Skocz do zawartości

Subwoofer: Czy ilość cali ma znaczenie czy moc


Sławek Stańczak

Recommended Posts

Dobry wieczór. Przymierzam się do wymiany subwoofera. Aktualnie canton As 10 moc 60/90 W i średnica głośnika 8 cali.

salon z kuchnią +- 30 m.kw

Wzmacniacz Kenwood ka 3080 r 

Rozważam zakup trzech modeli

Wilson Raptor sub 10

Dynavoice challengera sub 10

B&W asw 608.

Muzyka głównie klubowa 70%

Filmy 30% Chciałbym zapytać amnie czy doojwgo pomieszczenia powinien wystarczyć sub z głośnikiem 8 cali czy lepiej 10 tka 

Czy kierować się kryterium mocy. 

Teraz teoretycznie moje 60/90watt mi wystarcza czy więc skoro asw 608 ma taką samą membranę 8 cali ale moc większą mogę go spokojnie kupić czy celować w 10 calowe z większą mocą?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Sławek Stańczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc i wielkość membrany to tylko jedne z czynników, do tego takie, które niewiele nam mówią przy stosunkowo niewielkich różnicach. Do muzyki polecałbym posłuchać SVS-SB1000, a także zainteresował się produktami od firmy REL. SB-1000 to 12-calowy subwoofer o budowie zamkniętej, która cechuje się dokładniejszym basem niż te w obudowie otwartej. Mimo to dalej on radzi sobie świetnie w kinie domowym. 

Główne kryterium, którym powinieneś się kierować, to mimo wszystko odsłuch, do którego gorąco zapraszamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Q21 napisał:

Moc i wielkość membrany to tylko jedne z czynników, do tego takie, które niewiele nam mówią przy stosunkowo niewielkich różnicach. Do muzyki polecałbym posłuchać SVS-SB1000, a także zainteresował się produktami od firmy REL. SB-1000 to 12-calowy subwoofer o budowie zamkniętej, która cechuje się dokładniejszym basem niż te w obudowie otwartej. Mimo to dalej on radzi sobie świetnie w kinie domowym. 

Główne kryterium, którym powinieneś się kierować, to mimo wszystko odsłuch, do którego gorąco zapraszamy :)

Kurczę . Rozważałem svs ale w kolorze białym cena przekracza mój budżet 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...