Skocz do zawartości

Małe porównanie Sony MDR CD380 vs AKG K712pro


Recommended Posts

Jakiś czas temu kupiłem za grosze stare słuchawki Sony MDR CD380, żeby nie popaść w audiofilskie zachwyty nad czymś nowym na głowie posłuchałem ich trochę więcej czasu i dałem do porównania  nieźle grające K712pro

Kwestia wygody

Sony są ultra lekkie, z upływem czasu potrafią zatrzeszczeć przy nakładaniu, pady są trochę mniejsze niż w AKG, ale nie narzekam na wygodę i bez problemu można w nich wysiedzieć kilkanaście godzin bez zmęczenia.

Na plus docisk do głowy jest bardzo dobrze wyważony, nie spadają z głowy przy przechylaniu jak HF580 czy nie uciskają mocno co X2hr

Niskie tony w Sony bardzo dociążone, przypominały mi troche te z Fidelito 2hr, to pasmo ma potencjał bo jest sporo wypełnionego, energicznego dołu, bardzo fajnie schodzą w dół, jest niezła dynamika, (dużo werwy i ataku słychać przy werblach) przy nich AKG grały lekko na dole, zwiewnie, przy sporej ilości powietrza z większym oddaleniem.

Średnie na początku wydawały się bardzo ładne lecz po dłuższym czasie czuć braki w dociążeniu, wypełnieniu tego pasma i AKG lepiej brzmią, są też bardziej gładkie, rozdzielcze.

Wysokie tony delikatnie mocniej zaznaczone lecz mają mniej wybrzmień, są skrócone, dekanie bardziej szorstkie, gdzieś czuć lekka suchość, przyznaję że AKG trochę lepiej sobie radzą, więcej kultury, większe wybrzmienia i spokój bo ciężej jest je zmusić do chaosu na scenie.

Sony nie mają dużej sceny, to dosyć kameralne bliskie granie, wyraźnie węziej i nieco bardziej spłycone granie na scenie.

Sam charakter tych słuchawek ocenił bym jako dynamiczny, zadziorny, energiczny, dosyć bezpośredni, z zaskakująco ładnym nisko schodzącym basem, są też szybkie i daleko im do zamulającego dźwięku.

Jak na kilkadziesiąt złotych to ciekawe granie, przynajmniej nie jest to tona mułu, czy jeden duży zlepek obiektów na scenie a starają się z powodzeniem grać otwartym, zarysowanym, szybkim dźwiękiem.

Ogólnie jak wiemy jeszcze im trochę brakuje pod względem ogłady, kultury, wybrzmień, wielkości przestrzeni, detali do K712.

Jestem zadowolony z zakupu bo na co dzień prędzej korzystam z kolumn i te słuchawki są dodatkiem ^^

IMG_20230322_0443161.jpg.d279a7e5d8e7040f412b6696efb2051b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...