Skocz do zawartości

Pomoc w dopasowaniu sprzętu - Kino 5.1, lub 5.1.x w nowym salonie.


Qlak

Recommended Posts

26 minut temu, Butler napisał:

Choćby na magnesy neodymowe, zerknij tu jak kolega sobie zrobił https://forum.audio.com.pl/topic/86040-kolumny-dolby-atmos-w-suficie-heco-ambient-11f/#comment-492127

Wiem o magnesach, pisałem nawet o nich w tym samym poście, na który odpowiadałeś. Ale Klipsch są zrobione inaczej, także o ile nie ma się czegoś jeszcze to ta metoda odpada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qlak napisał:

Dlatego chciałem poprosić o pomoc w doborze czegoś co gra dobrze, ale jednocześnie nie jest przeogromnym klocem i ma możlwość podwieszenia.
Będę wdzięczny za pomysły.

Żeby to dobrze grało i dało się rozsądnie skalibrować to nie może po prostu wisieć. Musi być w ustalonej pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa miejsca na powieszenie na ścianie w tej kolumnie (krzyże). Idziesz do dowolnej firmy z maszynami CNC i prosisz o coś takiego ze stali jak Ci na szybko zaprojektowałem. 2 sztuki na głośnik. Wkładasz krzyżyk do wnęki, obracasz ~45 stopni, kontrujesz śrubką tzw. robaczkiem żeby się nie obróciło (stąd ten otwór), i już masz mocowanie na magnes. Jak coś to pracuję na CNC, jak nie masz nic blisko to mógłbym coś takiego ogarnąć, ale nie znam rozmiarów krzyżyka.

g714RP140D-B.jpg

uchwyt-do-Klipsch-1.png


uchwyt-do-Klipsch-2.png


uchwyt-do-Klipsch-3.png

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Masz dwa miejsca na powieszenie na ścianie w tej kolumnie (krzyże). Idziesz do dowolnej firmy z maszynami CNC i prosisz o coś takiego ze stali jak Ci na szybko zaprojektowałem. 2 sztuki na głośnik. Wkładasz krzyżyk do wnęki, obracasz ~45 stopni, kontrujesz śrubką tzw. robaczkiem żeby się nie obróciło (stąd ten otwór), i już masz mocowanie na magnes. Jak coś to pracuję na CNC, jak nie masz nic blisko to mógłbym coś takiego ogarnąć, ale nie znam rozmiarów krzyżyka.


Wow. O panie :D, podziwiam umiejętności. Rzeczywiście, robiąc takie cuda to idzie chyba zrobić wszystko. Nooo to zmienia postać rzeczy. Nie wiedziałem, że zwykły śmiertelnik może zdobyć takie cuda na wymiar :). W takim wypadku, znów skłaniam się ku Klipschom. Dzięki za pomysł! No i poświęcony czas :D. Jestem pod wrażeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...