Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 od zera, ~10k, 15m2


Mjecisuaf

Recommended Posts

Atmos bardzo fajnie, surround masz jednak za wysoko. Rozumiem że to kompromis i z jakiegoś powodu niżej się nie da, ale Twój przykład na fotce bardzo wyraźnie pokazuje w czym często wskazuję problem. Odległość kątowa pomiędzy surround a Atmos jest zdecydowanie za mała.

Nie zrozum mnie źle, ogólnie efekty na pewno masz fajne. Ale dźwięki surround powinny pochodzić z niższej płaszczyzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie warto, korzystam praktycznie tylko ze streamingów i ostatnio widzę, że pojawia się coraz więcej materiałów z Atmosem, teraz jeszcze na Tidalu dali Atmosa w podstawowej subskrypcji to też korzystam. Dzisiaj sobie puściłem dla odświeżenia Iron Man z 2008 roku w Atmosie i pierwsze sceny dźwiękowo dosłownie wgniotły w fotel :D TV to Sony X85K 85 cali.

 

 

IMG_20240421_214130.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odwiedzić jakiś salon audio na odsłuch, bo to, że mi się podoba ich granie nie znaczy, że spodoba się tobie, a jeszcze każdy wzmacniacz dodaje swoje ;) Na własnym przykładzie przed odsłuchem planowałem brać Monitor Audio Bronze ale sobie posłuchałem innych i skończyłem z Pylonami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w zupełności wystarczające, nawet trochę zaskoczyły jak grają przy takim rozmiarze, zgrały się z całością idealnie i nie mam do czego się przyczepić.

Materiału jakiegoś konkretnego nie mam, dopiero zaczynam zabawę z Atmosem i obejrzałem ledwie kilka filmów, na tą chwilę największe wrażenie na mnie zrobił Iron Man.

Muzycznie to na Tidalu wałkuję Bonobo, Atmos jest delikatny i tylko uzupełnia fronty, a z takich mocniejszych efektów trafiłem na Kx5 - Alive (feat. The Moth And The Flame), tu już lata po wszystkich głośnikach.

 

To teraz idę robić dziury w ścianie i obniżać surroundy, miałem zostawić na później, ale już mnie nosi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...