Skocz do zawartości

ONKYO 6100 ustawienia przy Smart TV


Saper

Recommended Posts

Witam, może ktoś pomoże bo już pomału tracę cierpliwość, Onkyo jak w tytule podłączony do SmartTV Samsung Q70.. Póki co bez wnikania w szczegóły, bo może to jakaś pierdoła. Czemu za każdym razem po włączeniu w menu TV w opcjach wyjścia dźwięku znika mi opcja HDMI na amplituner, zostaje tylko optical i TV? W Ampli TV out ustawione na MAIN + SUB (sam MAIN też próbowałem), Digital Input na coaxial ale zastanawia mnie czemu przy HDMI Input wyjście ustawione na dzwięk z TV poprzez ampli nie da się podświetlić  żeby ustawić kanał HDMI.... Dodam, że po zabawie z ustawieniami w którymś momencie udaje mi się w końcu odpalić ale po jakimś czasie znów wraca do starego i dżwięk mam tylko z TV, z ampli działa tylko przy dekoderze, który jest podłączony dop drugiego gniazda HDMI...

384554685_341853598233808_4616146634928900954_n.jpg

386814557_857689839084216_5403048720431334547_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saper powinieneś połączyć amplituner z TV kablem HDMI, w amplitunerze kabel wpinasz w MAIN eARC (sekcja HDMI OUT - są dwa gniazda MAIN i SUB), a w TV w gniazdo HDMI (e)ARC (chyba 4 HDMI w Samsungu, ale sprawdź). Wchodzisz w ustawienia dźwięku w telewizorze (nie to co widać na zdjęciu na "belce" szybkiego wyboru tylko w ustawienia >> dźwięk) i tam konfigurujesz odbiornik HDMI, pewnie będzie do wyboru "kino domowe" i producent Onkyo na liście - tym samym zyskasz regulację głośności z pilota TV. Po tej konfiguracji Samsung powinien "zapamiętać" odbiornik HDMI. Dekoder podłączasz do amplitunera pod gniazdo w sekcji HDMI IN, domyślnie w Onkyo 3 gniazdo HDMI jest opisane jako CBL/SAT (to przypisanie możesz oczywiście zmieniać w amplitunerze, ale trzymajmy się tego co jest, żeby nie gmatwać) dzięki temu wybierając na pilocie przycisk źródła CBL/SAT będziesz miał dźwięk bezpośrednio z dekodera, a obraz przez amplituner popłynie gniazdem MAIN OUT do TV. Powinno działać. Dźwięk z TV będzie tylko potrzebny przy aplikacjach smart, gdybyś nie miał Dolby Atmos lub Dolby musisz wejść oglądając np. Netflix w ustawienia dźwięku w TV >> ustawienia eksperckie >> zaznaczyć zgodność z Dolby Atmos, a z listy powyżej tego wybrać Dolby Digital+. Daj znać czy pomogło, czy dalej masz problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam tak podłączone od początku, generalnie już cały zestaw mi działał, ale nagle straciłem dźwięk, może żona sabotowała niechcący, nie wiem :)  walczyłem kilka razy, efekt jest taki, że dźwięk z amplitunera jest tylko z dekodera i playera (a i tak dubluje sie z TV, musze go wyciszać do zera), wszystko co wychodzi z TV czyli netflixy, youtuby i inne, tylko dźwięk z TV. W ustawieniach dźwięku w TV, w ogóle nie mam ampli, zniknął, jest tylko optyczny, głośniki bluetooh i właśnie TV... ale wiem, że jak miałem dobrze skonfigurowany to faktycznie był do wyboru zestaw kina. Wcześniej normalnie eARC działał, pilotem od TV sterowałem dźwiękiem w ampli. Teraz oddzielnie TV i ampli, te menu jest rozbudowane w amplitunerze, wielu funkcji nie znam :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już w ogóle nie wiem o co chodzi, przełączyłem kabel hdmi w TV z 4 na 3, wyświetla mi komunikat, że port nie obsługuje ARC, ale z kolei już się pojawiła ikonka kina domowego w TV, nawet przez moment mogłem pilotem od TV obsługiwac ampli, jednak tylko przez chwilę, ale dźwięku nadal nie ma :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję TV zresetować do ustawień fabrycznych - wiem wszystko trzeba na nowo konfigurować (najgorzej z kalibracją obrazu), ale możesz sobie zrobić fotki obecnych ustawień będzie szybciej. Może amplituner też zresetuj i skonfiguruj na nowo. HDMI między MAIN amplitunera musi być w porcie HDMI ARC telewizora, reszta jak wyżej napisałem. Niestety, ale "standard" HDMI u różnych producentów wygląda niestety różnie, ale ja zarówno z Marantz-em jak i wcześniejszym Onkyo 686 nie miałem problemu z TV Samsunga, ba Onkyo nawet lepiej się dogadywało, przy Marantz-u miałem trochę zagwozdkę z Atmos-em z Netflix-a, ale ogarnęło się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...