Skocz do zawartości

Jaki głośnik do subwoofera 20cm 13L closed


Recommended Posts

2 godziny temu, kamil1990b napisał:

20x20x50cm

Tutaj fizyki nie da sie oszukać - standartowo max 8in głośnik. Jaki? Heh. Jest taki wybór, że pisanie o tym jedynym słusznym, jest "nie na miejscu" ;)

      Jesli miałbym budować skrzynkę, może nawet celowałbym w 10in "slim" w budzie nieforemnej (wiecej pracy) ulokowana pod kątem 45⁰, taka 10-siatka (teoretycznie) powinna wejść pod takim skosem w wymiary 20x20x50 jednak trzeba to policzyć dokładnie (grubość ścianek, wzmocnienia, frezy itp.).

     Druga opcja to "zestaw" 8-ek w konstrukcji izobarycznym (tylko pierwszy widoczny głośnik, reszta wspomaga wewnatrz - z plusów, mocna oszczędność w objętości).

 

Pozdr. I miłej zabawy życzę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

 Druga opcja to "zestaw" 8-ek w konstrukcji izobarycznym

Wolałbym rozwiązanie z 1 głośnikiem.

Wybebeszyłem wnękę w bagażniku, dokładnie pomierzyłem co tam by weszło,  i przy głośniku 10 cali pod kątem 45' wyszło by też 13L wewnątrz.

Jeśli takie rozwiązanie ma większy sens z głośnikiem 10" i przy bardziej skomplikowanej zamkniętej budzie, to czy możesz zaproponować jakiś głośnik do tak małej budy ?

Nie chciałbym brać pierwszy lepszy Pioneer czy JBL z allegro, tylko coś co będzie dobrze współpracować z taka budą i wzmacniaczem rms 150W - 200W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kamil1990b napisał:

Jeśli takie rozwiązanie ma większy sens z głośnikiem 10" i przy bardziej skomplikowanej zamkniętej budzie,

Mowa tu o bagażniku. Jesli jest możliwość, to zawsze wolę "coś" co daje "wiecej". Oczywiście są 8in lepsze od 10in. Jednak tutaj mocno ogranicza budżet.

42 minuty temu, kamil1990b napisał:

Wybebeszyłem wnękę w bagażniku, dokładnie pomierzyłem co tam by weszło,  i przy głośniku 10 cali pod kątem 45' wyszło by też 13L wewnątrz.

Powierzyć to trzeba dokładnie, pamietaj że ścianki "zabierają" swa gruboscia objetosc wewnętrzna, trzeba też uwzględnić kosz w 10in slim bo może trzeba bedzie frez zrobić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamil1990b napisał:

Jakieś konkretne propozycje w tym budżecie ?

No nie odpuszczasz ;)

Ok.

Nigdy go nie słuchałem ale podoba mi sie wizualnie, jest flat, 10in, do tego firmy Focal.

https://www.focal.com/uk/car-audio-kits-solutions/subwoofers/sub-10-slim

Nie wiem jaki jest, ale możliwe że bym zaryzykował "w ciemno" kupujac go (gdybym juz bardzo musiał np. 10in), to tak na szybko co mi wpadło "w oko". W uk koszt ok £120-130

5 godzin temu, kamil1990b napisał:

Jak by lekko naciągnąć budżet czy  8"  Audio System HX08SQ w wersji Bass-reflex w 16L jak podaje producent, nie było by dobrym rozwiązaniem ? 

Nie wiem. Nie przepadam za mniejszymi głośnikami jako subwoofery w caraudio. 

Ja za wszelka cenę (kosztem przestrzeni bagażowej) zainstalowalbym minimum 12in ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...