Skocz do zawartości

Dolby Atmos - źle rozprowadzone kable


Daniel765

Recommended Posts

Cześć,

Mam źle rozprowadzone kable do głośników sufitowych. Wolałbym nie ingerować w sufit. Czy da się skorygować niewłaściwe miejsce montażu głośnikiem kątowym np. takim jak na zdjęciu poniżej?

Ps. Fronty powinno udać się postawić bliżej TV, ale nie za dużo. Jakieś 1-1,2m od bocznych ścian. Usunę te wypustki po bokach TV.

Screenshot_2023-09-27-19-38-38-281_com.microsoft.office.outlook-edit.jpg

Screenshot_2023-09-27-19-37-42-561_com.miui.gallery-edit.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Daniel765 napisał:

Czy da się skorygować niewłaściwe miejsce montażu głośnikiem kątowym np. takim jak na zdjęciu poniżej?

Skoro już masz tam kable to nie ma za bardzo innej opcji. Są też trochę za wąsko, no ale trudno. Rozważ dołożenie tylnych Atmosów (5.1.4) wówczas wcale nie będzie tak źle.

45 minut temu, Daniel765 napisał:

Ps. Fronty powinno udać się postawić bliżej TV, ale nie za dużo. Jakieś 1-1,2m od bocznych ścian.

Ustaw doświadczalnie, ale nie jest wcale jakaś tragedia jak beda tak szeroko. Biorąc za punkt odsłuchu punkt na końcu sofy na wprost TV jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Butler napisał:

Skoro już masz tam kable to nie ma za bardzo innej opcji. Są też trochę za wąsko, no ale trudno. Rozważ dołożenie tylnych Atmosów (5.1.4) wówczas wcale nie będzie tak źle.

Trochę szerzej się da. Nie pamiętam ile, ale na pewno dałem ze 20 - 30 cm zapasu (robiłem to 5 lat temu i nie zrobiłem zdjęcia). Pytanie czy lepiej poszerzyć czy wyciągnąć trochę bliżej kanapy?

Mam sufit podwieszany więc w ostateczności mogę przedłużyć kable, ale niestety wiąże się to z jego późniejszym klejeniem i malowaniem (żona powie że jak maluję sufit to ściany też trzeba i będę malował pół domu).

5.1.4 nie zrobię bo skąd mam wziąć w suficie dwa dodatkowe kable? Oprócz sufitu musiałbym jeszcze kuć ścianę pokrytą betonem architektonicznym.

Edytowano przez Daniel765
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to https://pl.aliexpress.com/item/32932744512.html?gatewayAdapt=glo2pol może uda się puścić tak żeby nie było widać. Ewentualnie jak masz jeszcze farbę w kolorze sufitu lub gładkiej ściany bocznej to powinno być ok. Wygląda to tak jak na zdjęciu. awidac bedzie tylko kawałek odstającej taśmy i ten terminal łączący taśmę z normalnym przewodem.

 

Co do przewodów które masz to bym je po prostu przedłużył poprzez lutowanie albo jakąś szybkozlaczka.

 

 

20230927_213749.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PanKlor napisał:

Fajne, ale po pierwsze raczej się nie da bo mam dookoła sufit jak na zdjęciu a po drugie nie chcę niczego naklejać na ściany.

 

25 minut temu, PanKlor napisał:

Co do przewodów które masz to bym je po prostu przedłużył poprzez lutowanie albo jakąś szybkozlaczka.

Mam te przewody między podwieszonym sufitem a stropem. Żeby zrobić to o czym piszesz muszę zrobić dwie dziury w suficie i później je załatać czego wolałbym uniknąć.

Stąd moje pytanie na ile sprawdzą się głośniki kątowe?

Screenshot_2023-09-27-21-57-14-765_com.miui.gallery-edit.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Daniel765 napisał:

Fajne, ale po pierwsze raczej się nie da bo mam dookoła sufit jak na zdjęciu

To akurat w niczym nie przeszkadza a wręcz pozwala pewnie ukryć w tej wnęce te terminale.

 

26 minut temu, Daniel765 napisał:

a po drugie nie chcę niczego naklejać na ściany.

Z tym niestety już nic nie poradzę. ;)

 

27 minut temu, Daniel765 napisał:

Mam te przewody między podwieszonym sufitem a stropem. Żeby zrobić to o czym piszesz muszę zrobić dwie dziury w suficie i później je załatać czego wolałbym uniknąć.

No ale przecież żeby zamontować jakiekolwiek glosniki i tak będziesz musiał zrobić dziury... 

Przywiąż do tych kabli od strony amplitunera po kawałku sznurka. Wywierć otwory tam gdzie mają być glosniki. Wyciągnij kable (tutaj musisz już sam pogłówkować czy sięgniesz ręką czy tez potrzeba jakiegos narzedzia). Przedłuż je tyle ile trzeba. Użyj sznurków tak żebyś znowu mógł podłączyć kable do amplitunera.

Alternatywnie przedłuż te kable od strony amplitunera jeżeli tylko ten łączony fragment zmieści Ci się w peszlu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PanKlor napisał:

No ale przecież żeby zamontować jakiekolwiek glosniki i tak będziesz musiał zrobić dziury... 

Tak, ale zakryje je głośnikami.

 

8 minut temu, PanKlor napisał:

Alternatywnie przedłuż te kable od strony amplitunera jeżeli tylko ten łączony fragment zmieści Ci się w peszlu. 

Nie mam peszli. Kable są zagipsowane w ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daniel765 napisał:

Cześć,

Mam źle rozprowadzone kable do głośników sufitowych. Wolałbym nie ingerować w sufit. Czy da się skorygować niewłaściwe miejsce montażu głośnikiem kątowym np. takim jak na zdjęciu poniżej?

Ps. Fronty powinno udać się postawić bliżej TV, ale nie za dużo. Jakieś 1-1,2m od bocznych ścian. Usunę te wypustki po bokach TV.

Screenshot_2023-09-27-19-38-38-281_com.microsoft.office.outlook-edit.jpg

Screenshot_2023-09-27-19-37-42-561_com.miui.gallery-edit.jpg

Dlaczego  po prostu nie zostawisz tego układu + te głośniki ,które załączyłeś na zdjęciu (jak najbardziej się nadają)i  nie przybliżysz sie o metr półtora  z kanapą do tych głośników /Telewizora....To chyba najmniej problematyczna opcja?Skorzystają też na tym te surroundy .Powinny być lekko ZA kanapą.Fronty  zostaw w spokoju... pasują jak są

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Dlaczego  po prostu nie zostawisz tego układu + te głośniki ,które załączyłeś na zdjęciu (jak najbardziej się nadają)i  nie przybliżysz sie o metr półtora  z kanapą do tych głośników /Telewizora....

Bo kanapa jest trochę większa niż na projekcie, bo przed kanapą jest stolik kawowy i jeszcze musi być przejście między nim i TV do drzwi tarasowych.

7 godzin temu, PanKlor napisał:

To kup szybkozlaczki i gmeraj nad sufitem jak da radę. Zawsze te kilkanaście/kilkadziesiąt cm ugrasz. 

Pewnie do zrobienia. Zależy od średnicy głośników.

Tak czy inaczej nadal nie będzie to miejsce w którym te głośniki powinny być więc moje pytanie pozostaje aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PanKlor napisał:

Zobacz to https://pl.aliexpress.com/item/32932744512.html?gatewayAdapt=glo2pol może uda się puścić tak żeby nie było widać. Ewentualnie jak masz jeszcze farbę w kolorze sufitu lub gładkiej ściany bocznej to powinno być ok. Wygląda to tak jak na zdjęciu. awidac bedzie tylko kawałek odstającej taśmy i ten terminal łączący taśmę z normalnym przewodem.

 

Co do przewodów które masz to bym je po prostu przedłużył poprzez lutowanie albo jakąś szybkozlaczka.

 

 

20230927_213749.jpg

mega pomysł. Da się bez tego pudełeczka? na suficie bym sobie przykleił takie taśmowe "kabelki" bo mam już komponenty do 5.1.2 tylko kuć nie chcę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

mega pomysł. Da się bez tego pudełeczka? na suficie bym sobie przykleił takie taśmowe "kabelki" bo mam już komponenty do 5.1.2 tylko kuć nie chcę...

Pewnie się jakoś da ale nie próbowałem. Pamiętaj, że trzeba to pomalować bo bez tego widać te miedziane ścieżki prześwitujące. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...