Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne bezprzewodowe do iPhone 13 mini


Recommended Posts

Hej! Szukam dobrych słuchawek nausznych do iPhona 13 mini. Chciałbym jakiś top.  
Słuchałem Bowers & Wilkins Px8, porównywałem je z Beoplay H95 i z Airpods Max.

Zastanawiam się, czy postawić na te Max (bo z dwóch pierwszych pewnie i tak nie wyciągnę wszystkiego przez to, że Apple ma swoje kodeki AAC i ALAC, a nie będę słuchał po kablu na pewno)... Choć w recenzjach mówili, że w cenie Airpods Max można wybrać inny sprzęt, który zagra podobnie za niższą cenę. Czy ktoś ma coś takiego do polecenia? Tzn. cena niższa niż Apple (na Amazonie ok. 2500) o porównywalnym dźwięku? 

Albo inaczej- jakie najlepsze bezprzewodowe słuchawki nauszne możecie polecić do iPhona, tak, żeby wyciągnąć z nich maksimum jakości? 🙂

PS Słucham teraz stream z Tidala HiFi.

Z góry dzięki za propozycje, widziałem, że wypowiadają się tu sklepy muzyczne, będę wdzięczny za polecenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na FOCAL BATHYS. Ponoć są świetne. Nowością na rynku są Dali IO-12, ale cena troszkę zaporowa, choć pewnie sporo idzie utargować.

Airpods Max - chodzą plotki, że niedługo mają mieć następcę. Dźwiękowo poprawnie, ale bez szału. Troszkę drogie w stosunku do możliwości. Douszne/dokanałowe lepiej wyszły Applowi wg mnie. Tutaj jednak na pewno na plus integracja z iOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lpomis napisał:

Zerknij na FOCAL BATHYS. Ponoć są świetne. Nowością na rynku są Dali IO-12, ale cena troszkę zaporowa, choć pewnie sporo idzie utargować.

Airpods Max - chodzą plotki, że niedługo mają mieć następcę. Dźwiękowo poprawnie, ale bez szału. Troszkę drogie w stosunku do możliwości. Douszne/dokanałowe lepiej wyszły Applowi wg mnie. Tutaj jednak na pewno na plus integracja z iOS.

Dziękuję za odpowiedź :)

Focal Bathys są trochę za kosmiczne... Wiem, że nie kupujemy słuchawek dla wyglądu, ale tutaj jest to zbyt przesadzone. 
Przy tych Dali nie będzie tak jak przy px8 i h95, że nie wykorzystam przez bluetooth pełnego potencjału? Można wydać i 10k na słuchawki, a przez łącze bezprzewodowe będą grały jak jakieś za 2k...
A może właśnie w cena/jakość/możliwości odpowiedzią są któreś z wymienionych modeli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety bluetooth zawsze będzie jakimś ograniczeniem, choć iPhone wg mnie radzi sobie pod tym względem najlepiej ze wszystkich fonów na rynku. Pamiętaj, że większość droższych słuchawek bezprzewodowych umożliwia też połączenie kablowe - zarówno analogowo zwykłym przewodem JACK (w tym przypadku omijasz wbudowany w słuchawki wzmacniacz i korzystasz z zewnętrznego wzmocnienia) jak i przez USB. Z tego co widzę jesteś z Warszawy. Nie ograniczaj się do Top Hifi. Zajrzyj jeszcze np. do Audiomagic, mp3store / HifiPro lub chociażby Audio Forum / Salonów Denon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

iPhony dostaly LDACa?

Porównywałeś? Bo ja tak. Miałem u siebie 3 pary nauszników bezprzewodowych z tymi kodekami i 7 smartfonów jednocześnie. Topowe Oppo, Xperia, Galaxy, Oneplus + iPhone 7/13/14 Pro. Każdy smarfon na Androidzie grał inaczej mimo użycia tych samych kodeków (po wyłączeniu wszystkich ulepszaczy). To tyle jeśli chodzi o aptx-y i inne LDAC. Dla mnie to nie jest żaden wyznacznik jakości brzmienia. Każdy robi to na inny sposób i obecność jakiegoś kodeka wcale nie jest gwarancją, że będzie grało "lepiej". Tam nie ma żadnej standaryzacji. Podobnie jest z Dolby Vision w telewizorach.

Odpal sobie dźwięk z jakiegoś Realme z AptX HD czy innym superkodekiem i porównaj do prostego AAC z iPhone. Będzie zdziwko.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Pewnie, ze porownywalem. Konkluzja jest prosta - AAC nie ma startu do LDAC, nie ta technologia, nie ten bitrate, itp. itd. Rzecz jasna implementacja tez bedzie miec znaczenie, nawet SBC da sie wdrozyc i lepiej, i gorzej.

Wnosze, ze nie dostaly i wciaz u nich AAC.

A masz jakieś polecenie modelu słuchawek? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...