Skocz do zawartości

Zmiana wzmacniacza


Butcher84

Recommended Posts

Myślę, że nikt nie da Ci gwarancji, że jak zainwestujesz pieniądze w panele to nagle ten bas się pojawi w miejscu odsłuchowym. Ja odpuściłem i przeniosłem stereo na górę do mniejsze pokoju i tam basu mam aż nadto. Jeśli musisz pozostać w tym pomieszczeniu to spróbuj go najpierw "zagracić". Masz płytki więc warto położyć dywan, kupić jakieś regały, szafki. Zabierz żonę do Ikea lub innego sklepu, na pewno się ucieszy  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, soberowy napisał:

Myślę, że nikt nie da Ci gwarancji, że jak zainwestujesz pieniądze w panele to nagle ten bas się pojawi w miejscu odsłuchowym. Ja odpuściłem i przeniosłem stereo na górę do mniejsze pokoju i tam basu mam aż nadto. Jeśli musisz pozostać w tym pomieszczeniu to spróbuj go najpierw "zagracić". Masz płytki więc warto położyć dywan, kupić jakieś regały, szafki. Zabierz żonę do Ikea lub innego sklepu, na pewno się ucieszy  :)

Czasami taniej będzie wymienić kolumny niż zakupy w ikea 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za dużo twardych powierzchni tam jest. Zdecydowanie.

Z tym że tu co się popraw i ile no to juz musiało by być testowane u Ciebie.

Ale akustycznie obecnie pomieszczenie jest słabe.

Więc do listy samych urzadzeń które nie grają mocno basowo dochodzi jeszcze akustyka.

Nie znalazłem odpowiedzi, wybacz jeśli przeoczyłem. Czy poprawia się jak zmieniasz laudnessem?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2023 o 13:18, Butcher84 napisał:

To co mogę zrobić żeby uzyskać lepszą akustykę? 

Nie czuję się kompetentny do udzielania rad z akustyki, aczkolwiek są osoby na Forum, które kładą większy nacisk na ten aspekt brzmienia i aż sam jestem ciekawy, jakich porad Ci udzielą w tej kwestii?

 

6 godzin temu, Butcher84 napisał:

Czasami taniej będzie wymienić kolumny niż zakupy w ikea 😁

Można również wypożyczyć kolumny lub wzmacniacz i sprawdzić czy to zda egzamin w tak niesprzyjających warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Butcher84 napisał:

Tak, zmienia się 

 

No właśnie.

Moim zdaniem masz dwa tory.

Albo wypożyczyć coś do domu i sprawdzić czy przy obecnej akustyce wnosi system poprawę o której chciałeś, bo jest to możliwe ze względu na to co powiedziałem wcześniej.

Albo zadbać o akustykę. To niestety też metoda prób i błędów albo powierzenie tego komuś ale to będzie drogie.

Wybieraj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana  wzmacniacza według mnie bez sensu, skoro w obecnym masz regulację tonów, która jak sam napisałeś zmienia ilość basu. Wymiana kolumn to ryzyko, że tego basu nie przybędzie a charakter grania może Ci się nie spodobać. 

Salon ma pozostać nowoczesnym raczej pustym pomieszczeniem czy masz w planach zakup regałów na książki, dywanu, zasłon, jakieś obrazki itp? 

Czy są w salonie miejsca gdzie mógłbyś ewentualnie zamontować panele akustyczne i czy żona chce mieć takie ustroje w salonie ?

Jak wygląda miejsce część z miejscem odsłuchowym i za nim ? Możesz wrzucić zdjęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...