Skocz do zawartości

wzmacniacz


km72

Recommended Posts

Witam wszystkich jako nowy a także „zielony” w temacie doboru wzmacniacza do naDenon PMA-900HNEgłośnienia domowego

Dziękuje za wasza wyrozumiałość,zdaje sobie sprawę ze pytań jak moje mogło już być dziesiątki jeśli nie setki ale jestem laikiem jeśli chodzi o sprzet HiFi a chce w swoim domu móc cieszyć się muzyka w salonie i innych pomieszczeniach i pomyślałem kupię wzmacniacz z funkcja wifi i stworze 4 strefy łącznie z tv i wreszcie poczuje się jak na koncercie 

Mimo ze 5 z przodu to lubie nowinki tech okoliczne i korzystanie z appek jest przyjemnością czyli prosto i szybko

nie znam się na markach sprzęcie etc ale zastanawiam się nad Denon 900 a Denon drive ,wiem różnica w cenie ogromna i nie wiem dlaczego i czy potrzebuje do 4 stref wzmacniacza za 13k czy wystarczy mi 900 lub inny sprzet kosztujący jedynie 30% może więcej a może mniej

Slucham co słucham ale z naciskiem na niskie,basowe tony.Wzmacniacz z radiem ,BT,USB pod pendrive a jeśli pytacie jakie kolumny… nie wiem jakie być powinny jednak nie chciałbym płacić za nie 10k chyba ze uznacie inaczej ale do tego 2 szt Revel do łazienki oraz zewnętrzny 1-2 szt Definitive czy słusznie -ponownie powiem nie wiem ale słuchałem tylko z nich do tej pory muzyki i jest ok

Podsumowując,jaki wzmacniacz na 4 strefy z radiem,wifi który poradzi sobie i do tego SW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o budowaniu 4 stref (zrozumiałem z tego co napisałeś, że na bazie PMA-900), to na tym modelu jeżeli mowa o jednej sztuce będzie to przysłowiowe rzeźbienie. Chociaż z tego co piszesz, to 2 głośniki masz do łazienki (rozumiem, że jednej), a 2 na zewnątrz, więc wychodzi na to, że są to dwie strefy. Drive daje możliwość wykorzystania pełnych 4 stref i sterowania nimi niezależnie (głośność, źródło). Przy modelu PMA-900:

- po pierwsze będą 4 głośniki grały to samo i z tą samą głośnością (w przypadku 4 stref jeden z nich będzie grał lewy kanał, drugi prawy, trzeci znowu lewy i czwarty prawy. Jeżeli było by to w 4 różnych pomieszczeniach to to będzie bardzo słabe rozwiązanie). W przypadku dwóch pomieszczeń i dwóch stref trzeba by podejść do wzmacniacza i kliknąć klawisz "speakers" w zależności od tego jak chcemy żeby grały głośniki (czy w samej łazience, czy tylko na zewnątrz, czy obie strefy mają grać jednocześnie - o ile dobrze pamięta z aplikacji nie jest to możliwe). Oczywiście w tym przypadku wybór źródła innego dla tych stref również nie jest możliwy. 

- przy PMA-900 jeszcze musiałbyś pamiętać o zachowaniu odpowiedniej impedancji minimalnej 

Rozumiem, że Definitive z serii All-Weather jeżeli chcesz montować na zewnątrz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za bardzo obszerną i jasna mimo ze jestem laikiem,odpowiedz która wyjaśnia czemu drive a nie 900,sprawa jest jasna.Fakt jest taki ze nie spodziewałem się ze „jakiś tam” wzmacniacz potrafi tyle kosztować co podda pod rozwagę czy tyle inwestować w wzmacniacz czy może szukać alternatywy w postaci innej marki.

A propos zewnętrznych to Definitive Technology AW 5500 a czy to dobry wybór -nie wiem nie znam sie ,nie znam innych marek i takie mi zaoferowano i tak przede mna wyzwanie -jakie kolumny do tego do salonu i SW.
majac na uwadze jak ciezko jest dokonać wyboru nie posiadając wiedzy a kierując się wygodą w użytkowaniu,ceną to jestem daleko,daleko w tyle 

Bardzo dziękuje raz jeszcze,wiem teraz ze albo drive albo podobny innej marki o ile jest lub zrezygnować z takiego rozwiązania z wifi i wstawić z manualna obsługa 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...