Skocz do zawartości

Amplituner jako odbiornik telefonu - bluetooth, wi-fi


mastek

Recommended Posts

Cześć,

Mam problem który chciałbym rozwiązać :)
1. Posiadam Marant NR1711 - wszystko ładnie działa, radio internetowe, spotify z telefonu, PC czy samego amplitunera
2. Do zabawy kupiłem sobie kontrole Hercules DJ Starlight aby pobawić się miksowaniem itp
3. Kontroler można podłączyć również bezpośrednio do telefonu i przy użyciu aplikacji np. Djay miksować utowry z telefonu również przy użyciu podłączonego kontrolera
4. Można połączyć telefon z głośnikiem bluetooth np. JBL Charge 5 - czyli idealnie na jakiegoś grilla itp

Natomiast mam teraz taki problem :)

5. Chciałbym podłączyć bezprzewodowo telefon (Iphone) do Marant NR1711 aby aplituner zadziałał jako odbiornik dźwięków z telefonów, czyli aby to zadziałało dokładnie tak jak takie głośniki bezprzewodowe jak  JBL Charge 5 ? Nie chodzi mi tutaj o puszczanie muzyki spotify, tylko dźwięku z aplikacji Djay - czyli po prostu całego dźwięku z telefonu.
- Ja wiem że że mogę podłączyć telefon do AVR przy użyciu kabla Mini Jack <-> Cinch, ale chodzi mi właśnie aby tego nie robić, tym bardziej że taki kabel musiał bym mieć z 4-5m dla zabawy kontrolerem - także podłączenie takim kablem zostawiam jako ostateczność.

Uwagi:
a) telefon mam już jakoś powiązany Marant NR1711 ale chyba przez Wi-Fi - tj. mogę puszczać muzykę z spotify czy zmieniać wszystkie ustawienia przy użyciu aplikacji (Marantz AVR Remote),
b) jeżeli nie da się  tego zrobić bezpośrednio funkcji Marant NR1711 to bardzo wdzięczny bym był za pomoc w znalezieniu jakiegoś odpowiedniego adaptera,
c) podsumowując, potrzebuje przepuścić cały dźwięk z telefonu do AVR, muzykę, rozmowy telefoniczne - czyli dokładnie jak działają gościnni bezprzewodowe typu JBL Charge

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lolekdrugi napisał:

jeżeli amplituner nie ma wbudowanej funkcji bluetooth

w specyfikacji jest niby "Bluetooth oraz Wi-Fi z obsługą pasm 2.4GHz/5GHz: stabilność połączenia nawet w środowiskach miejskich o dużym natężeniu sieci bezprzewodowych" - ale nie wiem jak to skonfigurować :)

Ok, nie było tematu - na pilocie mam przycisk "Bluetooth" - ogólnie chyba wszystko ogarnięte :)

forehead-slap-slapping-forehead.gif

 

Edytowano przez mastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...