Skocz do zawartości

Dobór sprzętu audio - 30 / 80m2


bar87

Recommended Posts

Cześć, jest to mój pierwszy post i pierwszy planowany zakup sprzętu audio. Będę wdzięczny za każdą pomoc i wyrozumiałość.

Sprzęt, który chciałbym kupić może być (a może nawet lepiej jakby był) używany. Z istotnych rzeczy, to planuję słuchać głównie z Tidal lub Spotify, raczej nic innego, nie planuję zakupu gramofonu itp.  Z tego co czytałem to najlepiej jest przesyłać przez WiFi, albo mieć sprzęt wyposażony w odbiornik Tidal'a, albo taki odbiornik kupić - widziałem za ok. 200-300zł, ale nie wiem czy to ma sens. Liczę się tym, że sterowanie byłoby wtedy np ze smartfonu, wolałbym uniknąć potrzeby podłączania komputera, chociaż też jest to możliwe, jeśli będzie uzasadnione.

Korzystanie ze sprzętu będzie dwojakie:

- słuchanie na własne potrzeby np. przez godzinę po pracy - najczęściej i słuchanie w trakcie pracy, ale to raczej cicho,

- imprezy kilka razy w roku dla ok 20osób - na te potrzeby oznaczyłem przestrzeń w pomieszczeniu, gdzie można się bawić, pomieszczenie ma ok. 80m2 zgodnie z rysunkiem, a przestrzeń nie zajęta przez sprzęty itp, która będzie służyła za parkiet to ok. 30m2 - starałem się czytelnie przedstawić to na rysunku.

Muzyka, jaka będzie odtwarzana: głównie elektroniczna (ostatnio The Prodigy, Moderat, Orbital, , raczej bez mocnego techno, ale bass jest istotny, dodatkowo rock, raczej nie planuję zgłębiać klasyki, może za kilka lat, czasem jakiś rap, ale na to się nie nastawiam, 

Najważniejsze elementy do dobrania, to:

- wzmacniacz lub ewentualnie amplituner - tutaj wolałbym coś minimalistycznego w wyglądzie, nie musi mieć jakiś szczególnych funkcji, ale żeby można było dać czadu,

- głośniki, to chyba najważniejsze, nie jestem audiofilem, ale rozróżniam badziewie od dobrej jakości, nie muszą wyglądać, mają grać,

- sprzęt do odtwarzania z Tidal'a lub Spotify, raczej Tidal, nie przez bluetooth, coś co będzie po prostu działać,

Mam serwer domowy typu NAS, jeśli jest potrzebny, żeby coś usprawnić.

Budżet: nie chciałbym wydać więcej niż 5-7tyś, jeśli np. jestem w stanie kupić coś dobrego za 3tyś. to będzie to spory argument. 

Proszę o sugestie i proponowaną lokalizację głośników w tej przestrzeni na potrzeby imprez, na co dzień głośniki będą gdzieś przy regale - jest to spory mebel, którego nie możemy ruszyć, tam też będzie znajdował się wzmacniacz.

Rzut pomieszczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, AXR100 z Heco Aurorą 1000 to fajna opcja. Duże, ciepłe kolumny i bardzo dynamiczny wzmacniacz. 

Warto też rozważyć Monitor Audio Bronze 500 z naszego outletu, a do nich AXR100 lub np. Magnat MR 780. 

https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-500-orzech-outlet-27917.html

https://www.q21.pl/magnat-mr-780.html

W razie czego zapraszamy do kontaktu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...