Skocz do zawartości

Dźwięk z gramofonu


Recommended Posts

Witam,

dostalem na urodziny gramofon Auna Sanah Ann. https://www.electronic-star.pl/Sprzet-HiFi-TV/Komponenty-HiFi/Gramofony/Gramofony-Retro/Sarah-Ann-gramofon-Bluetooth-USB-33-45-i-78-rpm-czarny-kremowy-Without-Radio.html?gclid=EAIaIQobChMI-7KEr53igAMVtgqiAx3uAgaGEAQYAiABEgLW0fD_BwE 
Niestety wbudowany głośnik nie zadawalał mnie w żaden sposób i dokupiłem amplituner i głośniki, amplituner to Yamaha RX-V4A. Podłączenie kablem RCA wszystko działa, natomiast cały czas wydobywa się dźwięk z gramofonu. Najpierw odpiąlem wbudowane glosniki stereo, natomiast dalej muzyka   wydobywa się z gramofonu, nawet jak mam głośność na minimalnej wartości. Jakby spod igły albo coś…, nie znalazłem żadnego innego głośnika w gramofonie.

Niestety bardzo irytuje mnie to i chciałbym się cieszyć w pełni dźwiękiem, bez jakiegoś pierdzenia. 
Macie może jakiś pomysł jak to wyeliminować?

 

Pozdrawiam,

Jarek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jasin napisał:

Jakby spod igły albo coś…,

Ja weźmiesz szpilkę i doczepisz do niej zwiniętą kartkę tak by tworzyła coś w rodzaju tuby to stworzysz narzędzie do odsłuchu płyt. Wystarczy by się kręciła. Taki eksperyment z kumplem w latach 80-tych w podstawówce udało nam się przeprowadzić. School-made patefon zrobiliśmy.

Według mnie jak najbardziej możesz coś spod tej igły słyszeć.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...