Skocz do zawartości

Trigger Out a wzmacniacz


maskun

Recommended Posts

Cześć. W imieniu sąsiada temat i muszę spytać tu bo nie używałem takiego rozwiązania. Czy Trigger Out zawsze wyzwoli wzmacniacz ?
Sąsiad jako amator dobrej muzyki w końcu kompletuje audio (wcześniej używał tylko jakiegoś retro sprzętu co już potencjometry trzeszczą aż gęsią skórkę można dostać) bo jak to powiedział już czas na całkiem nowe audio do salonu ok. 25m2
Posiada już streamer Wiim Pro i kolumny Kef Q750. Bardzo zależy mu żeby wzmacniacz włączał się sam czyli uruchamia Wiim i tam jest trigger out i wtedy włącza się wzmacniacz
Dwa pytania z tym związane :
1. Czy można Wiim Pro uruchomić bezpośrednio poprzez np. Tidal/Spotify Connect żeby włączył się automatycznie streamer i od razu wzmacniacz (czyli nie uruchamiamy przez przycisk power)
2. Czy w momencie jak wyłączymy Wiim to wzmacniacz też się wyłączy ? czy trzeba tutaj już osobno ?

Ktoś na pewno osobiście używa wiim pro i korzysta z trigger out i czy na pewno mu to działa ? 
Jeszcze nie ma wzmacniacza bo bardzo zależy mu na tej funkcjonalności wiec temat otwarty ale chyba weźmie CXA81 a słuchał u mnie kiedyś CXA80 i dźwiękowo i wizualnie mu się podobało 😉  a musi być w kolorze czarnym
Jeśli możecie ewentualnie coś doradzić co by pasowało w podobnym budżecie do tych kolumn i było czarne i miało trigger to będziemy wdzięczni💪
Może być używane i nie musi mieć wbudowanego DACa bo ten streamer ma.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trigger out to po prostu wyzwolone napięcie 12V o mocy kilkudziesięciu mA, całość działania oparta jest na prostym przekaźniku. Jeśli wzmacniacz ma trigger in to włączy się zaraz po uruchomieniu "matki", a wyłączy po jej zgaszeniu. Jeśli coś tak nie działa to nie jest to spowodowane humorami, niekompatybilością, popularnym TTTM, tylko że jest uszkodzone, bądź opcja w ustawieniach wyłączona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z tym triggerem dalej walcze - ostatecznie słuchałem CXA80 i CXA81 i uważam że dźwiękowo bardzo zbliżone i nie sądze aby 81 był warty dopłaty.

CXA80 ma gniazdo Control Bus IN oraz OUT czy ktoś z posiadaczy tego wzmacniacza może sprawdzić czy jakiś zewnętrzny sprzęt DAC/streamer który ma Triggera wybudzi tego CXA  ??
Potrzeba by wtedy kabelka mini jack / rca.

W instrukcji napisali że to gniazdo jest do wzbudzania między ich urządzeniami czyli np. CXN który również ma Control Bus podłączony przez te gniazdo będzie uruchamiał innego Cambridge.
Tak jak napisał @Butler że trigger to 12v a to gniazdo od CA może potrzebować innego napięcia ? proszę o pomoc bo szukałem na szybko w sieci i cięzko z tym. Nie podają jakim sygnałem sterują w tym Control Bus. Możliwe że zwykły multimetr, miernik by pokazał jakie to napięcie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...