Skocz do zawartości

Prośba o pomoc - podłączenie RCA-XLR / końcowka mocy - SUB


Recommended Posts

Cześć Wszystkkim!

Niestety trochę zakopałem się w temacie, więc proszę o pomoc na forum bardziej doświadczonych użytkowników. 

To co próbuję prawidłowo zrobić, to podłączyć sygnał z Suba SVS-4000 do końcówki mocy Dynacord L2800FD. SUB ma złącza RCA, natomiast Dynacord XLR. Czy może mi ktoś w jednoznaczny sposób wytłumaczyć, czy potrzebuję do tego rozwiązania kabel Y RCA i rozgałęzić sygnał na oba kanały i podłączyć do końcówki mocy, czy wystarczy jeden kanał przeciągnać od SUBa? (dodam, że obecnie mam amplituner podłączony kablem Y do Suba)

 

Drugie pytanie, to sama przejściówka do RCA-XLR, niestety gubię się już w tematach w internecie, ponieważ podobno nie jest zalecane podłączenie zwykłej przejściówki takiej jakiejś z aukcji, a musi zostać zastosowana specjalnie przygotowana taką jaką miała chociażby firma Emotiva "Balanced XLR to Unbalanced RCA Adapter Interconnect", czy ktoś może mi polecić przejściówkę z dobrze połączonymi pinami na potrzeby mojego podłączenia, czy ta będzie prawidłowa? - KaCsa MC-931G?

 

Wybaczcie mało fachowy język i z góry dziękuję za wszelką pomoc! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoczekiwany zwrot akcji...  zabawne, bo stworzyłem sobie sam problem, a cały czas po zmianie SUB'a z Klipsch R-115SW (tam nie było) miałem wrażenie, że nie posiadam złacz XLR... niespodzianka, dziękuję za uświadomienie mnie co posiadam ;) 

To jeszcze pozwolę sobie tylko dopytać, czy lepiej w tym przypadku użyć obu złącz L/F XLR, czy wystarczy jednego z dwóch? 

Edytowano przez Jaccam22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...