Skocz do zawartości

Dźwięk na PS5 w filmach Blu Ray


Szuprycz

Recommended Posts

Używałem wcześniej PS4 i problemu nie było. Teraz mam podłączone PS5 do Yamaha RX V679 sprzed 8 lat w ten sam sposób (HDMI oczywiscie) i dźwięk w filmach to tylko PCM. Czy to wina ampli który nie obsługuje najnowszych HDMI? Jak podłącze PS5 do TV bezpośrednio i puszcze na AV to bez zmian, PCM, a tv mam nowy, obsługujący 2.1. Już różne ustawienia próbowałem w konsoli, nic to nie zmienia. Więc nie rozumiem... Poradzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej błędnie napisałem bo miałem na myśli wyjście dźwięku cyfrowego „Pass through” oczywiście. Ale jak mówisz że w ps4 wszystko było Ok na tych samych ustawieniach to dziwne 🤔 Ja mam tv LG ale czasami jak gryzie się z ampli to musiałem kliknąć funkcję eArc/arc takie powiedzmy włącz/wyłącz. Masz możliwość w tv zrobienia podobnie ?

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

@Butler sorki że tak Cie linkuje co jakiś czas. Co zmieniałeś żeby mieć w PS5 Master?

Nie pamiętam... No po prostu TV, konsole, amplituner konfigurowałem "od zera" i wszystko chodzi. Trochę się mordowałem z ustawieniami w TV (Sony) bo dziwne tłumaczenie PL jest w ustawieniach, ale dotyczyło to w ogóle przesyłania dźwięku wielokanałowego, a nie tylko Master czy TrueHD.

 

22 godziny temu, Szuprycz napisał:

Ustawienia są poprawne. Dolby Digital+ z BD odtwarza. Master nie.

AC3 = DD ; E-AC3 = DD+. Rozumiem że to odpala. A zwykły DTS? Z DTS-HD Master Audio masz problem, a TrueHD idzie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Butler napisał:

Nie pamiętam... No po prostu TV, konsole, amplituner konfigurowałem "od zera" i wszystko chodzi. Trochę się mordowałem z ustawieniami w TV (Sony) bo dziwne tłumaczenie PL jest w ustawieniach, ale dotyczyło to w ogóle przesyłania dźwięku wielokanałowego, a nie tylko Master czy TrueHD.

 

AC3 = DD ; E-AC3 = DD+. Rozumiem że to odpala. A zwykły DTS? Z DTS-HD Master Audio masz problem, a TrueHD idzie?

 

Żaden dźwięk HD nie działa. Przypomne, że po PS4 wszystko szło pieknie. Podmieniłem na PS5 i dżwięku HD brak. Mój AV nie obsługuje HDMI 2.0. Nie wiem czy to przez to, ale jeśli tak, to powinno działać, jak podłącze PS5 do TV bezpośrednio, który obsługuje 2.1. A tu nadal zonk. Czyli nie działa HS Master jak PS5 połącze z TV bądź z AV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Butler napisał:

A weź przejrzyj ustawienia w Plejce jeszcze raz. PS5 i XboX mam podłączone bezposrednio pod TV, dźwięk idzie do amplitunera via EARC i z obu konsol przy odtwarzaniu z plyt jest DTS-HD MA i TrueHD.

 

 

Mam dokładnie tak samo ustawione jak w filmiku. Zero zmian. Widzi tylko DD+, a PS4 od razu szło w MasterHD :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Łukasz P. napisał:

Przewód hdmi możesz spróbować zmienić, różne akcje koledzy opisywali z przewodami. Może akurat coś pomoże, restart konsoli bym nawet spróbował bo może coś ją boli. 

Mi nie chodzi o sam przewód, bardziej to że Yamaha nie obsuguje 2.0.

DTS w grach działa. Już naprawde opcje się kończą... :( Przewód użyłem ten co dali do oonsoli w pakiecie.

Edytowano przez Szuprycz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jak idzie to nie jest problem z tym.

Podsumuje:

1. Połączenie PS4 z AV Yamaha dawało dźwięk DD+ oraz Master plus DTS w grach.

2. Połączenie PS5 z AV Yamaha daje dźwięk DD+, ale jak przełączam w menu filmu na Master, wskakuje PCM. Czyli moge Avengers z dubbingiem oglądać bo jest DD+ ale w oryginale Master nie czyta i przeskakuje na PCM.

3. Dźwięku DTS w grach nie mam, tylko DD+.

4. Wszystkie ustawienia w PS5 są poprawne (preferowany dźwięk DTS, urządzenie wyjściowe AV), w menu filmu oraz wewnętrznym menu PS5 w filmie również (bitstream).

5. Coś mi śmierdzi reklamacją tego PS5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...