Skocz do zawartości

Kino 7.1


Jerzykm

Recommended Posts

8 minut temu, Jerzykm napisał:

Posiadam amplituner Pionier vsx 924k  do tego głośniki 5.1, jest możliwość podpięcia dodatkowych głośników, z tym że nie mam dużego pokoju i czy można podpiąć dodatkowe głośniki wysokościowe bez dodatkowych tylnych. Czy taka konfiguracja ma sens? 

Musiałbyś sprawdzić w instrukcji. Możliwe że ma Front-Height, bo Atmosa chyba nie ma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jerzykm napisał:

coś to da?

pewnie "coś" da, tylko czy będziesz zadowolony. Ja raczej kombinowałbym bardziej w kierunku SB - przynajmniej będzie to zgodne z ścieżką 7.1 jeżeli w takiej będzie film to to wykorzystasz. Rozwiązanie FH i FW jest emulowane przez amplituner - co nie znaczy że nie da efektu, ale nie są to typowe zgodne z ścieżkami dźwiękowymi kanały. Nie wiem jaki masz układ tych surround-ów, ale powinny być pod kątem 90-110 stopni, jeżeli masz 90 to spokojnie SB z tyłu ulokujesz - może coś z głośników montowanych w ścianie? Wrzuć rysunek obecnego rozmieszczenia, ewentualnie fotkę z tymi głośnikami dookólnymi jakie masz teraz.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 14.05.2023 o 20:48, Piotr Sonido napisał:

Front High to fajna opcja.

Niestety w oryginalne filmy z Dolby pro logic IIZ wyszło mało / bardzo mało.

Ale możesz go włączać sztucznie. Moim zdaniem fajnie sięto sprawdza.

Jak szeroko masz fronty?

 

Fronty są rozmieszczone od siebie 2 m. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...