Skocz do zawartości

Zakup pierwszego sprzętu 4000 - 5000 zł, do pomieszczenia 72 m2


mechZ

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość w braku fachowej wiedzy w dziedzinie akustyki pomieszczeń i sprzętu.

Przeglądałem fora, czytałem i jestem w kropce. Sentymentalnie kupiłbym altus 3000 + amplituner Onkyo TX-8250 z drugiej ręki, jednak wolę poradzić się osób, które mają coś do powiedzenia w temacie audio. Jestem pewien, że w tej pólce cenowej zaproponujecie coś lepszego.

 

Poniżej krótki opis stanu obecnego i moich oczekiwań:

1) Budżet ograniczony do około 4000-5000 zł (sprzęt oczywiście może być z drugiej ręki).

2) Pomieszczenie, w którym będzie się znajdował, to salon połączony z kuchnią o powierzchni 72 m2. Od południowej strony znajduje się duża witryna okienna oraz pusta przestrzeń antresoli do wysokości około 7 metrów (echo wyraźnie słyszalne).

3) Jeśli to możliwe w tej półce cenowej, to fajnie by było gdyby posiadał bluetooth.

4) Do amplitunera będzie podłączony gramofon Bernard G603 (pamiątka rodzinna, więc pozstaje ze mną - stąd również sentyment do Altusów ;) ), przedwzmazniacz dokupię, chyba, że będzie już takowy posiadał.

5) Odsłuch głównie z w/w gramofonu, komórki i TV (ale nie ma to być kino domowe).

6) Sprzęt głównie do celów rozrywkowych - słuchanie muzyki, prywatki, itp.

7) Gatunki muzyczne...? Cały przekrój, od disco/dance, przez techno, rock, heavy metal, po muzykę klasyczną.

😎 Myślałem również o montażu satelit pod sufitem tuż przed strefą kuchenną - czy to dobry pomysł?

 

Gdyby ktoś był zainteresowany pomocą i potrzebował więcej informacji, to chętnię odpowiem.

Załączam poglądowy rysunek, przerobiony w paincie, także również i w tym wypadku proszę o wyrozumiałość ;) 

 

Salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na tym rysunku będzie miejsce odsłuchowe? Gdzie planujesz TV? 

Altusy bym sobie odpuścił, do tego szedłbym w używki kolumn, bo powierzchnia do nagłośnienia jest ogromna 

Z kolumn, które nie zrujnują Twojego budżetu  to polecam Klipsch i w tym wypadku F3 albo F30, nie mniejsze :)

Pytanie czy takie kolumny będą Ci pasować :) wtedy można coś pomyśleć o elektronice :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Gdzie na tym rysunku będzie miejsce odsłuchowe? Gdzie planujesz TV? 

Altusy bym sobie odpuścił, do tego szedłbym w używki kolumn, bo powierzchnia do nagłośnienia jest ogromna 

Z kolumn, które nie zrujnują Twojego budżetu  to polecam Klipsch i w tym wypadku F3 albo F30, nie mniejsze :)

Pytanie czy takie kolumny będą Ci pasować :) wtedy można coś pomyśleć o elektronice :)

 

TV mam w lewym dolnym rogu, skierowany na prawą ścianę, jednak do oglądania filmów mam zwykłego soundbara, a docelowo całkowicie zniknie z tego pomieszczenia.

Za jakiś czas (jak budżet pozwoli) będę ogranizwał osobną salę TV.

Można przyjąć dwie opcje:

1) Zestaw będzie współgrał z TV i będzie służył do odsłuchu i oglądania filmów - wtedy zakładam, że reszta pomieszczenia będzie kiepsko nagłośniona, czy może się mylę?

2) Zestaw będzie stał jak rysunku powyżej, odłsłuch w centrum pokoju, gdzie również będzie miejsce do małych imprez. Jednak czy te satelity niedaleko kuchni mają w ogóle sens, czy też całkowicie sobie je odpuścić?

 

Co do zaproponowanych kolumn, to wygląd jest ok. Nie będę w końcu szczególnie wybredny przy moim budżecie ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, po pierwsze kolumny trzeba trochę z rogów wyciągnąć bo takie ustawienie im nie pomoże, inna sprawa, że normalnienmoga tam stać jak nie chce by zagracaly przestrzeń a wyciągać je tylko do odsłuchu.  No jeśli kolumny nie straszą, to teraz pytanie jaki dźwięk lubisz, czy spokojny cieplejszy czy może bardziej efekciarski, trochę jaśniejszy,  bardziej szczegółowy?;) bo te kolumny jak na Klipscha graja dość ciepło w porównaniu z nowszymi modelami i tu można pokombinować i poszukać nawet cambridge audio AXR 100 (ma BT) ale można pokusić się o dołożenie streamera wiim mini który ma spotify connect i tidal connext i inne opcje internetowe i taki tani streamer Ci gorąco polecam zamiast korzystania z BT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie po tym co napisał Michał doszedłem do wniosku, że przestawianie kolumn ma sens.

Póki ten salon służy zarówno jako sala TV, jak i pomieszczenie "taneczne" ;) to raczej pójdę w w/w zestaw.

Najwyżej co jakiś będę "dzwigał" kolumny :) 

 

Zastanawiam się jedynie nad małymi kolumny przy kuchni - ma to sens w "trybie tanecznym", czy darować sobie ich zakup i montaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...