Skocz do zawartości

Dac do 400 zł


Recommended Posts

Witam, obecnie na komputerze stacjonarnym posiadam kartę PCI-E Asus Xonar Dx. W sumie daje radę, ale niestety czasami "pada" jeden kanał i wtedy pomaga tylko reset. Chciałbym zakupić coś, co mógłbym podpinać naprzemiennie - PC/laptop - DAC? Używam słuchawek - Takstar Pro 82 na PC i Creative Aurvana Live - laptop. Co byście polecali, żebym zaliczył progres względem tego Xonara? Czy karta dźwiękowa ma jakiś sens? np. SoundBlaster X g6 z B-Stocka za 399. Czy lepiej odpuścić i zaopatrzyć się w konkretnego DACA? Słuchawki służą mi do seriali / filmów i muzyki, baaaardzo sporadycznie do gier. Dzięki za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz DACa wraz ze wzmacniaczem słuchawkowym.

Sprawdź sobie np. iFi Audio ZEN Air DAC - https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/ifi-audio/2022161053071171229/5060738786749/ifi-audio-zen-air-dac
lub Fiio E10K - https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/fiio/2021560866556221749/6953175711834/fiio-e10k-tc-type-c-wzmacniacz-sluchawkowy-z-dac

3 godziny temu, Zweller napisał:

Creative Aurvana Live

A te Aurvany to kupowałeś niedawno czy może kilka lat temu? Pytam z ciekawości. Mam u siebie egzemplarz zakupiony jakieś 15 lat temu i są to naprawdę przyzwoite nauszniki. Wtedy montowali w nich wkłady Fostexa, które siedziały bodajże w nausznikach Denona za kilka stówek więcej.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

 

A te Aurvany to kupowałeś niedawno czy może kilka lat temu? Pytam z ciekawości. Mam u siebie egzemplarz zakupiony jakieś 15 lat temu i są to naprawdę przyzwoite nauszniki. Wtedy montowali w nich wkłady Fostexa, które siedziały bodajże w nausznikach Denona za kilka stówek więcej.

W 2013 roku 😎 Posypały się poduchy i pałąk. Poduchy założyłem nowe z aliexpress i myślę co zrobić z pałąkiem, bo zdjąłem wszystko i został sam metal 🤷‍♂️ Myślałem o jakiejś zwykłej, klejonej piance. Co do tych Dacow - odczuję między nimi jakąś różnicę? Będzie lepiej niż na Xonarze? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tej sytuacji, przedstawiamy Ci killera :)

Nie wiem czy słyszałeś o produktach, Audioquest Dragonfly, ale mamy u siebie ich kilka wersji :

BLACK, RED i COBALT:

https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-black.html

https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-red.html

https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-cobalt.html

to wzmacniacze słuchawkowe z DAC. Jeśli nie masz możliwości przyjechania do naszych salonów Tophifi, możesz zawsze kupić online i sprawdzić w swoim systemie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2023 o 23:19, lpomis napisał:

Na ten moment skłaniam się ku Fiio E10K. Czy jak kupię kabelek USB-C - USB-C to odpali mi to bez problemu z telefonem?

Edytowano przez Zweller
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lpomis napisał:

Będziesz Pan zadowolony. Daj znać jak wrażenia :)

Jestem po pierwszym odsłuchu 😎 Jest głośno, czysto, dźwięk jest szczegółowy, powiedziałbym, że nawet lekko przytłaczający. Parę razy po resecie kompa mi go nie wykryło, musiałem pokrętło na OFF i włączyć. Zaopatrzyłem się w APO Equalizer + PEACE, kombinowałem z neutralnymi presetami (Auto EQ - > Takstar Pro 82) Później spróbowałem zalecane ustawienia od oratory1990 (tam niestety zaokrąglało mi wartości po przecinku jak ustawiałem dB.) No i na tych ustawieniach niby ok, ale czegoś brakuje. Albo może jest zbyt poprawnie, neutralnie. Na Xonarze używałem opcji Classic w equalizerze, która różni się od Classic w Peace. Spróbuję może ustawić identycznie jak na Xonarze, tylko nie pamiętam czy tam widać konkretne wartości dB czy będę ustawiał na "oko". Częstotliwości są podane, to na pewno. Z tego co pamiętam, ten Classic w Xonarze przypominał V i w sumie to ustawienie najbardziej mi pasowało. Ogólnie mam niezły mętlik i potrzebuję jeszcze kilku sesji żeby coś więcej się wypowiedzieć. Różnica względem zintegrowanego układu - kolosalna, względem Xonara - nie aż tak bardzo (poprawniej i głośniej), to takie pierwsze odczucia na szybko 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złą wiadomość. No to już przepadłeś i całkiem możliwe, że dłużej zabawisz na forum jeśli przy DAC/AMP za 350zł masz takie wymagania :D

Przynajmniej trochę posłuchasz sprzętów zanim wybierzesz :)

Ale spoko. Fiio gra dość czysto, nie ociepla. Liczyłem, że przy przebasowionych słuchawkach Ci spasuje. Ifi będzie pod tym względem łagodniejszy i nieco bardziej muzykalny. 

W x-komie masz darmowe zwroty paczkomatem. Nie ma co kombinować moim zdaniem w jakieś zabawy EQ. Sprawdzaj dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...