Skocz do zawartości

dobór amplitunera denon/marantz


nietoperz420

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Pytanie ile kanałów.

Seria 4000 od Denon wydaje się być sensowniejsza.

Rozumiem że nowych HDMI nie potrzebujesz? eARC itp?

 5.1.2 chcialbym narazie potem ewentualu upgrade  
co do serii jak i denonow jak i maratza srednio sie znam 
hdmi eARC by sie przydał , posiadam LG oled 77cali c2 wiec w nim jest 
celuje w okolice 3tys jakby coś wiec nie wiem co by było najrozsądniejsze 
Dziekuje chłopaki za odpowiedz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nietoperz420 napisał:

celuje w okolice 3tys jakby coś wiec nie wiem co by było najrozsądniejsze 

Ostatnio ktoś wrzucał link do sklepu w Austrii z Denonem x3800h za ~4300 PLN. To nagina budżet ale masz sprzęt nowy i z gwarancją oraz taki który pozwoli Ci na rozbudowę w przyszłości. W PL za podobne pieniądze możesz kupić Pioneera LX-305 - spokojnie rozwiniesz swój system a dodatkowo masz na pokładzie Diraca. 

Za ok 3000 PLN masz nowy X2800h - ogarnie Ci 5.1.2 i posiada najnowsze standardy itp. (oraz gwarancję!). Minusem będzie brak możliwości rozbudowy w przyszłości. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PanKlor napisał:

Ostatnio ktoś wrzucał link do sklepu w Austrii z Denonem x3800h za ~4300 PLN. To nagina budżet ale masz sprzęt nowy i z gwarancją oraz taki który pozwoli Ci na rozbudowę w przyszłości. W PL za podobne pieniądze możesz kupić Pioneera LX-305 - spokojnie rozwiniesz swój system a dodatkowo masz na pokładzie Diraca. 

Za ok 3000 PLN masz nowy X2800h - ogarnie Ci 5.1.2 i posiada najnowsze standardy itp. (oraz gwarancję!). Minusem będzie brak możliwości rozbudowy w przyszłości. 

 

 

a czy taki denon który ja wspomniałem zda role (Denon Avr-x 4100W mam 2 km do goscia ktory chce go sprzedac za 2300 )  ? czy lepiej juz doplacic np do tego nowego ( X2800h) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PanKlor napisał:

Nie napisałeś co będzie źródłem itd. Pewnie w 90% dasz radę (Atmos w aplikacjach na TV zadziała Ci na zwykłym ARC). eARC będzie Ci potrzebny do nieskompresowanych sygnałów audio.

Głownie aplikacje na tv netflix itp ... czyli wystarczy zwykły arc ? czy lepiej juz szukac ampli z eARC i wykorzystac to jesli w tv mam eARC ? i postawic na X2800h 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, nietoperz420 napisał:

czyli wystarczy zwykły arc ?

Tak długo jak sygnał w tych aplikacjach będzie kompresowany (czyli pewnie długo ale nikt Ci tego nie obieca). Masz duże pomieszcze nie więc dodatkowa moc z 4100 może się przydać. Na drugiej stronie szali masz gwarancję i wsparcie 4k120 fps (gdybyś grał na tym zestawie). Decyzję podjąć musisz sam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar korzystać z aplikacji VOD typu Netflix i Disney to zwykły ARC Ci w pełni wystarczy bo w tych serwisach JESZCZE nie ma dźwięku TrueHD oraz DTS-HD MasterAudio. Tam co najwyżej jest zakodowane E-AC3 z Atmos i ARC spokojnie to ogarnie. Jeśli nadażyła by Ci się okazja zdobycia filmu w nieskompresowanym formatacie, to odtwarzacz musi być podłączony bezpośrednio pod wejście amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanKlor napisał:

 Na drugiej stronie szali masz gwarancję i wsparcie 4k120 fps (gdybyś grał na tym zestawie). Decyzję podjąć musisz sam. 

no będe grać na ps5 ale przecież mogę  ją podpiąć  pod tv i tez mam wsparcie 4k120fps ,najlepszym chyba rozwiązaniem będzie dołożyć i kupić x3800h 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Butler napisał:

Jak podepniesz konsolę bezpośrednio pod TV i użyjesz amplitunera ze zwykłym ARC, to nie uzyskasz TrueHD oraz DTS-HD MA.

czyli lepiej podpiąć konsole pod ampli 

 

28 minut temu, PanKlor napisał:

O tutaj masz tego linka który ktoś wrzucał na forum https://heimkinowelt.at/denon-avc-x3800h-94-kanal-verstaerker-dolby-atmos-mit-dts-x-und-imax-enhanced-schwarz-a33844.html

Zapłaciłbyś trochę mniej tydzień temu ale stopy w dół, kursy walut w górę. 

Dziekuje za tego linka ❤️ ! 
Chlopaki no co wam powiem nic trzeba bedzie juz samemu cos zdecydowac dziekuje wam za pomoc jesteście wielcy !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Butler napisał:

Według danych np. Arcam avr 5 ma HDMI 2.0 i earc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2023 o 09:35, nietoperz420 napisał:

 5.1.2 chcialbym narazie potem ewentualu upgrade  
co do serii jak i denonow jak i maratza srednio sie znam 
hdmi eARC by sie przydał , posiadam LG oled 77cali c2 wiec w nim jest 
celuje w okolice 3tys jakby coś wiec nie wiem co by było najrozsądniejsze 
Dziekuje chłopaki za odpowiedz. 

No bo model 4100 jest trochę stary.

Sprawdziłeś czy on załatwia wszystkie Twoje potrzeby?

Dnia 8.09.2023 o 13:54, Maykel napisał:

Tak pewnie kwestia aktualizacji. 

Z tym że takie amplitunery nie posiadają już aktualizacji. Wychodzi nowy model i stary przestaje mieć jakiekolwiek wsparcie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2023 o 11:28, PanKlor napisał:

O tutaj masz tego linka który ktoś wrzucał na forum https://heimkinowelt.at/denon-avc-x3800h-94-kanal-verstaerker-dolby-atmos-mit-dts-x-und-imax-enhanced-schwarz-a33844.html

Zapłaciłbyś trochę mniej tydzień temu ale stopy w dół, kursy walut w górę. 

A jak wyglada spraw z gwarancja mam znajomego ktory jest w niemcach i wraca w przyszlym tygodniu to moglby mi go zabrac za 989euro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...