Skocz do zawartości

Kallax, a ustawienie kolumny podstawkowej


pajacek

Recommended Posts

Warunki lokalowe są jakie są. Do tego uprzykrzyłem sobie życie dwoma Kallaxami. Kallax to dosyć znany regał z IKEI. Aktualnie mogę ustawić sobie kolumny tak jak na rysunku 1. Gdybym podwiesił TV na ścianie to mógłbym podnieść kolumny L/R wyżej i rozstawić szerzej. Dodatkowo kolumna centralna nie przysłaniałaby dolnej krawędzi TV. Nie uzyskam w żaden sposób idealnej proporcji między kolumnami bocznymi ponieważ odległość od telewizora to 2,5 m.

Ale czy to w ogóle ma sens? Mogę postawić kolumnę na półkę? Nie zrujnuje to efektu? Dźwięk nie będzie niesymetryczny jeśli tylko jedna kolumna będzie zabudowana jak na rysunku 2? Aktualnie mam soundbar Yamaha z subem Polk PSW10.

Chciałbym dokupić:

  • amplituner Yamaha RX-V4A
  • kolumny 2x Polk ES15 (ograniczenie w wysokości do 33,5 cm)
  • centralny JBL A135C lub Polk ES35 (nie chcę podnosić TV zbyt wysoko)
  • surround 2x Polk ES10

 

 

1.jpeg

2.jpeg

Edytowano przez pajacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tutaj martwił odległością poszczególnych kanałów. Opcja nr 1 dla mnie odpada całkowicie. 3 kanały ściśnięte jeden przy drugim? Bo jak rozumiem, z rysunku wynika, że cała szerokość szafki to 4 x 33.5 cm = 134 cm?? Nie ma szans. To zagra jak soundbar, tyle że lepszym dźwiękiem. Ale przestrzeni tutaj nie będzie, a to jest cała frajda. Wiem bo miałem u siebie rozstaw ok 190 cm i było średnio z przestrzennością, teraz mam prawie 240 cm i jest o niebo lepiej. Co jest za drzwiami? Od razu ściana boczna?

Przy opcji nr 2 dźwięk będzie na bank niesymetryczny. Na 100% ucierpi na tym streofonia i przestrzeń.

Jeszcze zapytam o to cudo z Ikei. Można to jakoś składać pod wlasne opodobanie? To jest modułowe? Jeśli tak to zrób z tego jedna wielką długą komodę na całą scianę i masz problem rozwiązany. Przesuwasz wszystko w lewo i rozmieszczasz na całej szerokości.

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, regał nie jest modułowy. Występuje w kilku wymiarach i można stawiać na dowolnym boku. Rysunek mieszkania jest wybitnie poglądowy. Salon z kuchnią ma ok 24 metry. Pewnie jakimś rozwiązaniem byłoby też zamienić stronami rtv z sofą, ale wtedy trzeba podciągnąć przewody od internetu i kablówki.

IMG_20230925_213939.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ściana ma ok 240 cm szerokości. Moja rada jest taka. Sprzedaj po kosztach tą wyższa komodę po lewej. Serio :D sprzedaj to, i jak jest możliwość to kup taki model który bedzie tworzył jedną wysokość z tą pod TV. Wtedy stawiasz TV centralnie i masz kozacki rozstaw z przodu. Ta szafka przytłacza swoją wysokością i drastycznie ogranicza możliwość ustawienia czegokolwiek. Jeśli chodzi o kino to masz bardzo duża szansę fajnego ustawienia a ten regał to wszystko koncertowo partoli. Część przedmiotów których nie pomieścisz w nowej szafce zawsze możesz ustawić na wiszących półkach nad lub obok TV. Przyda się to nawet ze względów akustycznych. To taka moja wizja pod kątem audio :)

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pajacek napisał:

Przecież zapytałem o kolumny centralne :)

Ale centralny jest jeden.

9 godzin temu, pajacek napisał:

Do tego pojawiły się na ibood amplitunery Pionieer 935 za 2200 zł. To 700 więcej niż dałem za outletowy V4A. Warto dołożyć skoro interesuje mnie wyłącznie kino 5.1? Mam już 2 x Polk ES15, Elac UC52, sub Polk PSW10. Może wezmę ten centralny  Magnata z Media Expert do porównania.

935 jest wyższym modelem amplitunera.

Nie chodzi jedynie o ilość kanałów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...