Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz max 7.000zł


Leniu

Recommended Posts

Magnat, Marantz i Denon to przede wszystkim trzy różne szkoły brzmienia. Najwięcej iskierek na pewno da Ci Marantz, potem będzie Denon, a na końcu będą Magnaty. W cenie Marantza jest też Cambridge AXR61, dla mnie średnio udane połączenie z Silverami, właśnie przez za dużą ilość góry.

Musiałbyś posłuchać, bo ciężko określić, jakiego brzmienia konkretnie mamy szukać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Leniu napisał:

Ewentualnie też ten Marantz 7000n, ale podobno Denon PMA-900HNE to jego odpowiednik w niższej cenie. Prawda to?

@Piotr Sonido też pisał o Magnat. Model mr780  też ma dwa optyki, podobnie MA900?

Atoll zdaje się być czysty, a wolałbym daca w jednym pudełku.

Tak atoll to czysty wzmacniacz.

Odpowiednik? No moim zdaniem nie dokładnie. Chyba że mowisz o funkcjach.

Ale to nie jest urządzenie 1:1

Magnat u mnie stoi wyżej.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2023 o 13:08, Leniu napisał:

Ewentualnie też ten Marantz 7000n, ale podobno Denon PMA-900HNE to jego odpowiednik w niższej cenie. Prawda to?

Ten pierwszy sporo spadł z ceny, a drugi też, chociaż nie tak dużo.

Kwestia jakiego dźwięku oczekujesz, i przede wszystkim z którymi kolumnami chcesz to połączyć.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Q21 napisał:

Magnat, Marantz i Denon to przede wszystkim trzy różne szkoły brzmienia. Najwięcej iskierek na pewno da Ci Marantz, potem będzie Denon, a na końcu będą Magnaty. W cenie Marantza jest też Cambridge AXR61, dla mnie średnio udane połączenie z Silverami, właśnie przez za dużą ilość góry.

Musiałbyś posłuchać, bo ciężko określić, jakiego brzmienia konkretnie mamy szukać :) 

 

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tak atoll to czysty wzmacniacz.

Odpowiednik? No moim zdaniem nie dokładnie. Chyba że mowisz o funkcjach.

Ale to nie jest urządzenie 1:1

Magnat u mnie stoi wyżej.

Piotrek

 

3 godziny temu, lysy napisał:

Ten pierwszy sporo spadł z ceny, a drugi też, chociaż nie tak dużo.

Kwestia jakiego dźwięku oczekujesz, i przede wszystkim z którymi kolumnami chcesz to połączyć.

Troszeczke się plany zmieniły po przemśleniu, nie ma co się porywać z motyką na słońce i zamierzam iść troszkę bardziej budżetowo w Klipsche.

Dlaczego tak:

Pop,rock, trochę hiphopu, muzyki klubowej i okazjonalnie film.  Nie jestem wyrafinowanym znawcą dźwięku. Nie znam się na saksofonie, smyczkach, fortepianie czy kontrabasie żeby wiedzieć jak to ma grać. Myśle, ze czytanie testów i recenzji zrobiło mi tylko papkę w głowie co chciałbym mieć a czego tak naprawdę potrzebuje.

Ma być efektownie, mocno, czysto, a na wyższej głośności, żeby się nie gubiły, nie pierdziały, bez przestrrów i dalej dobrze grały. W filmie w miare możliwoście przestrzennie Efekt wow? Można tak nazwać chyba. Wlączasz i odrazu wiesz, że ci się podoba. Moze to nie ma być granie z bagażnika Golfa albo Audi A3 lub Jbl-a, który basem zalewa reszte pasm. Tak to nie. Nienawidze. Aczkolwiek lubie mocny bas, ale zeby mi nie zalewal innych pasm, bo tylko głowa zaczyna mnie boleć.

A z biegiem czasu i doświadczenia kto wie, może postawie na Silvery lub cos się w wystroju pozmuenia i będę mógł postawić na podłogówki.

Dlatego rozważam coś bardziej budżetowego np. Klipsche rp600 lub rp600 v.II. Będzie taniej, a i raczej też nie powinny być takie złe? Wiele osób co słucha podobnych gatunków co ja sobie je chwali. 

Źle myślę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leniu napisał:

Dlatego rozważam coś bardziej budżetowego np. Klipsche rp600 lub rp600 v.II. Będzie taniej, a i raczej też nie powinny być takie złe? Wiele osób co słucha podobnych gatunków co ja sobie je chwali. 

Źle myślę?

Tak, Klipsche są lubiane przez osoby z podobnym gustem muzycznym. Warto też sprawdzić Monitor Audio Bronze 100. Co do wzmacniaczy, to sprawa wygląda podobnie, ale osobiście bym nie łączył Marantza z Klipschami. Dla mojego gustu góra się robi już zbyt ostra. W razie czego zapraszamy na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Leniu napisał:

Dlatego rozważam coś bardziej budżetowego np. Klipsche rp600 lub rp600 v.II. Będzie taniej, a i raczej też nie powinny być takie złe? Wiele osób co słucha podobnych gatunków co ja sobie je chwali. 

Źle myślę?

To nie pytaj się nas. Jak odsłuchasz to się dowiesz.

Idż w jedynki. Nie ma sensu dokładać do II

Dopisz Bronze 100 ktore są cześto  na jakiś promocjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2023 o 19:39, Leniu napisał:

 

 

Troszeczke się plany zmieniły po przemśleniu, nie ma co się porywać z motyką na słońce i zamierzam iść troszkę bardziej budżetowo w Klipsche.

Dlaczego tak:

Pop,rock, trochę hiphopu, muzyki klubowej i okazjonalnie film.  Nie jestem wyrafinowanym znawcą dźwięku. Nie znam się na saksofonie, smyczkach, fortepianie czy kontrabasie żeby wiedzieć jak to ma grać. Myśle, ze czytanie testów i recenzji zrobiło mi tylko papkę w głowie co chciałbym mieć a czego tak naprawdę potrzebuje.

Ma być efektownie, mocno, czysto, a na wyższej głośności, żeby się nie gubiły, nie pierdziały, bez przestrrów i dalej dobrze grały. W filmie w miare możliwoście przestrzennie Efekt wow? Można tak nazwać chyba. Wlączasz i odrazu wiesz, że ci się podoba. Moze to nie ma być granie z bagażnika Golfa albo Audi A3 lub Jbl-a, który basem zalewa reszte pasm. Tak to nie. Nienawidze. Aczkolwiek lubie mocny bas, ale zeby mi nie zalewal innych pasm, bo tylko głowa zaczyna mnie boleć.

A z biegiem czasu i doświadczenia kto wie, może postawie na Silvery lub cos się w wystroju pozmuenia i będę mógł postawić na podłogówki.

Dlatego rozważam coś bardziej budżetowego np. Klipsche rp600 lub rp600 v.II. Będzie taniej, a i raczej też nie powinny być takie złe? Wiele osób co słucha podobnych gatunków co ja sobie je chwali. 

Źle myślę?

 

Czesc

Moze wybierz sobie klumny ktore cie interesuja i sprobuj je w domu przetestowac. Moze byc ciezko i trwac troche ale warto.

Sprobuj Qacoustics 3050i - chwalone i nie tak drogie a moze warto. Czasem moga  sie w promocji trafic.

Widze ze celujesz w podstawkowe - nie czytalem wszystkiego ( przyznaje sie bez bicia) - ale nie wiem dlaczego skoro np te 3050 i sa prawie tak samo szerokie i glebokie jak klipsh - roznica jest jedyne taka ze do nich musisz dokupic podstawke ( co podniesie ich cene ) a do Qacoustics juz nie.  Wiec miejsca tyle samo zajma. Oczywiscie jesli juz podstawki masz albo planujesz je postawic na szafce troche tej przewagi 3050i znika.

100 6G - masz na mysli Monitor Audio 100 gold? Jesli tak to 5 G i one maja troche ciemny dzwiek - przynajmniej u mnie tak zagraly.

Nic sie nie martw - nikt chyba znawca dzwieku nie jest ale kazdy wie jaki dzwiek lubi jesli go uslyszy - dlatego testy i jeszcze raz testy.

Jesli nie chcesz - jak napisales porywac sie z motyka na slonce - nie rob tego ale powinienes napewno sprawdzic wiecej kolumn niz tylko te Klipsh czy ewentualnie Qacoustics 3050i.

Z mojego doswiadczenia , moze nie wielkiego, w porownaniu do niektorych tutaj obecnych forumowiczow - ale zawsze wynika ze drozszy sprzet nie koniecznie jest lepszy - raczej powinno sie mowic inny. Tez jak slyszalem kolumny za 4300 np euro nie brzmia lepiej niz tej samej firmy model za dwa razy tyle.  Nie daj sie marketingowi zwiezsc i chyba raczej nie zawsze poprawnie odzwierciedlajacym rzeczywistosc testom.

Niech moc bedzie z toba.

 

Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...