Skocz do zawartości

LEKKA POMOC AKUSTYCZNA SALON+KUCHNIA


Adam1111

Recommended Posts

Cześć, 

Jestem w trakcie wykańczania mieszkania i zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić w celu poprawy akustyki w mieszkaniu. Pokój odsłuchowy załączony na zdjęciu, składa się z salonu 18m2+ kuchnia i przedpokój ok 13.5m2, łącznie ok 31.5m2. Mieszkanie nie jest tylko dla mnie, więc chciałbym zaaplikować jak najwięcej niewidocznych ulepszeń. Na oknach w części salonowej powieszę zasłony, mogą być dźwiękoszczelne i położę dywan przez miejscem odsłuchowym. W rogu postaram umieścić się jakiegoś kwiatka itd. 

Moje pytanie to czy jest sens implementować jakieś pułapki basowe w rogach? I obecnie w projekcie ściana za TV jest z paneli ściennych poliuretanowych. Czy wpłynie to negatywnie na dźwięk? 



IMG_20230908_225417.jpg.e8763b11cfb5dc73b43fbc84194fcc6d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłony welurowe na podwójnym takim czymś😃 nie wiem jak to się nazywa, moja córka temat zna. Setki kolorów, wzorów, robią niezwykłą robotę a u Ciebie jak patrzę na foto, będzie działać👍
 

Na sufity panele/przyklejane lub podwieszanie. Jest tego bogactwo na rynku. Tego nie widać i także mega działa. Miękka sofa, poduchy, dywanik i komfort taki na codzień masz jak w banku.


Zwłaszcza/szczególnie gdybyś ten sufit także i w kuchni mógł zastosować. Pobrzękiwanie garnków, szuranie, przestawianie, sztućce, kasłanie i więcej tego typu naszych czynności z których orkiestra dźwięków wzmocniona pogłosem nie służy skupieniu, odpoczynkowi po pracy itp. 
 

Obniżenie pogłosu odpłaci się dobrym , a nawet wyśmienitym brzmieniem audio. Oszczędzisz na „drogich” wzmakach, źródłach, kablach itp. Tylko kolumny sobie sprawisz na swój portfel i „smak”.

Pułapkami w rogach nie zawracaj sobie „dzisiaj” głowy. 

Panele poliuretanowe nie wiem co to jest. Kolega Michał ma fajnie wykonaną ścianę z tv. Nie pamietam jego nicka, poszukam  i dopiszę. 
 

Gdy patrzę na rysunek i wyobraźnią zaznaczam przestrzeń odsłuchową to wychodzi mi trójkąt o bokach max 2.5 mtr i tą przestrzeń nazwałbym pokojem odsłuchowym. Wybacz za moją uwagę, o to nie pytasz. 
 

 Adamie

pozdrawiam

Adam

@Adam1111
Znalazłem nick Michała. @Mikelas76 Poszukaj w jego postach zdjęcia gdzie zagospodarował tv ścianę. Swój chłop😊, podpowie jak to wykonał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Zasłony welurowe na podwójnym takim czymś😃 nie wiem jak to się nazywa, moja córka temat zna. Setki kolorów, wzorów, robią niezwykłą robotę a u Ciebie jak patrzę na foto, będzie działać👍
 

Na sufity panele/przyklejane lub podwieszanie. Jest tego bogactwo na rynku. Tego nie widać i także mega działa. Miękka sofa, poduchy, dywanik i komfort taki na codzień masz jak w banku.


Zwłaszcza/szczególnie gdybyś ten sufit także i w kuchni mógł zastosować. Pobrzękiwanie garnków, szuranie, przestawianie, sztućce, kasłanie i więcej tego typu naszych czynności z których orkiestra dźwięków wzmocniona pogłosem nie służy skupieniu, odpoczynkowi po pracy itp. 
 

Obniżenie pogłosu odpłaci się dobrym , a nawet wyśmienitym brzmieniem audio. Oszczędzisz na „drogich” wzmakach, źródłach, kablach itp. Tylko kolumny sobie sprawisz na swój portfel i „smak”.

Pułapkami w rogach nie zawracaj sobie „dzisiaj” głowy. 

Panele poliuretanowe nie wiem co to jest. Kolega Michał ma fajnie wykonaną ścianę z tv. Nie pamietam jego nicka, poszukam  i dopiszę. 
 

Gdy patrzę na rysunek i wyobraźnią zaznaczam przestrzeń odsłuchową to wychodzi mi trójkąt o bokach max 2.5 mtr i tą przestrzeń nazwałbym pokojem odsłuchowym. Wybacz za moją uwagę, o to nie pytasz. 
 

 Adamie

pozdrawiam

Adam

@Adam1111
Znalazłem nick Michała. @Mikelas76 Poszukaj w jego postach zdjęcia gdzie zagospodarował tv ścianę. Swój chłop😊, podpowie jak to wykonał. 

Masz gdzieś linka do tych zasłon? 

Te panele na sufit to np. takie? https://soundsolutions.pl/pl/p/Pianka-akustyczna-140-kgm3-4-cm-/85?gad=1

Ściana tv będzie obłożona czymś takim: ORAC DECOR W110 Panel 3D

Jedyne co to zastanawiam się czy nie jest już za późno na te zmiany w suficie bo w czwartek był sufit prawie skończony...

 

IMG-20230921-WA0031.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit podwieszany z ecophone/60x120cm. Zerknij na tego typu firmy. Tu w Nl jest tego od groma.
Kilka rodzajów podwieszenia. U mnie sufity betonowe, u Ciebie widzę już płyty.

Zasłony dałem do uszycia na wymiar, u mnie w miasteczku 20tys mieszkańców są dwa sklepy. Przyjeżdzają, multum próbek mają ze sobą, mierzą i po 4-6 tygodniach dowózka. Ciężkie aż nie do wiary.
Mam takie trochę nienowoczesne, bo pałacowe w złotym kolorze.
Ja tylko szyny do sufitu umocowałem, a mam prawie 16mtr kw szklanych powierzchni salonie. 

mieszkam niedaleko Hagi/Nl, wpadnij i obejrzysz, gdybyś niedaleko przebywał.

Nie mam zielonego pojęcia jak to w Pl wygląda z sufitami i zasłonami, ale pewno podobnie. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam1111 napisał:

sufit prawie skończony

Na zmniejszenie poglosu wystarczy dać płytę perforowana np. knauf lub coś Podobnego. Są różne wersje

https://knauf.pl/produkty/knauf-plyta-cleaneo-akustik-sk

Jeśli mogą być zaslony to też dużo daje. To jest najmniej inwazyjne poprawienie akustyki. Ja mam nawet na jednym z bocznych odbic właśnie gęsta gruba i ciężka zasłonę.  Pomiary Umikiem pokazują że fajnie to redukuje poglos. Choć należy pamiętać żeby mieć w pokoju jednak sporo dyfuzorow.  Te ustroje razem robią robotę. 

powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za pomoc. Rozmawiałem z fachowcem który już założył sufit na profilach 2cm więc średni już z dokładniem izolacji. Mieszkanie jest dość niskie więc nie chcemy jeszcze bardziej obniżać. Trochę byłem zmartwiony ale podjechałem dzisiaj na remont i ku mojej uciesze okazało się że w mieszkaniu praktycznie nie ma echa! A nic w nim nie ma po za sprzętem budowlanym. 

 

Także plan działania zakłada kupno grubych kotar, miękkiej sofy, dywanu z podkładka akustyczną. Na ścianę obrazy a ściana za tv zostanie z tych plastikowych paneli. Jakby coś nie grało to kupię pochłaniacze za kolumny i powinno być nieźle. Dam update po remoncie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorpstraat 38, Waddinxveen, Zuid Holland. Van der Linde. 

Numer telefonu na stronie. Przyjadą, wysłuchają, doradzą, próbki przywiozą itp

Gdy zadzwoniłem i zapytalem o zasłony dla „audiofila” zaskoczyło mnie - …a jakże, oczywiście, że mamy na sklepie…😃

@PanKlor jeśli mieszkasz w Nl, daj znać na PW. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...