Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Audiolab 6000a nie tylko do muzyki :)


malin1976

Recommended Posts

Od kwietnia posiadam Audiolab 6000a grał ze starymi podłogówkami Monitor Audio MR4 postanowiłem je sprzedać póki jeszcze byli chętni . Od dwóch miesięcy stoi i się kurzy bo zamiast starych kolumn chcę kupić Monitor Audio Silver 100 7G . Zastosowanie zestawu to muzyka z Tidala rock , pop , hip hop , gry na playstation 5 oraz filmy z netflix czyli generalnie wszystko . Pokój 20 m2 kwadracik ale sofa jest pośrodku w sensie nie przy ścianie więc odległość od kolumn to ok 2 metry a za sofą komody i inne wynalazki .

Pytanie o kolumny do audiolaba : pojawiły się fajne promki : Elac Carina BS243.4 i Dynaudio Emit 20 za ok 3400 zł . Warto się skusić czy czekać na moje wymarzone Silvery ? Wszędzie piszą że Elac i Dynaudio prądożerne a audiolab niby cienki zawodnik choć ja się temu trochę dziwię . Nie da rady ?

Edytowano przez malin1976
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się o to, że Audiolab nie wysteruje kolumn Elac czy Dynaudio. Bardziej skup się na wyborze takich kolumn, które najbardziej będą Ci odpowiadały pod względem brzmienia. Audiolab naprawdę sobie z nimi bardzo dobrze poradzi.

Co do wyboru, to Monitor Audio seria Silver to jednak klasa wyżej niż Elac Carina czy Dynaudio Emit. Namawiałbym jednak na Monitor Audio, które bardzo dobrze współgrają z Audiolab. Uzyskasz świeży, żywy, bardzo dynamiczny, otwarty i przede wszystkim uniwersalny dźwięk. 
Ewentualne moim zdaniem najciekawsze alternatywy - Buchardt P300 czyli bardziej gęsty, plastyczny dźwięk z jeszcze lepszą podstawą basową. Kolumny naprawdę warte zainteresowania. Druga propozycja to pewniak - świetna Polska konstrukcja Pylon Audio Diamond Monitor 18. Chyba najczęściej wybierane monitory po odsłuchach do Audiolab. Można jeszcze przesłuchać najnowsze brytyjskie Q Acoustics 5020, to bardziej równe, plastyczne, łagodniejsze granie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście atrakcyjne oferty cenowe dla forumowicza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, malin1976 napisał:

 . Pokój 20 m2 kwadracik ale sofa jest pośrodku w sensie nie przy ścianie więc odległość od kolumn to ok 2 metry a za sofą komody i inne wynalazki .

 

Tez mam podobny uklad w salonie, pokoj 4/5m i sofa w 2/3 odleglosci od kolumn do sciany za kanapa. 

Pojawil sie problem; akurat w tym miejscu byla dziura basowa, musialem kombinowac. Zwoc na to uwage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2023 o 09:22, Q21 napisał:

Druga propozycja to pewniak - świetna Polska konstrukcja Pylon Audio Diamond Monitor 18. Chyba najczęściej wybierane monitory po odsłuchach do Audiolab.

Oj, jak ja lubię powyższe stwierdzenia pewniak, ale do sprzedaży w pierwszej kolejności, a nie do zadowolenia klienta?

To już drugi raz, kiedy piszecie w ten sposób o kolumnach tej marki, aczkolwiek każdy wie dlaczego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...