Skocz do zawartości

Wzmacniacz w budżecie 4-5k do B&W DM640


Jagermajster

Recommended Posts

Witam. 

Wyzionął mi ducha wzmak NAD C370 po ponad 12 latach, naprawa mało opłacalna... 

Posiadam kolumny B&W model DM640 (pierwsza generacja). 

Szukam wzmacniacza najlepiej nowego lub w miarę mało leciwego w budżecie 4-5k PLN. 

Polecono mi gdzie indziej NAD C375, Magnat MA 900 i Roksan K3 (ale ten to dość ciężko dostępny) . 

Prosiłbym też użytkowników w.w wzmacniaczy o opisanie ich w charakterze dźwiękowym. 

Nie zależy mi na dodatkach jak Bluetooth, Wifi itp. 

Brzmienie najlepiej podobne/zbliżone do C370, sterowanie pilotem mile widziane, musi mieć regulacje basów i trebli ze względu na różny typ muzyki.

 

Edytowano przez Jagermajster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

wszystkie z tych trzech wzmacniaczy oferują cieplejsze brzmienie, które bardzo dobrze zgra się z Bowersami. 

Warto rozważyć też wzmacniacze Taga Harmony, np. HTA-1000B. Ponownie to cieplejsza hybryda, tak samo jak Vincent SV-500. Powyżej budżetu jest Rega Elex MK4, która również bardzo dobrze się z nimi zgra. W outlecie mamy też Regę Elex-R, która jest tam w naprawdę świetnej cenie.

Szukając czegoś jaśniejszego, żywszego, warto rozważyć np. Audiolaba 6000A. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. 

Dzięki za propozycję. 

Zapomniałem wspomnieć, że wzmacniacz podpięty był pod DAC - DAC Magic 100 gruntownie zmodowany i działający na zasilaczu liniowym. 

 

Jeśli używane by się znalazły na gwarancji to mógłbym zaryzykować. Więc mogę wysłuchać propozycji, poszukam czy jest coś na ogłoszeniach z gwarancją i papierami.  

 

Generalnie wolę właśnie cieplejsze dynamiczne brzmienie. 

 

Roksana skreślam - nie widzę by miał regulacje bass/treble. 

Taga wygląda ciekawie i przyglądnę się jej uważnie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...