Skocz do zawartości

Jaki Steamer do Magnet MR 780


Lukilik

Recommended Posts

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Oj bardzo duża :)

Jak pamietam byl tu taki test spotify vs lossless, slepy nawet. Wyniki na nic takiego odsluchowo nie wskazywaly.

1 godzinę temu, Lukilik napisał:

Zamówiony wiiM Pro do mojego Magnata mr 780 w q21. Połączyć to zamierzam opticiem że wzmacniaczem. Pytanie czy Tidal podstawowy to duża różnica jakości względem Spotify z którego korzystam? Bo i tu planuje zmianę. 

Jedno stratne - z reguly,  i drugie stratne - zawsze. Tyle ze to drugie stratne bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Jak pamietam byl tu taki test spotify vs lossless, slepy nawet. Wyniki na nic takiego odsluchowo nie wskazywaly.

ja sprawdzałem u siebie na dość przeciętnym sprzęcie i różnicę między spotify i tidal zwykłym Hi-Fi słyszałem. Ciężko mi nazywać różnice bo nie jestem audiofilem ale na moje ucho zwłaszcza niskie i wysokie częstotliwości mocno się różniły od siebie. Musiałem taki test wykonać żeby narzeczona mi nie marudziła. Najłatwiej mi było to wyłapać jak puszczałą mi jeden kawałek po czym w którymś momencie zatrzymywała i dalej włączała już na drugim źródle. Jakbym wszedł do domu i coś by sobie leciało to bym nie widział, przy niektórych produkcjach po czasie bym zauważył różnicę, choć jak wiemy ucho a właściwie mózg się przyzwyczaja do tego co jest więc najlepiej posłuchać jeden do jednego wtedy różnice są naprawdę odczuwalne :)

A to, że jedno i drugie jest stratne to już inna sprawa, mam jeszcze CD i gramofon i NASa z FLACami ale Tidal jest dla mnie po prostu wygodniejszą opcją i na mój sprzęt nawet zwykła wersja Hi-Fi wystarczai robi różnicę.

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukilik napisał:

 A więc i nadszedł czas na Tidala. Ale jeszcze jedno mnie interesuje. Biorąc z bratem pakiet wyższy w Tidalu za 60 zł czyli po 30 zł.mozemy z niego korzystac mieszkając  w różnych krajach?

Zanim zapłacisz za Tidala wypróbuj Amazona - w niższej cenie niż Spotify jest pełny hires, bez żadnych MQA. A Wiim podobno bardzo dobrze to obsługuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...