Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze sprzętu do małego biura


pawels92

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Szukam rozwiązania audio do małego biura. Całe pomieszczenie ma 9,1 m2 i jest wysokie na 265 cm. Na jednej ze ścian znajduje się zabudowa biurowa gdzie na blacie w skrajnych punktach myślałem o postawieniu 2 głośników. Istnieje możliwość zastosowania wygłuszenia sufitowego na tylnej ścianie pomieszczenia i lub na suficie. Pomieszczenie będzie służyło do codziennej pracy i słuchania muzyki w tle, jak i do wieczornych odsłuchów na fotelach. Zależałoby mi na sprzęcie, który grałby bardzo dobrze już przy stosunkowo niskiej głośności. 

Do tej pory mój kontakt z audio to Fiio K5 pro wraz z 
Beyerdynamic DT990 Pro 250Ohm, takiego sprzętu używam aktualnie na co dzień, jednak czegoś mi w tym brakuje i chciałem spróbować normalnych głośników. Posiadam wzmacniacz JVC AX-2, który potencjalnie mógłbym wykorzystać na strat (nie jest to żaden wyznacznik i jeśli się nie nadaje to całkowicie bym się nim nie sugerował w wyborze głośników). 

Problemy, które potencjalnie zauważam:
1. Głośniki stojące na blacie, a nie na standach
2. Bilska odległość głośników od ścian

Zależy mi ma:
1. Wysokiej jakości i szczegółach już przy stosunkowo cichym odsłuchu


Bardzo proszę o poradę co do takiego pomieszczenia sprawdziłoby się najlepiej myślę, że budżet na same głośniki w przedziale 3 do 4 tysięcy złotych. zaznaczyłem na zdjęciu miejsce, w których miałby znajdować się głośniki. 

Bardzo dziękuję :)


biuroAudio1.png.de9f04a36f157b15116bc77ed22d15b7.pngbiuroAudio2.png.03062da7841e37ba4f33ce869be97d2e.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, myślę, że masz potencjał na dobre brzmienie. Tylko ustaw kolumny na małych standach zamiast na blacie. I nie rozstawiaj ich, aż tak szeroko. Koniecznie też dodaj trochę absorberów na ścianie za kolumnami i z boku (a może też z tyłu).

Ja mam podobny metraż i jest nieźle.

j01.png.d60117f47370433d303a79dfb0d008d2.png

 

W podanym budżecie masz duży wybór klasowych kolumn: KEF LS50 Meta, Sonus faber Lumina 1, Dynaudio Emit 10, Bowers 707 S2 (outlet) itd. W używanych jeszcze większy. Coś pod swój gust wybierzesz. 

Pytanie tylko w Twój wzmacniacz. Czy był serwisowany? Czy jeszcze trzyma parametry, czy już gra jak mu się podoba. Może jednak da radę.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...