Skocz do zawartości

Dobór głośników i ampltunera pod telewizor do małego salonu


Tomix1996

Recommended Posts

Witajcie!

Zostałem poproszony przez rodziców aby pomóc im w zakupie sprzętu grającego do ich salonu (około 20m2) jednak nie mam na ten temat wielkiego pojęcia.

Rodzice chcą kupić głośniki wraz amplitunerem. Wszystko ma być podpięty pod telewizor z wejściem otycznym na którym często ogląda się TV+Netflix od czasu do czasu YouTube. Sprzęt ma grać dobrze, ale nie jest on dla audiofilów. Akutalnie telewizor jest podpięty pod zestaw: LG BH7430P

W lokalnym sklepie polecili:
Amplituner:
Denon - DRA800H
SONY - STRDH190
Głośniki:
Monitor Audio Speakers - Brozne 200
Q Acoustics Speakers - Q3050I

Czy któryś z zestawów powyżej zapewni fajne muzyczne/kinowe doznania? A może jest to przerost formy nad treścią i nie ma potrzeby wydawać aż tyle? Sprzęt będzie kupowany w Anglii ponieważ tu też mieszkamy. Budżet do 1000 funtów czyli +/- 5000 złotych i głośniki nie muszą być w zwykłym audio a np. 5.1 o ile będzie to miało sens. 

Jestem całkowicie zielony w tym temacie, ale mam nadzieję, że ktoś pomoże w mojej zagwozdce.

Edytowano przez Tomix1996
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to ma być zestaw stereo? Tu masz link do podłogówek: https://www.richersounds.com/hi-fi/hi-fi-speakers/floorstanding-speakers.html

 

A tu do amplitunerów, czy inaczej, wzmacniaczy do kina domowego. W przyszłości można doczepić więcej głośników: https://www.richersounds.com/home-cinema/home-cinema-separates/av-receivers.html

 

Staram się coś podpowiedzieć, ale nie znam się na kinie domowym bo nie oglądam telewizji. Może poczekaj aż się wypowie ktoś obeznany z tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie wiem jak wygląda dostępność sprzętu w UK, więc ciężko doradzić dokładnie. Q Acoustics z Denonem to fajna opcja. Warto poszukać promocji na Bronze 500, chociaż dwusetki też powinny dać radę w 20m2. 

Ze wzmacniaczy sprawdziłbym też na pewno Audiolaba 6000A oraz Marantza NR1200. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, nie wiem jak wygląda dostępność sprzętu w UK, więc ciężko doradzić dokładnie. Q Acoustics z Denonem to fajna opcja. Warto poszukać promocji na Bronze 500, chociaż dwusetki też powinny dać radę w 20m2. 

Ze wzmacniaczy sprawdziłbym też na pewno Audiolaba 6000A oraz Marantza NR1200. 

Jeśli chodzi o dostępność sprzętu to Richer Sound jest największym sklep tego typu w UK więc zapewne u nich będzie kupowany sprzęt. 

Bronze 500 bez promocji jest dużo ponad budżet więc szczerze mówiąc wątpię aby nawet po promocji się zmieścił w wyznaczonej sumie. 

Czy przeskok z kina domowego z którego aktualnie korzystają na Q Acoustics w parze z Denonem będzie zauważalnie słyszalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do audio/stereo w kwocie do 1k funtów można wybrać np: Marantz NR1200 + Q Acoustic 3050i. Jak to zabrzmi w waszym salonie to już inna sprawa. Nie lubię i nie oglądam TV, ale jakbym oglądał filmy, na pewno wolałbym kino domowe 5.1 od stereo. Zastanów się jeszcze, poczytaj, pogadaj z rodzicami, odpowiedz sobie na pytanie: czego konkretnie oczekuję od sprzętu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie! 

Sprzęt dotarł, wszystko zostało podpięte jednak nie ma dźwięku z aplikacji Netflix. 

Denon został podpięty z telewizorem kablem HDMI. Telewizja oraz inne aplikacje typu YouTube oraz Spotify działają bez zarzutu. Próbowałem resetować oraz wyłączać ustawienia dźwięku 5.1 jednak bez sukcesu. 

Czy miał ktoś podobny problem i zna rozwiązanie? 

 

Edit: Model TV: Samsung UE55NU7670UXXU

Edytowano przez Tomix1996
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...