Skocz do zawartości

Kolumny Teufel Definion 3


tauzenik2305

Recommended Posts

3 minuty temu, Carmion napisał:

Cóż, miałem kolumny ponad rok czasu i uważam że ten zestaw może rywalizować tylko z soundbarem. Ba, soundbar jeszcze okaże się tańszy. Czyli jakość bardzo słaba. A miałem podłączone z Teufel cr 62, Yamaha rn 602, rn 803d. Za wiele się nie zmieniło zmieniając wzmacniacz. Takie heco aurora 700 z amplitunerem do kina zjadły te teufele. Akurat pod względem akustyki u pana rewelacji nie ma. Też myślałem że to dobry sprzęt, ale gdy porówna się z czymś innym to niestety jest kicha i tyle. O firmie teufel niczego dobrego nie można powiedzieć. Mają tylko dobry marketing. Posiadając jakiekolwiek sprzęt tej marki po prostu wiele się traci. 

Gdzieś trafiłem na informację, że niedługo ktoś będzie dystrybuował w salonach produkty Teufel w Polsce. Sam jestem ciekaw jak w tych samych warunkach ich produkty z różnych półek cenowych wypadną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia podejście Teufela do targów AVS. Zainwestowali w stoisko przy samym wejściu na targi, ale już na salkę gdzie można byłoby ich kolumn posłuchać się nie skusili. Szkoda, można by było coś więcej o ich kolumnach się dowiedzieć. 

Na razie zostaje wybór ich kolumn w ciemno... podobnie jak zakup nieosłuchanych samodzielnie kolumn polecanych na forach itp. Tyle, że na forach można wypytywać o niuanse grania i coś więcej wywnioskować niż z informacji marketingowych Teufela.

 @theUnoQue rozumiem, że mogą Ci się Teufele podobać, ale nie gań osób, które je miały i piszą, że to jednak nie jest dla nich, i że znaleźli lepsze rozwiązania w podobnej cenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Chmarski napisał:

Mnie zastanawia podejście Teufela do targów AVS. Zainwestowali w stoisko przy samym wejściu na targi, ale już na salkę gdzie można byłoby ich kolumn posłuchać się nie skusili. Szkoda, można by było coś więcej o ich kolumnach się dowiedzieć. 

Na razie zostaje wybór ich kolumn w ciemno... podobnie jak zakup nieosłuchanych samodzielnie kolumn polecanych na forach itp. Tyle, że na forach można wypytywać o niuanse grania i coś więcej wywnioskować niż z informacji marketingowych Teufela.

 @theUnoQue rozumiem, że mogą Ci się Teufele podobać, ale nie gań osób, które je miały i piszą, że to jednak nie jest dla nich, i że znaleźli lepsze rozwiązania w podobnej cenie. 

Też słyszałem, że mieli dziwne miejsce na swoje urządzenia.

Absolutnie nie neguję ludzi i tego co słyszeli, ba(!) nawet im wierzę, że tak jest, bo też tak miałem i słyszałem "przebasowione" pasma. Słyszałem również jak się one zmieniają ze zmianą napędu i ze zmianą w korekcji pomieszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2023 o 12:36, theUnoQue napisał:

Wszystkie wypowiedzi w stylu "przykryte kocem", "za dużo basu", "nie ma góry" są spowodowane nieodpowiednim doborem wzmacniacza do akustyki.

Wzmacniacza do akustyki?

Dnia 8.11.2023 o 13:02, Carmion napisał:

Ok, czyli dudnienie basem 😅 i przykrycie kocem były spowodowane słabą akustyką. Czyli większość osób co miała styczność na forum i mają o tych kolumnach słabe opinię.  To wina akustyki lub za słabego wzmacniacza 😅

Słabego wzmacniacza do akustyki :P

 

Dnia 8.11.2023 o 14:24, theUnoQue napisał:

Gdzieś trafiłem na informację, że niedługo ktoś będzie dystrybuował w salonach produkty Teufel w Polsce. Sam jestem ciekaw jak w tych samych warunkach ich produkty z różnych półek cenowych wypadną.

Skąd to info bo przeciez to zaburza cała ich polityke. Ale lepiej bedzie mozna szybciej je porównać i wyeliminować.

Dnia 8.11.2023 o 15:14, Chmarski napisał:

Mnie zastanawia podejście Teufela do targów AVS. Zainwestowali w stoisko przy samym wejściu na targi, ale już na salkę gdzie można byłoby ich kolumn posłuchać się nie skusili. Szkoda, można by było coś więcej o ich kolumnach się dowiedzieć. 

No i sam sobie odpowiedziałeś. Zabieg miał pokazać produkt a nie żebys go poznał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Wzmacniacza do akustyki?

Słabego wzmacniacza do akustyki :P

 

Skąd to info bo przeciez to zaburza cała ich polityke. Ale lepiej bedzie mozna szybciej je porównać i wyeliminować.

No i sam sobie odpowiedziałeś. Zabieg miał pokazać produkt a nie żebys go poznał.

Gosh...marketingowiec a trzeba kawę na ławę. Wzmacniacza (w stosunku) do akustyki. Jeżeli nic Ci nie mówi regulacja tonów i wycinanie pasma to jest taka strona z dzidą do pośmiania się. 

Info z innego forum. W wawce mają się pojawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, theUnoQue napisał:

Gosh...marketingowiec a trzeba kawę na ławę. Wzmacniacza (w stosunku) do akustyki. Jeżeli nic Ci nie mówi regulacja tonów i wycinanie pasma to jest taka strona z dzidą do pośmiania się. 

Info z innego forum. W wawce mają się pojawić.

No bo się z tym nie zgadzam :P

Ale jak wolisz. Chyba że mówisz o wzmacniaczach z kalibracją.

Czemu tylko w Warszawie? W sensie w jakimś wybranym sklepie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No bo się z tym nie zgadzam :P

Ale jak wolisz. Chyba że mówisz o wzmacniaczach z kalibracją.

Czemu tylko w Warszawie? W sensie w jakimś wybranym sklepie?

Trochę poszperałem i znalazłem. Audiomagic. Zerknąłem również na ich ofertę i już można kupić, więc wychodzi na to, że to już official.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2023 o 14:18, Carmion napisał:

Cóż, miałem kolumny ponad rok czasu i uważam że ten zestaw może rywalizować tylko z soundbarem. Ba, soundbar jeszcze okaże się tańszy. Czyli jakość bardzo słaba. A miałem podłączone z Teufel cr 62, Yamaha rn 602, rn 803d. Za wiele się nie zmieniło zmieniając wzmacniacz. Takie heco aurora 700 z amplitunerem do kina zjadły te teufele. Akurat pod względem akustyki u pana rewelacji nie ma. Też myślałem że to dobry sprzęt, ale gdy porówna się z czymś innym to niestety jest kicha i tyle. O firmie teufel niczego dobrego nie można powiedzieć. Mają tylko dobry marketing. Posiadając jakiekolwiek sprzęt tej marki po prostu wiele się traci. 

Tak się składa że też miałem Ultimy rok czasu i nie dlatego że nie porównywałem do innych kolumn tylko dlatego że do pewnego pułapu cenowego nie miały sobie równych. Przez ten rok przerobiłem Tonsile Maestro II 180, Tonsile Siesty, Quadral Rhodium 500, MA BX5 i BX6. Równolegle też miałem soundbar JBL 5.1 Wszystkie kolumny poza Maestro były przynajmniej dobre ale zawsze czegoś brakowało i zostawałem przy Teuflach. Pomieszczenie to pokój dzienny ok 20m². Miałem do nich yamahy 301 i 501. Miałem Nady 326 i 356. Z yamahami one nie grały zupełnie. Prawie je sprzedałem ale nady pokazały że jest potencjał. Docelowo był smsl a300 i został do końca systemu. Dac topping d30 przewody supra classic 2.5mm² ale najważniejsze było ustawienie kolumn, postawienie ich na kolcach za które trzeba dopłacić a prawie nikt tego nie robił i wywalenie zworek. To ostatnie to był klucz do otwarcia góry i uzyskania powietrza z tych paczek. Pojawiła się fajna przestrzeń, góra pasma a bas schodził niemiłosiernie. Subwoofer jbla wymiekal. Niestety nie każdy miał ochotę pokombinować z tym wszystkim i myślę że dlatego ludzie piszą o nich negatywnie. Kupiłem Ultimy za 1300zl + chyba 80zl za kolce. Jak nie wierzysz w to co pisze to na priv mogę Ci wysłać zdjęcia wszystkich tych sprzętów które tu podałem. Zresztą wszystkie były tu w dziale giełda oprócz Ultim bo po nie przyszedł jeden gość, posłuchał 5min i je zabrał 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...