Skocz do zawartości

Pylon Pearl 25 vs Opal 23 vs Klipsch R620 (R600) vs...?


Michał Z

Recommended Posts

Witajcie,

Muszę podjać decyzję, które z tych kolumn (lub inne) wybiorę na ok 50 mkw poddasze. Może pomożecie?

Nie ukrywam, że gdzieś klipsche uparły sie w mojej głowie, ale wszystko co czytam o nich skłania się przeciwko nim :(.

Cel używania: 80% muzyka (spokojna, chillout, rozrywkowa), jako wsparcie przy ćwiczeniach fizycznych, 20% jako źródło dzwieku do projektora (film, sport itp.) 

W salonie mam cały set Dali Zensor 5.1 z subem na Onkyo i wiem jak to gra. Jest ok. Na poddasze chcę coś innego po prostu.

Miałem okazję posłuchać: Klipsch 620, Audio Bronze, Dali Oberon, Klipsch 820 i jakieś JBL. Słuchałem głównie muzyki typowej pod stereo i jednak Klipsch 620 najbardziej uparł się w głowie (może zaślepiony byłem miedzianymi membranami :)). Ostatecznie wygląda nie ma wielkiego znaczenia, bo bedą używane w mojej prywatnej jaskini :).  

Ludzie piszą, że Klipsch obrazuje bardziej skrajne pasma (góra-dół) i lubi dynamikę. Ja z kolei bardzo dużo basu nie chcę, wolę granie wyraźne, melodyjne, z czystym głosem. Z kolei wydaje mi się, że kolumny, które są bardziej plastyczne, brzmią dla mnie tak jakby grały przez jakąś ścianę i były tłumione. 

Niestety nie miałem możliwości odsłuchu niczego od Pylona, a opinie tu na forum gdzieś wpasowują się w moje wymagania. 

Pomożcie radą, jeśli mieliście podobne dylematy .

 

Edytowano przez Michał Z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na 50m2 wszystkie te kolumny mogą okazać się za małe. Bardzo wiele jednak zależy od akustyki. Przy kiepskiej akustyce Klipsche faktycznie mogą być za ostre w górze. Tutaj oba modele Pylona będą znacznie spokojniejsze, zwłaszcza Pearle. Opale moim zdaniem są ciekawą konstrukcją, dość detaliczną jak na ten budżet, ale też dużą rolę odegra akustyka. 

Jesteś w stanie wrzucić jakieś zdjęcia tego poddasza? Masz już jakąś elektronikę, czy też będziesz szukał? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, 

Akustyką bym się nie martwił. Prędzej będę musiał zrobić jakieś wyciszenie pomieszczenia, żeby echo zniwelować.

Tymczasowo podłączyłem pod wzmacniacz, który wyciągnąłem z garazu (pioneer a-401 mam go od 2002 roku ;)) głośniczki "od komputera". Generalnie graja bardzo głośno na ten metraż, więc każda większą kolumna z pewnością da radę.

 

20230530_201519.jpg

20230530_201535.jpg

Kolumny  będę stały po bokach raczej, ale spokojnie będzie odstęp od ściany z każdej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nic nie zastąpi odsłuchu. W takim metrażu to ja osobiście nie martwiłbym się o za dużo basu, dlatego ja bym wybrał klipsche ale zobaczyłbym używki rp280, kawał dużej kolumny, która zagra lepiej od 620stki. Inna sprawa jaki wzmacniacz będzie bo to też będzie mieć wpływ na wybór kolumn

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pioneer (dopóki działa) będzie napędzał te kolumny. Mój budżet jest dość elastyczny, nawet ostatnio znalazłem https://www.elektropunkt.pl/klipsch-rp-8000f-transport-gratis-30-rat-0-procent.html cena dobra (pewnie powystawowe), aż mnie kusi....

Z drugiej strony myślę, czy nie interesowac się Pylon Opal 30.

I tak w kółko.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego u nas obecnie trwa wyprzedaż sprzętów powystawowych ;) Zadzwoń/napisz do nas, a na pewno coś się znajdzie. Poza Pylon Audio i Klipschami będziesz mógł zobaczyć zestawy, których nawet nie rozważałeś, a mogą się okazać najciekawszą opcją. 

I zgadzam się z Michałem, RP280 na pewno będą ciekawsze od R600, ale z Opalami może być różnie. Przede wszystkim jest to całkiem inne granie, w mojej opinii Pylony wygrywają - ale to kwestia gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to bierz. Nie bierz wersji II

W Q21 były  też dobre ceny na Bronze 500. Nie wiem czy jeszcze mają.

 

A co jest nie tak z wersją II  w stosunku do I ?

Ciekawostka jeszcze. Ten salon w którym byłem, puszczał w biurze muzykę na podstawowych R610. No i chłopaki podłączyli obok te 6000f, no i w małym pomieszczeniu "zwykłe" R-ki lepiej grały 🤣.  Prosto do użytkownika, a z kolei 6000 grają tyłem, głębia była, ale cofnięta. Może czytelniej, ale lepiej to nie wiem. Jakbym był ślepy, nie widział co gra i nie znał cen, to bym powiedział, że 610 są lepsze wtedy.

Jakiś czas temu porównywałem 620 i chyba 5000 i też 620 lepiej mi grały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michał Z napisał:

A co jest nie tak z wersją II  w stosunku do I ?

Ciekawostka jeszcze. Ten salon w którym byłem, puszczał w biurze muzykę na podstawowych R610. No i chłopaki podłączyli obok te 6000f, no i w małym pomieszczeniu "zwykłe" R-ki lepiej grały 🤣.  Prosto do użytkownika, a z kolei 6000 grają tyłem, głębia była, ale cofnięta. Może czytelniej, ale lepiej to nie wiem. Jakbym był ślepy, nie widział co gra i nie znał cen, to bym powiedział, że 610 są lepsze wtedy.

Jakiś czas temu porównywałem 620 i chyba 5000 i też 620 lepiej mi grały. 

Słuchaj no każdy ma swój gust I preferencje ;) jasne, że może Ci się podobać niższa seria , dla Ciebie w sumie to nawet lepiej bo będzie taniej ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem dziś R-820. Gra zajebiście :) Oczywiście, że nie jestem ani muzykiem, ani audiofilem, ale naprawdę mi się podoba to granie. 

Ale dziś też kupiłem pułapki basowe i panele akustyczne, bo miałem echo straszne w tym pomieszczeniu. Zamontowałem pułapki we wszystkich narożnikach i przy suficie i różnica jest kosmiczna. Echo zniknęło. Jeszcze maty akustyczne zamontuje i mam swoją jaskinię :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2023 o 08:23, Michał Z napisał:

A co jest nie tak z wersją II  w stosunku do I ?

Absurdalny wzrost ceny.

Dnia 8.06.2023 o 08:23, Michał Z napisał:

nie widział co gra i nie znał cen, to bym powiedział, że 610 są lepsze wtedy.

No to prosta piłka.

:)

Dnia 8.06.2023 o 18:28, Q21 napisał:

Według Piotra różnica w cenie nie jest warta dopłaty. Wersja II ma łagodniejszą górę i więcej środka. Co do cen, zawsze można się dogadać, zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej lub telefonicznie :) 

Nie tylko według mnie to ogólna opinia o nowej serii.

Ale zaznaczam nie wiem jakie obecnie rabaty dajecie na II.

Dnia 9.06.2023 o 22:53, Michał Z napisał:

Mój wzmacniacz ma wolne wejścia na 2 kolejne głośniki, więc nie ukrywam, że jakieś monitory z chęcią bym dołożył. Mogą być juz używki tym razem. Co by uzupełniło dobrze te głośniki?

 

Ale po co?

Co to ma dać.

Włączał byś albo A albo B?

Bo jednocześnie to nic nie da. Bo końcówki mocy masz DWIE!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Absurdalny wzrost ceny.

No to prosta piłka.

:)

Nie tylko według mnie to ogólna opinia o nowej serii.

Ale zaznaczam nie wiem jakie obecnie rabaty dajecie na II.

Ale po co?

Co to ma dać.

Włączał byś albo A albo B?

Bo jednocześnie to nic nie da. Bo końcówki mocy masz DWIE!

Piotrek

Ale w tym wzmacniaczu mogę włączyć A+B i wtedy wszystkie glosniki graja.  Muszą być tylko min. 8 Ohm.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z akustyką zrobiłem pierwszą próbę głównie pod usunięcie echa dzięki pułapkom basowym. To się udało całkiem nieźle w porównaniu do wersji z gołymi ścianami. Tych pianek akustycznych kupiłem "trochę" na próbę, rozkładałem po ścianach i patrzyłem co się poprawia, potem nakleiłem, ale wszystkich ścian nie oleję :). Swoja drogą jakbym miał okleić całe ściany, to przy tym metrażu koszt przekroczy cenę sprzętu audio 🥲

Drugi zestaw kolumn w zasadzie nie byłby mi potrzebny, tylko kusi mnie taka możliwość we wzmacniaczu ;). Że niby dźwięk uzupełnię z każdej strony pomieszczenia :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...