Skocz do zawartości

Kino domowe salon 24m2 atmos 5.1.2


krisword

Recommended Posts

Witam, 
jako że w tym roku planowana wprowadzka do nowego domu, potrzebuje porady odnośnie doboru zestawu kolumn do kina domowego do salonu 24m2 (zdjęcie poglądowe poniżej). Amplituner  DENON AVR-1700H zakupiony bedzie w lipcu z Angli (sporo niższa cena niz w Polsce). Zdecydowałem się na system 5.1.2, przewody już rozprowadzone.
Dom parterowy, brak sufitu podwieszanego, przewody do sufitowych leża na razie na poddaszu nieużytkowym także jak już będzie docelowo umeblowane to przewiercę się tylko przez strop do salonu. Budżet na kolumny ok 3-4tyś. (mogą być używane).
Po zapoznaniu się z tematami na forach wytypowałem kilka zestawów: Heco Victa Prime 702, Wilson Raptor 5, QUADRAL QUINTAS 6500, Pylon pearl 25.

Subwoofer np. Magnat RS 12

Z racji braku gk wolałbym jakieś płaskie głośniki w suficie  czy np. Taga Harmony TOW-180F by wystarczyły?  
Liczę na Wasze sugestie i porady odnośnie zestawów, czy to co podałem zagrałaby dobrze czy rozglądać się za czymś innym, może lepszym?
pozdrawiam ;) 

salon audio.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krisword napisał:

Amplituner  DENON AVR-1700H zakupiony bedzie w lipcu z Angli

Słusznie.

A będzie jeszcze?

10 godzin temu, krisword napisał:

Po zapoznaniu się z tematami na forach wytypowałem kilka zestawów: Heco Victa Prime 702, Wilson Raptor 5, QUADRAL QUINTAS 6500, Pylon pearl 25.

To nowe.

Z tych Heco, Pearl Quadral są spoko.

Ale jak dopuszczasz uzywane to znajdziesz set Quantum 675 albo 677.

10 godzin temu, krisword napisał:

Z racji braku gk wolałbym jakieś płaskie głośniki w suficie  czy np. Taga Harmony TOW-180F by wystarczyły?  

Tak. Albo Heco Ambient.

A możesz też zrobić sobie takie modne ostatnio lampy na szynach i wtedy do tego dołączyć małe kolumny jak Cambridge Minx, Apart, czy Monitor audio mass itp.

To rozwiązanie coraz częściej się stosuje.

Takie coś

obraz.png.23668e17fe6400bd89c13af22535ed3a.png

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Źle się wyraziłem amplituner już kupiony czeka tylko aż brat zjedzie na urlop i mi przywiezie. 
Rozszerzę poszukiwania o te Quantumy.
A co do szyn oświetleniowych to w sumie dobry pomysł. Myśleliśmy o tym też, ale nie wpadłem że można by tam doczepić głośnik. Dzięki za pomysł! ;) 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krisword napisał:

A co do szyn oświetleniowych to w sumie dobry pomysł.

Zupełnie OT - zależy od tego jakie źródło światła tam planujesz. Pojedź do sklepu zajmującego się oświetleniem (nie Castorama, LM, Obi czy podobne) i pomęcz trochę. Pooglądaj czy np. punktowe światło będzie Ci pasowało w salonie itp. itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Butler napisał:

Nie musi być punktowe, można zrobić ozdobne wiszące z szyny i też będzie pasować dla miłej atmosfery. Możliwości aranżacji ogranicza tylko wyobraźnia, kasa i zmysł estetyki.

Nie musi ale na takich szynach często są montowane takie "projektorki", dlatego zwróciłem uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się rozumiemy, pozostaje tylko kwestia preferencji. Ja bym unikał punktowych źródeł centralnie światła na suficie w miejscu gdzie chcę oglądać filmy. Nie oglądamy zawsze zupełnie po ciemku i lepiej się sprawdza miękkie światło o regulowanym natężeniu. Jeżeli to będzie salon z aneksem. Z drugiej strony takie skierowane w dol reflektory za kanapą pewnie byłby jak najbardziej OK. W przypadku sąsiadującego aneksu zwróciłbym uwagę na oświetlenie wyspy/blatów roboczych, żeby nie przeszkadzało w oglądaniu. 

No ale to nie to forum. 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...