Skocz do zawartości

Używany CD


Sipo

Recommended Posts

Zdecydowałem się kupić odtwarzacz CD, nie chcę nowych, wolę jakiegoś klasyka. Nie mam w tej materii doświadczenia, więc chcę się poradzić. Wybrałem kilka modeli o których czytałem pozytywne opinie, ale ciężko się zdecydować. Słucham raczej spokojnej muzyki: jazz, bossanowa, blues itp.

1 - Pioneer PD-S703

2 - Denon DCD-1550AR

3 - JVC XL-Z674BK

 

Pomóżcie mi, proszę,  coś wybrać w budżecie do 1k PLN. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SIpo napisał:

Denon jest też najdroższy z listy, wygląda solidnie i ma dobre opinie. A jak jest z DAC-iem w takich urządzeniach, są ok czy lepiej użyć zewnętrznego?

Zależy od modelu ;) Wiele z nich nie jest najdokładniejszych, ale są po prostu bardzo przyjemne w odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam też NAD-a C542, to nowsza konstrukcja ale chwalona. Jak ma się CeDek Nada do Denona? Ciekawy jestem ilu kolegów z forum używa formatu CD, można by zrobić ankietę. Wiadomo że teraz najpopularniejsze są streamy jak Tidal, ale oprócz tego, jaki % użytkowników forum posiada/ używa CD, kasety, minidysk, gramofonu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Nada c542. 

Miałem też kilka starszych Denonów (635,725,1290,1460) i każden jeden z nich był mechanicznie o wiele bardziej solidnie wykonany.

Co do brzmienia, to oczywiście spasowanie z resztą klamotów ma znaczenie, ale c542 nie wzbudza zaufania, już od pierwszego otwarcia szuflady, więc IMHO ten klocek - nie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...