Skocz do zawartości

Nowa przygoda z muzyką


Ropuszka

Recommended Posts

Dzień dobry,

niedawno rozpocząłem na nowo swoją przygodę z odsłuchem muzyki. Mianowicie za pomocą dostępnych serwisów aukcyjnych złożyłem zestaw:

-kolumny tonsil Fenix 2 szt (zainwestowałem w naprawę i są po wymianie pianek? zawieszenia? ... Pan który naprawiał mówił, że jest wszystko jak należy ... ufam mu bo i tak się nie znam :P )

-amplituner Pionner vsx 322

-subwoofer tonsil 200A 

- jeden centralny i 2 satelity tez tonsil ( nie podłączone jeszcze )

Wcześniej słuchałem muzyki ale nie przykładałem do tego aż takiej wagi na czym. Obecnie kolumny po naprawię robią na mnie bardzo pozytywne wrażenie - szczególnie ilość detali które jestem w stanie rozróżnić. Ciekawość moja jednak nie daje mi spokoju i zastanawiam się czy mógłbym niekoniecznie wielkim kosztem pozmieniać to i owo i doświadczyć więcej z odsłuchu.

na razie kombinuje nad odpowiednim podłączeniem dlatego też założyłem taki temat...https://forum.audio.com.pl/profile/60275-ropuszka/

Miałem jednak chwilę i poczytałem troszkę powierzchownie niniejsze forum i z przyjemnością widzę, iż jest tu wielu pasjonatów. 
Może ktoś chętny poświecił by chwilę uwagi i zasugerował np na jakie kolumny polować po sprzedaży obecnych - czy w ogóle ten amplituner do tych kolumn się nadaje? itp.

z góry dziękuje za odpowiedzi

oraz witam serdecznie jako nowy użytkownik forum.🙋‍♂️
 

 

 

 

Edytowano przez Ropuszka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ropuszka napisał:

Dzień dobry,

niedawno rozpocząłem na nowo swoją przygodę z odsłuchem muzyki. Mianowicie za pomocą dostępnych serwisów aukcyjnych złożyłem zestaw:

-kolumny tonsil Fenix 2 szt (zainwestowałem w naprawę i są po wymianie pianek? zawieszenia? ... Pan który naprawiał mówił, że jest wszystko jak należy ... ufam mu bo i tak się nie znam :P )

-amplituner Pionner vsx 322

-subwoofer tonsil 200A 

- jeden centralny i 2 satelity tez tonsil ( nie podłączone jeszcze )

Wcześniej słuchałem muzyki ale nie przykładałem do tego aż takiej wagi na czym. Obecnie kolumny po naprawię robią na mnie bardzo pozytywne wrażenie - szczególnie ilość detali które jestem w stanie rozróżnić. Ciekawość moja jednak nie daje mi spokoju i zastanawiam się czy mógłbym niekoniecznie wielkim kosztem pozmieniać to i owo i doświadczyć więcej z odsłuchu.

na razie kombinuje nad odpowiednim podłączeniem dlatego też założyłem taki temat...https://forum.audio.com.pl/profile/60275-ropuszka/

Miałem jednak chwilę i poczytałem troszkę powierzchownie niniejsze forum i z przyjemnością widzę, iż jest tu wielu pasjonatów. 
Może ktoś chętny poświecił by chwilę uwagi i zasugerował np na jakie kolumny polować po sprzedaży obecnych - czy w ogóle ten amplituner do tych kolumn się nadaje? itp.

z góry dziękuje za odpowiedzi

oraz witam serdecznie jako nowy użytkownik forum.🙋‍♂️
 

 

 

 

Witam jesli sie podoba to dla swojego psychicznego spokoju i zdrowia na tym poprzestan 🤭

Jesli sie wkrecisz bardziej bedziesz co jakis czas szukal, rozmyslal i planowal.😏

Sprzetu jest naprawde MASA na rynku, niestety - czesto nie w sąsiedztwie, wiec trzeba podrozowac.

Jeśli jednak nie boisz się w ten świat wkręcić to przygotuj sie na jazde bez trzymanki no i portfel tez musisz miec pojemny 🤣

Pytałeś o kolumny to już polecam Pylon Audio Diamond 25 choć mają też modele tańsze. Napewno również dobre.

Ten amplituner ma 100 wat przy 6 omach - powinien dac radę. Nikt tak naprawdę głośno nie słucha więc...

Powodzenia i dużo frajdy z odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ropuszka,

Bez obrazy, ale jeżeli naprawdę poczytałeś to forum, jak piszesz, to powinieneś zapoznać się z zasadami dotyczącymi pisania postów poświęconych pytaniom z gatunku "co kupić". Nie podałeś budżetu, informacji na temat pomieszczenia, gatunków ulubionej muzyki itp. Nikt "w ciemno" nie dobierze Ci sprzętu, albo dobierze go kompletnie niezgodnie z Twoimi warunkami (bo np. zaproponuje potężne kolumny podłogowe do malutkiego pokoju itp.). Poza tym jeżeli propozycje mają być w budżecie niewiele wyższym, niż wartość Twoich Feniksów, to nie będzie chyba wielkiego wyboru:( To stare, niezbyt cenione kolumny, które są warte realnie kilka stówek? Kolejny temat: jeżeli czytasz forum, to powinieneś zauważyć, że amplituner kina domowego plus zestaw kolumn do kina (sub, satelity, centralny) nie będzie polecany przez żadnego chyba forumowicza do odsłuchów stereo. Chętnie pomożemy, ale musisz trochę precyzyjniej określić wymagania i budżet. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Witam jesli sie podoba to dla swojego psychicznego spokoju i zdrowia na tym poprzestan 🤭

Jesli sie wkrecisz bardziej bedziesz co jakis czas szukal, rozmyslal i planowal.😏

Sprzetu jest naprawde MASA na rynku, niestety - czesto nie w sąsiedztwie, wiec trzeba podrozowac.

Jeśli jednak nie boisz się w ten świat wkręcić to przygotuj sie na jazde bez trzymanki no i portfel tez musisz miec pojemny 🤣

Pytałeś o kolumny to już polecam Pylon Audio Diamond 25 choć mają też modele tańsze. Napewno również dobre.

Ten amplituner ma 100 wat przy 6 omach - powinien dac radę. Nikt tak naprawdę głośno nie słucha więc...

Powodzenia i dużo frajdy z odsłuchów.

Dzięki za odpowiedź - to mi pomoże obrać jakiś kierunek 🙌

 

21 minut temu, Sylwester Wojajczyk napisał:

Kolego Ropuszka,

Bez obrazy, ale jeżeli naprawdę poczytałeś to forum, jak piszesz, to powinieneś zapoznać się z zasadami dotyczącymi pisania postów poświęconych pytaniom z gatunku "co kupić". Nie podałeś budżetu, informacji na temat pomieszczenia, gatunków ulubionej muzyki itp. Nikt "w ciemno" nie dobierze Ci sprzętu, albo dobierze go kompletnie niezgodnie z Twoimi warunkami (bo np. zaproponuje potężne kolumny podłogowe do malutkiego pokoju itp.). Poza tym jeżeli propozycje mają być w budżecie niewiele wyższym, niż wartość Twoich Feniksów, to nie będzie chyba wielkiego wyboru:( To stare, niezbyt cenione kolumny, które są warte realnie kilka stówek? Kolejny temat: jeżeli czytasz forum, to powinieneś zauważyć, że amplituner kina domowego plus zestaw kolumn do kina (sub, satelity, centralny) nie będzie polecany przez żadnego chyba forumowicza do odsłuchów stereo. Chętnie pomożemy, ale musisz trochę precyzyjniej określić wymagania i budżet. Powodzenia!

Już precyzuję - budżet, "budżetowy" czyli wyobrażam sobie tak, że może te naprawione feniksy sprzedam a kupię coś nieco lepszego ?.

Pomieszczenie niewielki pokój około 10m2 ale docelowo będą w pomieszczeniu 20-30m2

Jeżeli chodzi o gatunek to tutaj nie określę się. Słucham wszystkiego co jest dostępne - od klasyki po hip-hop, czasami jazzu, najrzadziej heavy metalu ale też się zdarza :P nie podał bym co lubię najbardziej i nawet nie chciał bym się zamykać.

Z twojej odpowiedzi wynika, że te feniksy są słabe - to motywujące bo skoro dla mnie to taki przeskok to co będzie dalej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli sprzęt jest stricte do muzyki, to najlepszą opcją będzie przejście na system stereo. 

Polecam zajrzenie do naszych zestawów, np: https://www.q21.pl/cambridge-audio-axa35-polk-audio-signature-s55e.html

Uniwersalny zestaw, ale w obecnych 10m2 na pewno będzie się dusił. Jeśli przenosiny do większego pomieszczenia planujesz w dalszej przyszłości, to warto rozważyć kolumny podstawkowe: https://www.q21.pl/magnat-mr-780-elac-debut-2-0-b6-2.html

https://www.q21.pl/cambridge-audio-axr100-q-acoustics-3030i.html

W razie czego zapraszamy na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Napisano (edytowany)

Hej,

minęło trochę czasu. Dziękuję za odpowiedzi i już uzyskaną pomoc. 

Cytat
Dnia 28.05.2023 o 12:02, Artur Brol napisał:

Witam jesli sie podoba to dla swojego psychicznego spokoju i zdrowia na tym poprzestan 🤭

Jesli sie wkrecisz bardziej bedziesz co jakis czas szukal, rozmyslal i planowal.😏

 

Niestety ale chyba wkroczyłem w ten etap. 

Dokształciłem się odrobinę i postanowiłem w miarę budżetowo zmienić mój obecny zestaw.
Znam już też trochę swoje preferencje. Żeby nie zaśmiecać forum napiszę kolejne pytanie tutaj.

Czy jest szansa zamienić obecny zestaw na coś. Co zagra czysto z fajnym niskim basem ?
zastanawiałem się nad różnymi wariantami.
1. Zamienić sam amplituner na ... ? 
2. Zamienić same kolumny na...  ?

Znalazłem takie zestawy ale nie wiem czy to nie będzie zmiana odczuwalna ?
OLX 1 zestaw

Ole 2 zestaw

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Edytowano przez Ropuszka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...