Skocz do zawartości

Jakie głośniki do kina domowego 5.1 do małego pomieszczenia


Alex1

Recommended Posts

Witam

 

potrzebuje pomocy w wyborze głośników do kina domowego 5.1, ale też lubię posłuchać muzyki w 2.0

Nie jestem zbyt zorientowany w cenach sprzętu. Proszę o propozycję dobrych zestawów w cenie 2000 +\- .

Jeżeli jest to za niska kwota proszę o propozycje zestawu w który by warto zainwestować.

Mój Amplituner:  - Yamaha RX V485

pokój mam mały, w załączniku parametry.

 

Pozdrawiam

Parametry pomieszczenia.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

2000 PLN to bardzo mało jak na zestaw 5.1. Przemyślałbym zaczęcie od 2.0 i za jakiś czas dokupić pozostałe głośniki oraz subwoofer. Przy tak niewielkim pomieszczeniu zasugerowałbym Heco Aurora 300, za jakiś czas dokupisz dwie kolejne sztuki, Aurora Center 30 i subwoofer. Inną opcją, z jaką możesz zacząć są Q Acoustics 3030i

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie przednie bym wziął teraz a resztę za jakiś czas - tak żeby w 5000 zł +\- wyszło. Obecnie mam 25 letnie Sony  - SSNX1 z przodu a przód i tyły SS RC100, które były z mini wieżą Sony MHC NX3AV.

Chciałbym po prostu coś nowego a dobrego. Nie musi być wszystko naraz kupione.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Na te podłogowe będę musiał trochę miejsca zagospodarować i zastanawiam się czy sporo stracę na jakości brzmienia jeżeli poproszę was o propozycje głośników, które będę mógł postawić na biurku. Do tej pory właśnie miałem głośniki przednie postawione na biurku obok monitorów studyjnych.

Jeżeli jest duża różnica w jakości brzemienia to gotowy jestem wyrzucić trochę gratów z pokoju i postawić te podłogowe, jeżeli nie, proszę was o propozycje głośników, które postawię na biurku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na monitorach nie stracisz. Kwestia jest tego ypu że takie sety da się kupic po prostu taniej. A sety oparte o 4 monitory i centralny plus ewentualnei sub jest mniej. Kupuje się osobno więc wychodzi mniej ciekawie cenowo.

Ale to samo

Aurora 300 x4 + center, ELAC B6.2 + B5.2, AE100 MK2, Dochodza KEF Q 350 + 150, Monitor Audio Bronze 100 + FX,

Odpadają pylony Pearl i Heco Victa.

Sub

REL HT 1003/1205, Heoc Aurora 30A, SVS SB 2000

Kwestia ceny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pearl monitor to nie jest najlepszy wybór. Podłogowe ok. Ale monitory z tej serii są mocno przeciętne. Też jk Wy wolał bym coś innego.

Do kompletu może iść Heco 30A

https://www.euro.com.pl/subwoofery/heco-aurora-sub-30a-bialy-subwoofer.bhtml?gclid=Cj0KCQjwz6ShBhCMARIsAH9A0qUsAQywR5fk1TrdUqG2yzuOwn2Wjolf3cYtRamR-PYHVetuGg8QglMaAnZUEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na biurku mam jeszcze klawiaturę od kompa - jak postawiłbym Aurora Center 30 to będzie mniejsze pole manewru i wizualnie też, ale jeżeli tracę na jakości dźwięku nie biorąc Aurora Center 30 ale ES 35, to oczywiście zdecyduję się na ten pierwszy. Niestety nie mam możliwości posłuchania jak brzmią te głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Alex1 napisał:

Na biurku mam jeszcze klawiaturę od kompa - jak postawiłbym Aurora Center 30 to będzie mniejsze pole manewru i wizualnie też, ale jeżeli tracę na jakości dźwięku nie biorąc Aurora Center 30 ale ES 35, to oczywiście zdecyduję się na ten pierwszy. Niestety nie mam możliwości posłuchania jak brzmią te głośniki.

Moment moment. Czyli jak ogladasz to jesteś na kanapie. A jak grasz to siedzisz tak blisko monitora?

No to centralny bedzie przeszkadzał fizycznie ale ten system dla takiej konfoguracji  tak zagra miernie. Chyba że wtedy jest nie używany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2023 o 14:56, Alex1 napisał:

Dokładnie tak. Z kanapy oglądam a przy burku gram. No i w grach też chciałbym cieszyć ucho dźwiękiem przestrzennym. Co w takim razie?

No to któryś będzie tylko namiastką.

Dnia 28.04.2023 o 19:59, Alex1 napisał:

Biorę to też pod uwagę. W takim razie nagłośnienie tylko do filmów z kanapy. Wezmę prawdopodobnie zestaw Aurory i posłucham centralnego ES 35.

Dobry trop no albo Heco do kompletu jest fajny i niedrogi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...