Skocz do zawartości

Witam czy warto kupować dac do danych słuchawek ?


Recommended Posts

By podłączyć 3.5 potrzebujesz adaptera. Takie małe coś, metalowe. Żaden problem.

Co do zasilacza tam napewno jest załączony ale jeśli się nie mylę iFi ma jakieś specjalne w ofercie też.

Co tutaj jeszcze jest to zbalansowane wyjście 4.4 gdybyś zmienił kiedyś sluchawki. Dźwięk ze zbalansowanego jest trochę lepszy.

Screenshot_20230812_160317_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknę w pc i dam znać. A do jakiej sumy maks?

Tak co mi się przypomniało to Shiit audio podobno niezła jakość za nie wielkie pieniądze.

Monolith też ma ciekawe zabawki. 

Jeśli się nie mylę obydwa mają europejskie oddziały.

Idę pooglądać.

A z czego ta muzyka do tego dac/amp bedzie szla? Co jest zrodlem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez podanej ceny 

FIIO wyzsze modele bym sprawdzil 

Shiit Audio 

Singxer 

Matrix Audio 

Audio GD

Polski Feliks audio ale tylko analogowe wzmacniacze lampowe maja - bardzo dobrej jakosci z opini wynika. Potrzebny by byl DAC

Burson Audio

 

 

 

Czyli juz analogowy sygnal z tego laptopa idzie?

Pytam bo sie nie znam, nigdy niczego do laptopa nie podlaczalem.

Oswiecenie przyszlo.

Topping

Aune 

SMSl

Bedzie to via kabel z gnizdka 3.5 czy via USB ?

 

Nie zapomnij.

KUpujac sluchawki do wzmacniacza lub vice versa, musisz dopasowoc opor obydwu.

Jakas zaleznosc tam jest. Nie pamietam jednak o co tam chodzilo. Zapytasz w sklepie albo w Google to odpowiedz na pewno znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam przed podjęciem decyzji technics eah 800 mają kodek ldac i co mnie intryguje bo zaznaczam że na dac który mam tj. Fiio e10k tc graja dobrze , a z bluetooth kodekiem ldac też tylko troche inne odczucia,czy warto inwestować w nie w jeszcze lepszy dac,bo bez dac na samym kablu to tragedia,czy odkryje w nich większy potencjał ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz kupic dobry wzmacniacz/dac do nich tzn bedziesz ich uzywal jako przewodowe. Wtedy sie o zadne kodeki nie bedziesz musial martwic.

Jesli sie nie myle to uzywajac ich jako bezprzewodowych, sygnal przesylasz via bluetooth ( nie mialem bezprzewodowych wiec moge sie mylic).

Robiac to troche na jakosci tracisz, plus wtedy chyba jest tez wazne jaki przetwornik jest wbudowany w sluchawkach.

Czy warto, dowiesz sie jedynie poprzez testy tychze przetwornikow(DACow)

Bez dac'a dzwieku by nie bylo, wiec po kablu jakis tam DAC jest przez ciebie uzywany.

To nie sa duze zabawki. Latwo zamowic i, w razie gdy sie nie podoba, odeslac. Kilka zloty za koszty transportu. Tak mozesz niezla ilosc tych zabawek przetestowac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapytam prosto bluetooth z kodekiem ldac czy brać lepszy dac od tego co mam bo ogólnie te słuchawki dobrze współpracują z dac jest różnica duża i jest smaczek na lepszy dac nie mobilny? :) bo zawsze byłem zdania kabel to kabel nawet w tych słuchawkach bezprzewodowych,chodzi że ktoś gdzieś pisał że dla bezprzewodowych nie warto dac stosować tylko korzystać z ich potencjału na bluetooth?

Edytowano przez Ressx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Bedac w domu używaj kabla ( tutaj ten wzmac z przetwornikiem wkracza) a poza domem słuchaj via bluetooth. 

Nie testowałem wielu wzmacniaczy słuchawkowych ale tak myślę że te wzmaki mogą grać gorzej lub lepiej od tego co słyszysz via bluetooth. To pewnie zależy od wielu czynników.

Można by przyjąć że te droższe będą lepsze, ale to nie zawsze tak jest.

Bo np. implementacja przetwornika nie była najlepsza, podzespoły są takie sobie lub klocek jest nie tylko wzmacniaczem ale również przedwzmacniaczem i streamerem. Na dodatek przylatuje tu z drugiej strony globu. To wszystko kosztuje, nie.

Chcesz wzmak/dac? Zrób sobie listę tych które Ci odpowiadają - w/g kryteriów. 

Ta listę zawężaj tak długo aż zostaną ci 2 lub 3 i te sprawdz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...