Skocz do zawartości

Zestaw do odsłuchu i kina do 8k


smakosz

Recommended Posts

Cześć,

Jestem na etapie wyboru głośników do salonu około 40m. Zależy mi w pierwszej kolejności na odsłuchu ale fajnie byłoby gdyby pod kino domowe też dawał radę. Z funkcji dodatkowych to często słucham Spotify i właściewie samo radio też nie byłoby złe.

Jako, że sofę mam stosunkowo blisko od ściany z TV ( około 3m), znajomy polecił mi głośniki Yamaha HS8 z dodatkowym subwooferem ale nie do końca jestem przekonany czy takie głośniki w takim pomieszczeniu dadzą radę.

Chciałbym wydać max 8k ale wiadomo, jeśli macie jakieś sprawdzone zestawy, chętnie się pochylę nad propozycjami.

No i najistotniejsza kwestia, jako, że nie jestem już singlem i mam w domu babę to głośniki wynegocjowałem ale muszą być białe co na pewno mocno ograniczy temat.

Dzięki za pomoc

Tomek
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

znajdzie się kilka ciekawych zestawów w tym budżecie jeśli chcesz iść w stereo, ale nie będę ukrywał — biały kolor kolumn jest nieco ograniczający. 

Ze wzmacniaczy poszedłbym od razu w te z usługami sieciowymi, takie jak Denon PMA-900HNE, który jest często wybieranym sprzętem na start. Przyciemnione granie, z dobrym wypełnieniem dołu i załagodzoną górą. Warto też sprawdzić drugą stronę medalu, czyli Marantza PM7000N. Jest nieco droższy, jaśniej grający, chociaż niektórych dalej jest to brzmienie po cieplejszej stronie. 

Zdecydowanie warto też sprawdzić Octavio Amp 32V - niewielki sprzęt, co prawdopodobnie doceni druga połówka. Grający energicznie, muzykalnie, również po cieplejszej stronie. Usługi sieciowe moim zdaniem działają lepiej niż na platformie Heos. 

Warto też sprawdzić zestawy podzielone - oddzielnie streamer i oddzielnie wzmacniacz. Bardzo często polecanymi na forum zestawami są Cambridge Audio AXR100 oraz Magnat MR 780 w połączeniu z niewielkim streamerem WiiM Mini. Magnat jest cieplejszy, Cambridge gra delikatną V-ką (podbicie góry i dołu), jest bardzo dynamiczny i rozrywkowy. 

Do tego kolumny pokroju Q Acoustics 3050i, System Audio Saxo 60, Polk Audio S55E, Dali Oberon 7, czy KEF Q750. Opcji masz bardzo dużo. W razie czego zapraszamy do nas, odsłuchasz dowolnego z tych systemów, a i pewnie znajdzie się kilka dodatkowych opcji. Na koniec pewnie też uda się załatwić jakiś przyjemny rabat :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest podział na kino / muzyka?

Ale tak serio.

Czy słuchając muzyki siadasz i rozkoszujesz się tym?

Czy ewentualnie masz miejsce na 5.1? Czy to kompletnie odpada?

Jeśli stereo to AXR 100 + KEF Q 750 + Wiim mini

Albo odwrotni cieplejszy wzmacniacz a jaśniejsze kolumny Magnat MR 780 , Xindak 06, + Heco Revolution 7, Monitor audio Silver 300, AE120, QA 3050i

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...