Skocz do zawartości

DENON DCD 1600-NE : szuflada


Gentleman

Recommended Posts

Witam serdecznie,

kilka dni temu dokonałem zakupu odtwarzacza CD wskazanego w tytule postu.

Sprzęt ma 3 lata, pochodzi z polskiej dystrybucji od pierwszego nabywcy.

Wizualnie stan sprzętu określam jako idealny.

 

Chciałbym zapytać czy naturalnym zjawiskiem dla tego modelu jest "bardzo leniwa szuflada"?

Mam wrażenie, że otwiera się bardzo powolnie i podobnie zamyka.

Gdy jest otwarta, tacka ma lekki luz (prawo/lewo).

Jest ponadto bardzo wrażliwa na ułożenie płyty, wystarczy lekkie odchylenie i mechanizm nie chce zamknąć szuflady.

Mamy tutaj bardzo wąską szczelinę wejściową więc ułożenie CD może być wrażliwym punktem, chciałbym jednak potwierdzić ten stan.

Podkreślam, że otwieraniu i zamykaniu nie towarzyszą żadne podejrzane dźwięki. 

CD czyta szybko, ścieżki wybiera błyskawicznie, nie wykazuje żadnych wad podczas wielu godzin odtwarzania.

Proszę o informację czy mam uznać, iż DENON DCD-1600NE po prostu tak funkcjonuje?

Czy są jakiekolwiek możliwości w zakresie regulacji płynności mechanizmu szuflady oraz jej stabilności?

 

Ktoś? Coś?

Edytowano przez Gentleman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK bardzo dziękuję. Nie mam doświadczenia z Denonem, 

Przez 7 dni byłem właścicielem DCD 900-NE, który zwróciłem do sklepu, tam tych objawów nie obserwowałem w takim zakresie.

Mam też obecnie Marantza CD 6007, którego uznaję za "bliźniaka" Denona i tutaj też jest inaczej.

Oba CD " nie grzeszą" szybkością tacek, ale DCD 1600-NE wydaje się jeszcze bardziej "delikatnie pracować" jak to ładnie nazwałeś.

Tak czy inaczej to mnie uspokaja i oznacza, że nic tutaj nie da się poprawić.

Praca tacki nie wpływa na ogólną ocenę 👍 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gentleman napisał:

OK bardzo dziękuję. Nie mam doświadczenia z Denonem, 

Przez 7 dni byłem właścicielem DCD 900-NE, który zwróciłem do sklepu, tam tych objawów nie obserwowałem w takim zakresie.

Mam też obecnie Marantza CD 6007, którego uznaję za "bliźniaka" Denona i tutaj też jest inaczej.

Oba CD " nie grzeszą" szybkością tacek, ale DCD 1600-NE wydaje się jeszcze bardziej "delikatnie pracować" jak to ładnie nazwałeś.

Tak czy inaczej to mnie uspokaja i oznacza, że nic tutaj nie da się poprawić.

Praca tacki nie wpływa na ogólną ocenę 👍 

A ja kupiłem wczoraj Yamahę CD s 700,i to jest jak dla mnie mistrzostwo świata w pracy tacki i napędu, miałem kilka cd,ale ta Yamaha wymiata wszystkie, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...