Skocz do zawartości

Kino 26m2 - prośba o dobór kolumn


ninum

Recommended Posts

Dnia 1.09.2023 o 17:21, Kubakk napisał:

Niedawno powstał taki filmik , ponoć tip top sprzęt ;) może zamiast arii warto posłuchać takich ew. mniejszej wersji ?

 

Jest jeszcze do tego filmu dodatek Czy Vestia to następca Aria czy coś takiego. Niestety ale mam wrażenie że jakość filmów jak i wiedzy Michała spada z każdym kolejnym filmem. Ale zaczął ogarniać sobie te filmy jako jeden z pierwszych i jak widac daje to rezultaty więc trzymam kciuki.

Dnia 3.09.2023 o 16:29, ninum napisał:

Lipa, Audio Physic w linii Classic nie ma głośnika centralnego w kolorze walnut. Są dostępne tylko czarne i białe w szklanej obudowie :(

 

W międzyczasie popełniłem stereo do salonu: Hegel H190 + Elac Vela 407 i ten duet jest dla mnie miodzio :) a przede mną jeszcze kabelki i lepsze źródło

Tutaj było prościej bo dosyć szybko trafiłem na to co mnie urzekło i nie szukałem już dalej.

Teraz jak to powtórzyć w kinie 🤔 ....tylko nie piszcie o zestawie Vela bo moja psycha i portfel tego nie wytrzymają :(

 

U Klipscha tak to działało wiele lat i wiesz co? Jak je sprzedawałem lat temu ponad 10 to kompletnie nikt nie robił z tego problemu. Autentycznie tony tego wyjechało i jedynie skończyło się na pytaniu i odpowiedź "aha". Jak się zmienia ?:)

 

A co jest przyjemnego w Dali? Które?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aria i Vestia odpadły. Audio Physic Classic 8 przykryły je czapką. Co więcej wcale nie są tańsze bo fronty AP można teraz kupić za 8k.

Z Dali słuchałem tylko Oberonów, które na tamtym etapie zagrały lepiej od Klipscha, ale już gorzej od Vestii. Opiconów nie słuchałem.

Męczy mnie ten KEF - fajnie wygląda, ma udane monitory i atmosy. Ciekawe jak zagra vs Audio Physic.

W przyszłym tygodniu będę w Katowicach/Krakowie, może gdzieś je znajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

Opticony. Moim zdaniem bardzo spójne i uniwersalne :) 

Opticony nie sa absolutnie uniwersalne. To kolumny które zasługują na mega dobre parowanie ze wzmacniaczami a przez swoją wysoką górę także odbiorce który słucha dobrze nagranych utworów oraz lubi takie detale.

Uniwersalne to ostatnie słowo które o nich bym powiedział.

18 godzin temu, ninum napisał:

Z Dali słuchałem tylko Oberonów, które na tamtym etapie zagrały lepiej od Klipscha, ale już gorzej od Vestii. Opiconów nie słuchałem.

Kompletnie inne granie.

18 godzin temu, ninum napisał:

W przyszłym tygodniu będę w Katowicach/Krakowie, może gdzieś je znajdę.

Na pewno.

Tylko zadzwoń sobie wcześniej do salonów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A co powiecie o komplecie ELAC Solano do mojego Arcama?

coś czytałem na forum, ale może ktoś z Was miał okazję słuchać w takiej konfiguracji albo ma porównanie do Elac Carina albo Audio Physic Classic 8?

Coraz bardziej skłaniam się do lepszych kolumn ale z drugiej ręki...

Edytowano przez ninum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2023 o 20:56, ninum napisał:

A co powiecie o komplecie ELAC Solano do mojego Arcama?

Fajne paczki. Będzie sporo basu ale dobrej jakości.

Dnia 20.09.2023 o 21:33, Artur Brol napisał:

Od razu zaznacze ze nie pamietam o ktory model chodzilo, ale pan w sklepie w NL postawil Pylony wyżej niz Audio Physics. Tak mi sie przypomniało. 

Serio?

Dnia 20.09.2023 o 20:56, ninum napisał:

coś czytałem na forum, ale może ktoś z Was miał okazję słuchać w takiej konfiguracji albo ma porównanie do Elac Carina albo Audio Physic Classic 8?

Coraz bardziej skłaniam się do lepszych kolumn ale z drugiej ręki...

I bardzo słusznie.

Faktycznie grają lepiej niż Carina. To jednak seria pomiedzy nimi a 4ką Vela.

AP zagraja znacznie bardziej rozdzielczo. Prezyzyjnie. Z szybszym , mniejszym basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2023 o 20:33, ninum napisał:

Dziękuję Piotrze.

hmm,,,skoro ma być sub (albo dwa) to wydaje się że nie potrzebuję tyle basu z frontów (Solano) i lepiej pójść w precyzję Audio Physic (?)

W takim razie jakie używane fronty warto szukać z AP w przedziale 7-8 tyś. ?

Jeśli 100% kino to tak.

Jestem za

W tej cenie dostaniesz Tempo VI

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 9.01.2024 o 21:31, ninum napisał:

Mam jeszcze pytanie - czy Vela 5.0 to nie przesada do kina? 

Używany zestaw wychodzi jakieś 25% drożej niż Audio Physic Classic 8/12 (głównie przez drogi głośnik centralny) i tak się zastanawiam....

Wiesz wszystko jest kwestią ceny. Skoro mają centralny. A mają model 401 to znaczy że ktoś to kupuje.

Powiem tak w kinie bym ich nie wybrał. Ja. Bo szkoda by mi było kasy. W stereo tak. Z drugiej strony ten centralny jest na prawdę bardzo dobry.

Dnia 9.01.2024 o 23:10, ninum napisał:

4 x Vela BS403 czy 2x AP classic 5 + 2x AP classic 3?

Front podłogowy w kinie nic nie zyskasz. Bo i tak będzie pasmo obcięte.

AP gra po prostu inaczej. W obecnej cenie jakiej są dostępne Vele. Brał bym Vele. Z centralnym rozumiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...