Skocz do zawartości

Magnat MR 750 + Kef Q350


Bart80

Recommended Posts

Cześć. Szukam jakiegoś sprzętu stereo do 4000 zł. W sumie to ja jestem zielony w tych sprawach, więc proszę o wyrozumienie:) Większość dzisiejszego dnia poświęciłem na przekopywaniu się na różnych stronach w poszukiwaniu sprzętu w danej kwocie. Mam ochotę na zmianę jakościową sprzętu audio. Mam teraz starą wieże sony kupioną jeszcze w czasach gdzie bluetooth był nowością:)

Potrzebuje sprzętu do pokoju ok 15 m2 i będzie podłączony do TV. Przede wszystkim będę słuchał muzyki (wszelkiej maści) i to jest priorytet, ale też filmami nie pogardzę. Podczas przeszukiwania internetu natrafiłem na taki zestaw Magnat MR 750 + Kef Q 350 w cenie 4100 zł w media ekspert o dziwo - taniej nie znalazłem.  Ten amplituner jakoś wpadł mi w oko, lubię ciepłe brzmienia i z tego co doczytałem to jest system lampowy w przedwzmacniaczu,  który właśnie taki efekt daje. Nie jest to jakieś popularne rozwiązanie, nie znalazłem tak naprawdę nawet jednego profesjonalnego testu tego sprzętu. Na co zwracać uwagę przy takich "lampowych" sprzętach. Jak z żywotnością? Jeśli chodzi o głośniki to sporo dobrego właśnie o tych Kefach się naczytałem.

Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje jeśli ktoś z Was uważa, że w podobnej kwocie można kupić coś o niebo lepszego. Może ja całkowicie błądzę. Myślałem też o kolumnach aktywnych... Oczywiście wszystko skończy się  na odsłuchu, wiadomo każdemu z nas podoba się co innego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF Q 350 to fajne kolumny.

Ale ciesz się majówką. Czytać będziesz po :P

Do nich to raczej coś jaśniejszego, żywszego. W połączeniu z MR 750 dźwięk będzie bardziej .... łagodny, momentami mało rozdzielczy

Ale ciepły i przyjemny. Pytanie czy taki lubisz. Ja wole połączenie z AXR 100 albo Marantz PM 6007

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na pewno szukając ciepłego brzmienia KEFy z Magnatem są bardzo dobrym zestawem. Możesz też sprawdzić ten zestaw:
https://www.q21.pl/magnat-mr-780-elac-debut-2-0-b6-2.html

Przedni bas refleks, więc łatwo je ustawisz, a jednocześnie jest to zestaw na fajnym poziomie w kwestii jakościowej. Nie jest to aż tak ciepłe połączenie, ale warte odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...