Skocz do zawartości

STEREO do FILMÓW I MUZYKI ~20k


Adam1111

Recommended Posts

1 minutę temu, Chmarski napisał:

Dla mnie te PMC, ktorych słuchałem, a zwłaszcza w połączeniu z M5SI, są za mało radosne. Granie czyste, ładnie poukładane. Nie czuję w nich jednak jakiejś większej żywiołowości. Ja wolę brzmienie bardziej rozrywkowe. Ale to kwestia gustu. Jeśli jednak będziesz do nich jeszcze raz jechał to może mimo wszystko poproś o te Quadrale. Jeśli uda się im je ściągnąć to niech połączą je z Romą 54DC+, 37DC+, Atollami SDA200 lub IN200. 

Ja porównywałem F502 z Quadralami. Jak po PMC nie Platinum, to dla mnie tym bardziej nie Fyne serii F5xx.

Fyne nam kompletnie nie podeszły w każdej muzyce za wyjątkiem rapu. Poproszę bardziej stanowczo o te Quadrale i porównam z PMC i wzmacniaczami które polecasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam1111 napisał:

Fyne nam kompletnie nie podeszły w każdej muzyce za wyjątkiem rapu. Poproszę bardziej stanowczo o te Quadrale i porównam z PMC i wzmacniaczami które polecasz. 

Pamiętaj tylko, może się okazać, że Grzegorz ma rację i Wam nie podejdą tak jak mi.

W razie czego subwoofer JL Audio D108 nieźle się z tymi podłogowymi PMC. Tylko, że ja tego niuansu w Pigs szukałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Raz piszesz  o modelu PMC 22  raz o 23. To ktory bo moim zdaniem 22 jest super a potem dopiero 26 rewelacja.

23 nie specjalnie mi podszedł.

Vela 407 wali basem. Tu kontrolowany NAD to fajna opcja. Warto by sprawdzić je jeszcze z Lyngdorfem i Primare

Przecież cały czas pisze o 23i (podłogówki)O 22i napisałem raz że porównywaliśmy ale nie były dla nas na plus. 

Z NAD vela407 grały spoko, posłuchałbym też 408 bo podobno jest bardziej płasko ale nie wiem czy nie będą za duże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac vela to bardzo przyjemne kolumny. Również mi się bardzo spodobały. Są rozrywkowe i uniwersalne. Co się nie puści to i tak dobrze zagra. Myślę że nawet filmy będą dobrze brzmieć Np. Mi elac Carina nie podeszły bo kuły w uszy mnie  momentami wokale. W vela wstęga jest bardziej dopracowana i gra to bardziej liniowo.

Bowersy są specyficzne i miałem podobne odczucia. Pierwszy efekt był wow, ale później zaczynało już męczyć. 

Myślę że skoro elac vela się spodobały to ciężko będzie znaleźć coś innego i że raczej zostaną.  Również mi się bardzo spodobały na odsłuchu i chyba nic nie pobiło co słuchałem.  Ale tyle budżetu nie miałem. Do Twojego metrażu może się wpasować model większy. Najlepiej jakbyś przetestował u siebie oba modele. Jak jeszcze jak możesz to posłuchaj innych urządzeń all in one. Np. Cambridge Evo 150,  Lyngdorf TDAI-1120. 

Cambridge cxa 81. To dobry wzmacniacz, ale jeżeli jesteś otwarty na używki to polecam  Cambridge azur 851a różnica jest znaczna w porównaniu do cxa. Oraz do tego źródło np. Cxn lub azur 851n. Urządzenia możesz połączyć za pomocą Control bus i wtedy będą tworzyć amplituner. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem w piątek subwoofer JL Audio D108 z myślą o uzupełnieniu kolumn podstawkowych do sypialni. Sprawdziłem go też w salonie i do Quadrali niespecjalnie coś wniósł. Tyle, że tu kolumny mają teoretycznie niższe zejście niż ten sub.

Z PMC i m5si po podłaczeniu tego suba różnica była bardzo wyraźna, bo pojawiły się te dźwięki, które mnie nurtowały. W sierpniu testowałem u siebie tego m5si, i praktycznie "wykastrował" z basu Quadrale.

Może te PMC też mają basowy potencjał, ale z innym wzmacniaczem. Według specyfikacji powinny do tych 28Hz zejść. Quadrale mają 27Hz, a JL Audio D108 29-31Hz.

Ja bym dał im szansę z 37DC+ lub in200. Powinny otworzyć potencjał basowy, a jest szansa że wypchną też wokal bardziej do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno żeby edytować poprzedni post, ale mam takie jeszcze przemyślenie dotyczące uzupełnienia kolumn subwooferem.

Po moich testach wiem, że różne wzmacniacze potrafią bardzo zmienić charakter dźwięku z tych samych kolumn. To oznacza, że nie dość, że kolumny trzeba dobrze utrafić, to jeszcze świetnie zgrywający się z nimi wzmacniacz. W takiej sytuacji, jeśli trafimy na świetny zestaw, który ma niedobór w zakresie basu, to dobrym subwooferem można to rozwiązać. Ten JL D108 jest w tej chwili w bardzo fajnej cenie i na moje głuche ucho wyraźnie poprawił zestaw PMC z m5si. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2023 o 12:38, Adam1111 napisał:

(...) wrócilismy fo PMC ale z innym wzmacniaczem- podłączony został Musical Fidelity M5si. Zmiana na plus. bas stał się trochę bardziej miękki przez co przyjemniej to grało przy rapowych, imprezowych czy elektronicznych kawałkach ale dalej bardzo dobrze słuchało się rocka. Muzyka była może trochę mniej żywa ale za to grało to dużo lepiej na niskich poziomach głośności.

Nie wiem jak to wychodzi cenowo, ale zamień MF M5si na M6si. I posłuchaj. To ogromna różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2023 o 22:18, Adam1111 napisał:

Przecież cały czas pisze o 23i (podłogówki)O 22i napisałem raz że porównywaliśmy ale nie były dla nas na plus. 

Z NAD vela407 grały spoko, posłuchałbym też 408 bo podobno jest bardziej płasko ale nie wiem czy nie będą za duże

nie będa. W Elacu właśnie im wyzszy model tym gra rowniej i mniej nawala basem. Mimo że wiekszy.

 

 

A moim zdaniem PMC traca w połączeniu z Musicalem. To dlaczego sie je wybiera. Czytelna, detaliczna a nie agresywna góra zostaje mocno stłumiona.

Musical tak ale nie do tych kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

nie będa. W Elacu właśnie im wyzszy model tym gra rowniej i mniej nawala basem. Mimo że wiekszy.

 

 

A moim zdaniem PMC traca w połączeniu z Musicalem. To dlaczego sie je wybiera. Czytelna, detaliczna a nie agresywna góra zostaje mocno stłumiona.

Musical tak ale nie do tych kolumn.

 

O to nie tylko elac tak robi. Mam   takie pierwsze wrażenie użytkując pylon diamond 28. Pylon diamond 25 wydawał się że grał z większą ilością basu i tak jakby przedłużał i był ocieplony w porównaniu do 28. Może 28 ma więcej, ale wydaje się że jest go mniej bo tak nie przeciąga na basie i gra znacznie dynamiczniej na basie. No i całe pasmo jest bardziej wyrównane. Gra to bardziej neutralnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Carmion napisał:

O to nie tylko elac tak robi. Mam   takie pierwsze wrażenie użytkując pylon diamond 28. Pylon diamond 25 wydawał się że grał z większą ilością basu i tak jakby przedłużał i był ocieplony w porównaniu do 28. Może 28 ma więcej, ale wydaje się że jest go mniej bo tak nie przeciąga na basie i gra znacznie dynamiczniej na basie. No i całe pasmo jest bardziej wyrównane. Gra to bardziej neutralnie. 

Tak, tak to nie jest odosobniony przypadek.

D28 dla mnie gra najlepiej z całej serii.

Z koleina przykąłd w Cantonie, taka firma o której raczej zapominamy, modele mniejsze grały lepiej.

Ale fakt to że wiekszy nie znaczy że od razu ma wiecej basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...