248686907276b160259fd318d064bdab.png

obraz.png.2a21a57bdd225a0a77b3a54721d74b35.png

obraz.png.75be8611183d7bd551b9d565b1e16a5b.png

 

Będzie 11.2 , DLBC, 2 niezależne wejścia dla subów (ale nie 4) , solidne rozmiary (szer. × wys. × gł.): 435 × 201,5 × 500 m i 15kg wagi.

 

Ciekawie się zapowiada , ale skoro tak wygląda Rz70 to faktycznie będzie jeszcze miejsce na RZ90, pewnie 13.4.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionek zdecydowanie ładniejszy niż integra. A tak w ogóle to jak Pioneer brzmi w stosunku do Onkyo , podobnie?

Ciekawe czy będzie można odcięcia przypisać ręcznie , bo czytałem że w niższych modelach można tylko ustawić jednakowe dla wszystkich głośników (w onkyo można) . Kolejna rzecz - czy można przełączać się z pilota pomiędzy dwoma kalibracjami - dirac live a MCACC Pro (jest przycisk dirac). Super , że pilot jest podświetlany - zupełnie tego nie kumam, że producenci robią dwa, albo trzy wyjścia HDMI , czyli domyślnie dla projektora (całkowita ciemność w pokoju) a nie robią podświetlenia przycisków na pilocie.

Tutaj pierwszy unboxing

 

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. nowy Pioneer nowa Integra nowe Onkyo i Marantze.

Wszystko fajnie

Dnia 17.03.2023 o 22:02, Arek_Gd napisał:

Trzymajmy kciuki za jak największą konkurencję, może to przyhamuje trochę galopujące ceny premierowych ampli.

Tylko problem nie jest w tym segmencie.

W Premium amplitunerach jest wybór. Dochodzi Anthem, Arcam, Są tez dostępne Yamahy.

Problem jest w budżecie 2-5K

Ale kibicuje mocno tym amplitunerom.

Integre zawsze chciałem bo do Onkyo było mi blisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo RZ70 jest już w jednym z naszych sklepów na www. Cena 14999... Szok. 

Gdzie te czasy, że ta linia ampli (jak mój 929) wychodziła po 6k, a po dwóch, trzech latach można było używkę kupić po 2-3 tys bo ruch był taki ze nowe modele wychodziły co rok... ehh pomarzyć..  teraz patrzę na używane modele onkyo sprzed 4 lat to.. są droższe o 30 proc niż wtedy nowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba powiedzieć wprost - tanio już było...

Stawiałem na 12 tyś, ale wiadomo jak wszystko poszybowało w górę...

4 godziny temu, Arek_Gd napisał:

Onkyo RZ70 jest już w jednym z naszych sklepów na www. Cena 14999... Szok. 

Gdzie te czasy, że ta linia ampli (jak mój 929) wychodziła po 6k, a po dwóch, trzech latach można było używkę kupić po 2-3 tys bo ruch był taki ze nowe modele wychodziły co rok... ehh pomarzyć..  teraz patrzę na używane modele onkyo sprzed 4 lat to.. są droższe o 30 proc niż wtedy nowe

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Onkyo RZ70 jest już w jednym z naszych sklepów na www. Cena 14999... Szok. 

Gdzie te czasy, że ta linia ampli (jak mój 929) wychodziła po 6k, a po dwóch, trzech latach można było używkę kupić po 2-3 tys bo ruch był taki ze nowe modele wychodziły co rok... ehh pomarzyć..  teraz patrzę na używane modele onkyo sprzed 4 lat to.. są droższe o 30 proc niż wtedy nowe

No  o tym właśnie mowie.

Teraz kino to jest luksus, luksusów.

3 godziny temu, Artur Mądry napisał:

Trzeba powiedzieć wprost - tanio już było...

Stawiałem na 12 tyś, ale wiadomo jak wszystko poszybowało w górę...

 

Tak, ale nie proporcjonalnie.

Zobaczcie na inflację w chinach i japonii.

Tego typu sprzety drożeją bo ...... moga drożeć.

Ok rozumem łańcuchy dostaw, problemy z HDMI z DACami ale to nie wyjaśnia wzrostu ceny 100-300%

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Onkyo RZ70 jest już w jednym z naszych sklepów na www. Cena 14999... Szok. 

Gdzie te czasy, że ta linia ampli (jak mój 929) wychodziła po 6k, a po dwóch, trzech latach można było używkę kupić po 2-3 tys bo ruch był taki ze nowe modele wychodziły co rok... ehh pomarzyć..  teraz patrzę na używane modele onkyo sprzed 4 lat to.. są droższe o 30 proc niż wtedy nowe

To i tak taniej jak Denon 6700 

Dirac na pokładzie . Kwestia , czy tak samo awaryjne jak poprzednie modele Onkyo.

 Według danych zarabiamy więcej :)

Włącz program 1 w TVP :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Onkyo RZ70 jest już w jednym z naszych sklepów na www. Cena 14999... Szok. 

 

Arcam avr11 po rabacie wyjdzie taniej ,a sprzęt miażdży w KD jak i w stereo.

Pamiętam topowe onkyo ampli kd w okolicach 6-7tysi i wtedy to był dla mnie kosmos ,ale 14999 za onkyo ? nie dałbym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek72 napisał:

Można się oszukiwać , że ktoś lub coś zrobi za Ciebie porządek z akustyką .

To jak Yeti , wszyscy mówią o nim , ale nikt nie wiedział :)

Kielich Grala:)

Na amazon usa jest dużo opini ludzi, że Dirac Live po udanej kalibracji (czyli po wielu próbach) przeszedł ich oczekiwania bo głośniki nabrały czystości, powietrza i dźwięk się oderwał od kolum i stał się bardziej przestrzenny. Mnie to ciekawi jak to możliwe, bo co, zmniejszono mody własne pomieszczenia obcinając różne częstotliwości i wtedy inne zaczęły być bardziej słyszalne czy jaka tu magia ;)  Bo jak to tylko polega na ułagodzeniu niskich tonów to może taniej i łatwiej będzie przekonać żony do 4 subów (gdzieś wyczytałem że 8 w teori likwiduje mody całkowicie :))  niż płacić tyle kasy na DLBC i topowe ampli.  Mówię z doświadzenia bo zastosowanie drugiego suba dużo bardziej u mnie pomogło niz jakieś tam bustrapy i inne ustroje i kombinowania z ustawieniem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirac odpowiednio skalibrowany z odpowiednim filtrem robi więcej niż dodatkowe suby , poza tym niskie niskimi , ale górę można idealnie ustawić , świsty itp. badziewia które niektórzy próbują ratować kablami za grube $$$ - nic nie drażni , nie trzeba lecieć suba przykręcać bo sąsiad wpadnie przez jakiś kosmiczny rezonans

Arcam + dirac i mogę słuchać kiepsko nagranej nirvany , limp bizkit , itp. a lampa jest odpalana teraz średnio raz na 3-4msc , i musi poczekać na źródło z diraciem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kubakk napisał:

Dirac odpowiednio skalibrowany z odpowiednim filtrem robi więcej niż dodatkowe suby

Nie zgadzam się że można tak jednoznacznie stwierdzić. Miałeś okazję dołożyć drugiego (trzeciego, czwartego) suba i usłyszeć system PRAWIDŁOWO na nich zestrojony?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Butler napisał:

Nie zgadzam się że można tak jednoznacznie stwierdzić. Miałeś okazję dołożyć drugiego (trzeciego, czwartego) suba i usłyszeć system PRAWIDŁOWO na nich zestrojony?

Nie każdy ma salkę by wsadzić 2,3,4+ subwoofery , mam 2gi sub ale nie widzę potrzeby jego używania. Bawiłbym się w więcej subów gdybym miał salkę ,ale wtedy to by poszły 2 jakieś olbrzymie 15" minimum i też głównie by fajnie to wyglądało a nie dla dźwieku ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Integry / Onkyo - zaciekawiło mnie złącze do BiAmpingu głośnika centralnego. To chyba rzadkość. Od razu sprawdziłem w moim RP-450C mam pojedyncze , ale już w takim RC-64 III jest podwójne złącze, a nie ukrywam że ten central chodzi mi po głowie na przyszły upgrade (central ważny jeśli nie najważniejszy element  w kinie)

 

Ciekawe czy warto. No i znów wymyśliłem zastosowanie do większej ilosci kanałów, masakra ;) szkoda że nie ma takich ampli np. 15.2 do odpalenia ze wzmakiem na 4 lub 6 dodatkowych końcówek mocy a nie dwóch...

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kubakk napisał:

Nie każdy ma salkę by wsadzić 2,3,4+ subwoofery , mam 2gi sub ale nie widzę potrzeby jego używania.

W takim razie nie dziwię się że tak wynosisz Dirac. Jakbyś prawidłowo skonfigurował/ustawil drugi sub, to z dużym prawdopodobieństwem osiągnął byś lepszy rezultat niż jest w stanie osiągnąć korekcja Dirac. Pomijam wyższe częstotliwości i absolutnie nie mam na myśli pierdyliardów watów i wielkocalowych paczek.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kubakk napisał:

Arcam avr11 po rabacie wyjdzie taniej ,a sprzęt miażdży w KD jak i w stereo.

Pamiętam topowe onkyo ampli kd w okolicach 6-7tysi i wtedy to był dla mnie kosmos ,ale 14999 za onkyo ? nie dałbym

Zgadzam się w 100%.

@Arek_Gd jeżeli będziesz się mierzył z wymiana amplitunera to koniecznie sprawdź arcama na swoim kwadracie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maciek72 napisał:

Dirac na pokładzie . Kwestia , czy tak samo awaryjne jak poprzednie modele Onkyo.

Przeciez to historia z przed wielu lat. Serio jeszcze się odkopuje takie rzeczy?

23 godziny temu, maciek72 napisał:

Według danych zarabiamy więcej :)

Włącz program 1 w TVP :)

Niby tak ale nie gonimy wzrostu cen :/

12 godzin temu, Arek_Gd napisał:

A wracając do Integry / Onkyo - zaciekawiło mnie złącze do BiAmpingu głośnika centralnego. To chyba rzadkość. Od razu sprawdziłem w moim RP-450C mam pojedyncze , ale już w takim RC-64 III jest podwójne złącze, a nie ukrywam że ten central chodzi mi po głowie na przyszły upgrade (central ważny jeśli nie najważniejszy element  w kinie)

 

Ciekawe czy warto. No i znów wymyśliłem zastosowanie do większej ilosci kanałów, masakra ;) szkoda że nie ma takich ampli np. 15.2 do odpalenia ze wzmakiem na 4 lub 6 dodatkowych końcówek mocy a nie dwóch...

To jest dobry pomysł.

Ale faktycznie mało kto to robi. Bo malo kto ma takie centralne.

W niektórych salach domowych stosuje się tą samą kolumnę podłoga na centralnego ona ma wtedy opcję Bi ampingu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...